Чому теплові насоси?

Стандартні методи опалення використовувати сьогодні дуже дорого, тому багато власників житла шукають альтернативні способи. Особливою популярністю користуються теплові насоси, ринок пропонує широкий вибір установок для кожної сім’ї. Можна підібрати ідеальний варіант відповідно до площі і умовами проживання.

 • отопление дома

  ОПАЛЕННЯ

  Найефективніше і автономне джерело тепла, економніше газу у 3-5 рази.

 • кондиционер

  КОНДИЦІНУВАННЯ

  Кондиціонер більше не знадобиться, дешевше в енерговитратах в 3 рази.

 • гарячая вода

  ГАРЯЧА ВОДА

  Економніше будь-якого електрокотла в 4-7 разів, окупність 3-6 років.

 • null

  ЕКОНОМІЯ

  Єдина система яка вигідніше газу і електрики в 3-7 разів

 • независимость

  НЕЗАЛЕЖНІСТЬ

  Більше не потрібно платити за газ, витрати електрики зводяться до мінімуму.

 • экологичность

  ЕКОЛОГІЧНІСТЬ

  Абсолютно безпечний для природи і використання.

Що таке теплові насоси і як вони працюють?

Якщо говорити просто, то це система, яка збирає тепло з температурою +5 і перетворює до +65. Ви скажете фокус якийсь, я скажу, що тут замішана фізика. Працює все точно за таким же принципом, як і холодильник, забирає тепло з морозильної камери віддаючи його назовні, в холодильнику залишається тільки холод, а з зовні нагріваються трубки. Проходячи достатню дистанцію речовина (газ фреон) в них остигає і знову йде по колу. Щоб поглибити розуміння і закрити зайві прогалини, потрібно розуміти, що в цьому процесі також бере участь компресор. Завданням якого є створення тиску для стиснення фреону, при стисненні газоподібний фреон конденсується і перетворюється в рідкий стан. При цьому циркулюючи по трубках швидше віддає тепло, це зроблено для швидкої тепло віддачі. Далі трубка розширюється паралельно при зменшенні тиску в цей час речовина (фреон) перетворюється знову в газ, паралельно з цим знижується його температура до -23 (це властивості цього газу). У цьому газовому стані фреон не поспішаючи проходить по холодильній камері і забирає все тепло знижуючи тим самим температуру. В результаті забираємо тепло з холодильника віддаємо назовні. Помінявши трохи конструкцію і зробивши все навпаки з холодильника можна зробити духовку, правда все що з зовні замерзне.
Якщо ви не працюєте з холодильниками кожен день, рекомендуємо переглянути відео для більш детальної візуалізації і як результат кращого розуміння самого процесу.

Теплові насоси працюють за таким же принципом як і холодильник тільки тепло ми вже забираємо не з холодильної камери, а з землі і заводимо його в нашу систему опалення і не тільки. Влітку ми також з зекономивши на кондиціонері будемо охолоджувати будинок віддаючи тепло землі.

Додаткова інформація по теплових насосах

Якщо ви відчуваєте що ще не до кінця розібралися з механізмом теплових насосів в такому випадку рекомендуємо вам до перегляду відео в якому ця тема розбирається професіоналом з багаторічним досвідом від А до Я. У відео буде порушено такі теми як:

 • Чи варто ставити Тепловий Насос?
 • Як працює Тепловий Насос (знову приклад з холодильником);
 • Наочний приклад вартості опалення тепловим насосом з доказами;
 • Розрахунки ефективності теплових насосів;
 • Як отримувати безкоштовне тепло з землі. Розрахунки геоконтурів;
 • Порівняння теплового насоса з електрокотлом в цифрах;
 • Кошторис на установку теплового насоса під ключ.

Які види теплових насосів бувають?

Насправді все теплові насоси працюють за одним принципом, але відрізнятися вони лише за джерелом теплової енергії. На даний момент існує 4 типи:

 • Повітря-вода;
 • Повітря-повітря;
 • Вода-вода;
 • Грунт-вода.

Перше слово вказує на джерело тепла, друге на те, що ми будемо нагрівати.
Візьмемо, наприклад, «грунт-вода» – з грунту беремо тепло і нагріваємо воду для системи опалення.

Теплові насоси повітря-повітря та повітря-вода

тепловые насосы воздух-воздух и воздух-вода

Ці системи беруть тепло з повітря, перевагою у них є не складна установка і підключення що безсумнівно звільняє від необхідності бурити або копати, за ціною дешевше інших. З мінусів найнижча ефективність при падінні температури.

В основному розглядатися як доповнення і встановлюватися з газовими або електричними котлами.

Для системи повітря-повітря потрібно ставити систему вентиляції по всьому будинку, що ускладнить установку і потребує великої кількості грошей.

Теплові насоси вода-вода

тепловой насос вода-вода

Зазвичай їх встановлюють у водоймах або в двох свердловинах в яких циркулює вода.

Є досить ефективними і за ціною не дорого. Але проблемою буде знайти відкриту водойму. Чи при циркуляції води між свердловинами при установці знадобиться робота дуже хороших фахівців, так як на глибині можна все заморозити. Енергоспоживання буде вище, ніж у грунтових теплових насосах, через роботу насосів які переганяють воду між свердловинами. Дуже рідко виходить реалізувати опалення за системою вода-вода.

Теплові насоси грунт-вода

Є самим ефективним видом отримання тепла з використанням теплового насоса. Перевагою є те, що є два види отримання тепла вертикальний із застосуванням свердловин і горизонтальний. Температура землі знаходиться на стабільному рівні при будь-якій погоді на рівні +5, також не потрібні насоси для перекачки води між свердловинами за рахунок цього і виходить їх ефективність. Єдиним недоліком буде ціна, так як для геотермального опалення потрібно більшу кількість робіт. Для нашого клімату опалення грунт-вода є найбільш оптимальним варіантом.
тепловой насос грунт-вода

Використання теплових насосів для обігріву басейнів

Теплові насоси можуть використовуватись для обігріву басейнів різного об’єму. З їх допомогою можна в рази зменшити енерговитрати на обігрів води. Після першого запуску устаткуванню потрібно до двох-трьох днів, щоб обігріти весь об’єм води. Надалі відбувається лише підтримання потрібної температури.

Тепловий насос для басейну за розміром можна порівняти з великим кондиціонером. Вся установка складається з зовнішнього блоку, який встановлюється в стороні, труби-магістралі і подачу електроживлення.

Монтаж та встановлення теплових насосів

Спосіб монтажу теплового насоса для опалення будівлі залежить від модифікації устаткування. Наприклад, агрегати повітря-повітря і повітря-вода складаються з двох блоків (зовнішнього і внутрішнього). При установці теплового насоса його зовнішній блок кріпиться збоку від вікон і дверей, а другий фіксується в приміщенні так, щоб забезпечувалася вільна циркуляція теплого повітря. Для теплонасоса, який бере енергію з грунту, виконується два варіанти монтажу.

При першому використовується горизонтальний колектор на невеликій глибині. Такий спосіб вимагає земельної ділянки досить великої площі, вільної від будівель і городу. Другий варіант – вертикальні геотермальні зонди, які закладаються в свердловини. Для систем на основі води можна використовувати наземну водойму або дві свердловини.

Те, що ми зазвичай рекомендуємо

Наша компанія в 90% випадків займається установкою геотермальних насосів, або будь їх ще називають теплові насоси грунт-вода. Для території України вони є найбільш ефективним засобом отримання тепла, так як насоси повітря-вода не ефективні при зниженні температури, а система вода-вода при відсутності відкритого водоймища, та установки її в 2 свердловини стає непростим завданням. Тому при виборі та підборі теплового насоса рекомендуємо звернути Вашу увагу на систему грунт-вода.

Для того щоб більше дізнатися про систему грунт-вода (геотермальне опалення) переходите по посиланню.

Вам потрібне геотермальне опалення?

Заповніть формучи

Зв'яжіться з нами

Олександр
(098) 333 72 64

[email protected]