Теплові насоси вважаються новинкою в опалювальній сфері, при цьому популярність їх активно зростає. Мета насоса забезпечити теплом приміщення з мінімальними витратами електроенергії. Для вироблення тепла установка бере енергію безпосередньо з землі. Ціни на геотермальне опалення в порівнянні з вигодою, яку отримує покупець відносно невисокі.

Геотермальні теплові насоси здатні обігріти дачі, заміські будинки, великі ферми та громадські установи – все залежить від потужності установки. Але, перед покупкою, варто детально вивчити умови її використання і монтажу. А саме, яким чином відбувається буріння під теплові насоси, і яка свердловина для цього необхідна.

Буріння свердловин під теплові насосиВиди свердловин для підключення теплового насоса

Для ефективної роботи теплового насоса, свердловина повинна відповідати певним параметрам. Самостійно її пробурити не вийде, варто довіритися фахівцям. Дуже важливо грамотно провести буріння, щоб свердловина для теплового насоса повністю поміщала необхідну установку. При виборі методу розглядають загальні параметри домашнього майданчика, а також враховують грунт місцевості.

З огляду на параметри, вибір способу буріння здійснюється серед трьох основних видів:

  • Горизонтальне буріння. Простий, але низькоефективних спосіб. Являє собою розміщення труб на глибині до 2 метрів. При цьому система досить розгалужена і вимагає великої площі.
  • Вертикальне буріння. Процес проходить на меншій території, але насос поміщається на глибину до 20 метрів. Такий спосіб характеризується більшою ефективністю, оскільки енергія з глибоких шарів грунту буде постійна.
  • Похиле буріння. Пов’язано з економією труб і простору, якщо не можна використовувати вертикальний метод. При похилому кластерному бурінні насос встановлюється на 4-метровій глибині в спеціальному колодязі.Буріння свердловин під теплові насоси здійснюється спеціальною технікою. Вертикальні і горизонтальні вже прижилися в наших регіонах, в ось похилі методи буріння більше характерні для європейських країн.

Буріння свердловин під теплові насосиСкільки свердловин потрібно і яка глибина повинна бути?

Все залежить від типу грунтового покриття. Якщо м’яка поверхня густо розміщені ґрунтові води, то тепловіддача буде високою. Що стосується піску, то в такому випадку на високу ефективність розраховувати не варто. В середньому при стандартній глибині 30 м, на 200 м2 ділянки необхідно 10-12 свердловин. Від їх кількості буде залежати ефективність роботи теплового насоса і кількість виробленого тепла.

Глибина свердловини для теплового насоса залежить від тепловіддачі установки. Необхідно враховувати загальну продуктивність насоса і загальна кількість виритих колодязів. Стандартний розрахунок на 200 м2 площі при продуктивності вище 14 Вт – 25-30 метрів, якщо мова йде про вертикальних свердловинах. Для горизонтальних установок достатньо 3-5 метрів.

Приблизний термін служби

Для тих, хто планує придбати і встановити геотермальний тепловий насос для обігрівання будинку, варто знати, що витрати покриються в перші 3-4 роки. При цьому повний термін служби при активній експлуатації пристрою становить близько 50 років. Цифра може змінюватися в залежності від використовуваних труб, чим міцніше матеріал, тим довше власнику не потрібно переживати за свердловину:

    • для металевих труб – термін служби до 70 років;
    • полімерні труби менш стійкі, служать – 45-55 років.

Буріння свердловин під теплові насоси

Потрібно бути готовим до того, що перший сезон роботи система буде просідати, це природний процес, пов’язаний з природними якостями грунту. Тому може знадобитися коригування, що спричинить додаткові витрати. Однак через рік, коли все стане на свої місця, тепловіддача буде максимально повної.

Що помістити в свердловину?

Фахівці можуть дати рекомендації, але право вибору залишається за господарями. Варто розуміти, що міцний матеріал значно збільшує термін служби геотермальної системи. При заповненні свердловини, акцент робиться на такі варіанти:

  1. Труби: плюс металевих труб в тому, що вони набагато довше служать, проте пластикові деталі легше коригувати.
  2. Матеріал для закриття проміжків між системою і грунтом: така процедура необхідна, щоб зменшити ймовірність усадки. Для тампонування використовують міцний бетон.

Вам потрібне геотермальне опалення?

Заповніть формучи

Зв'яжіться з нами

Олександр
(098) 333 72 64

[email protected]