Геотермальне опалення

Геотермальне опалення будинку під ключ

Геотермальне опалення

Україна, завдяки багатим природним родовищ, має запас енергоносіїв, на базі якого, власне, розвивається енергетична галузь господарства. Незважаючи на це розрахункові тарифи на споживання тепла і електричної енергії неухильно ростуть, причому в доступному для огляду майбутньому тенденція на їх зниження навіть не проглядається. Населення змушене шукати альтернативу, тобто більш економні джерела для обігріву. Вважається, що геотермальне опалення будинку одне з найбільш перспективних і реалізованих напрямків

Поки що опалення з землі інноваційно в нашій країні, хоча, починаючи з кінця минулого століття, у всьому світі при активній державній підтримці впроваджуються і ефективно працюють різні програми, спрямовані на збереження екологічної чистоти, енергозбереження, розвиваючі зокрема геотермічного опалення. Особливо досягли успіху в цьому плані Сполучені Штати Америки, Японія, Китай, Німеччина, Франція, Великобританія, Австрія, але лідируючі позиції

впевнено займає Скандинавія. Наприклад, Швеція до 2020 року планує в енергетичній сфері повністю перейти на використання поновлюваних джерел, в тому числі із застосуванням геотермальних установок. Шведський уряд щедрими дотаціями (приблизно 3000 $) і безпроцентними кредитами заохочує своїх громадян, самостійно модернізують, переоснащувати приватні будинки під геотермальні системи опалення. При цьому фірми, які продають обладнання, маються на увазі теплові насоси, користуються великими податковими пільгами.

Можливо, скоро досвід інших країн стане позитивним прикладом, як отримувати дешеву енергію на опалення із землі і буде широко розповсюджений у нас, у всякому разі, імпульс руху вже поставлено.

Принцип роботи, особливості геотермального опалення 

геотермальне опалення

Цілком коректно порівняти геотермальне опалення приватного будинку з автономно працюючим кондиціонером, запрограмованим у режимі зима / літо. При низькій температурі навколишнього середовища його функціональність призначається для обігріву житлових будівель, в період літньої спеки, навпаки, для охолодження. Таким чином, цілий рік в житлових приміщеннях створюється атмосфера незмінною комфортності. Аналогічний алгоритм закладений в принцип роботи геотермального опалення.

Виявляється, надра землі представляють собою природний акумулятор сонячної енергії, яка в залежності від теплопровідності грунтів залягає на різній глибині. Вона знімається грунтовими зондами (колекторами), перетворюється в зовнішньому контурі теплового насоса і вже видозмінена передається у внутрішній контур для використання за прямим призначенням в ГВП. Заповнює колектор рідина може генерувати не тільки кВт тепла, але і холод.

Характерна особливість систем з теплонасосами – економічність споживання при підвищеній тепловіддачі.

Яка ціна геотермального опалення під ключ 

Геотермальне опалення

Вкрай проблематично змонтувати геотермальне опалення будинку своїми руками. Потрібні спеціальні знання, щоб точно розрахувати технічні параметри, грамотно спроектувати геотермальне поле. Знадобиться різна допоміжна техніка для буріння свердловин і прокладки теплотраси, яку надто дорого купити або взяти в оренду. Комплектуючі компоненти також необхідно правильно встановити і в певній послідовності підключити до системи. Тому робимо єдино

правильне рішення, що геотермальне опалення вимагає професійного підходу, причому бажано, щоб майстри з однієї фірми виконували всі будівельно-монтажні роботи під ключ.

У скільки гривень обійдеться реалізація проекту альтернативного виду опалення? Без прив’язки до конкретного об’єкта, назвати однозначну ціну просто нереально, тому що вона утворюється з безлічі складових, включаючи трудомісткість процесу, особливо на стадії буріння і розробки свердловин, облаштування колекторного колодязя. Береться до уваги кількість витратних матеріалів, також враховуються фінансові витрати на придбання теплонасосного обладнання та інше. З упевненістю можна сказати, що геотермічного опалення максимум за 5 років окупить капіталовкладення, його рентабельність з кожним наступним роком буде істотно зростати.

Переваги та недоліки геотермальних систем опалення

Фактично недоліки відсутні, але, дотримуючись баланс, до них можна віднести досить великі початкові вкладення грошових коштів.

Краще приступити до перерахування переваг, які має геотермальне опалення:

  • екологічна безпека (повна відсутність паливних продуктів згоряння і шкідливих викидів газу);
  • невичерпність енергоресурсу, повсюдна доступність незалежно від кліматичних умов;
  • висока енергоефективність (насос, при споживанні 1 кіловата електрики, натомість виробляє до 5 кВт тепла);
  • явна економічна вигода, можливість скоротити комунальні платежі на 70-75%;
  • універсальність, що дозволяє поєднувати нагрівальні і охолоджуючі функції;
  • простота обслуговування;
  • довгострокова безремонтний експлуатація.

 Замовлення системи геотермального опалення в приватний будинок

Користуючись бездоганною діловою репутацією, компанія Юрський горизонт з 2008 року працює в Києві та інших регіонах, територіально охоплюють 16 областей. Якщо вами планується перехід на геотермальне опалення будинку, зателефонуйте або залиште на сайті онлайн заявку.

Наші фахівці візьмуть на себе відповідальність, на професійному рівні комплексно виконають повний обсяг робіт, починаючи від проектування, закінчуючи запуском геотермальної системи опалення в експлуатацію. З замовниками в індивідуальному порядку узгоджується вартість послуг, складається двосторонній договір, за яким в рамках довгострокової гарантії надається підтримка.

Вам потрібне геотермальне опалення?

Заповніть формучи

Зв'яжіться з нами

Олександр
(096) 377 47 74

urskiy.gorizont@gmail.com