Що таке теплові насоси і як вони працюють?

У холодну пору року дуже важливо зберігати тепло в будинку, але зробити це досить складно через цінової політики. Стандартні методи опалення використовувати сьогодні дуже дорого, тому багато власників житла шукають альтернативні способи. Особливою популярністю користуються теплові насоси, ринок пропонує широкий вибір установок для кожної сім’ї. Можна підібрати ідеальний варіант відповідно до площі і умовами проживання.

тепловий насосЩо таке тепловий насос: принципи його роботи

Нові кліматичні установки тільки з’являються на ринку, все більше проникаючи в усі сфери життя людини. Моделі є в холодильниках і кондиціонерах, але нові апарати припускають опалення приміщень. Теплові насоси є геотермальними пристроями, вони працюють за принципом реверсу, тобто не тільки нагрівають, а й охолоджують приміщення. Функціональність теплового насоса значно розширена, він здатний обігрівати приміщення при мінусових температурах. Принцип його роботи полягає в наступних факторах:

 • працює на основі законів термодинаміки, а саме – енергія не зникає, вона перенаправляється з одного місця в інше;
 • енергія витягується з навколишнього середовища навколо опалювального будівлі.Розроблено кілька способів роботи геотермального насоса, серед них виділяються наступні:
 1. З відкритим циклом.
 2. Із закритим циклом.

  тепловий насосЯкі переваги у теплових насосів?

  Купуючи таку систему опалення, ви отримуєте відразу кілька плюсів. По-перше, вартість геотермального опалення не має захмарних показників і окупається в перші роки своєї роботи. По-друге, кліматичні умови в будинку будуть контролюватися постійно.

Таким чином можна визначити цілий ряд переваг:

 • економічність;
 • зручність у використанні;
 • подача енергії від звичайного генератора;
 • екологічність, без продуктів горіння;
 • високий рівень безпеки для домашнього використання;
 • існує кілька класів, кожен покупець зможе зробити свій ідеальний вибір.

  Який тепловий насос вибрати?

  Геотермальний тепловий насос – це нове слово в розвитку техніки, тому мало хто знає, як правильно підійти до вибору. В першу чергу варто звернути увагу на ефективність. Вона залежить від можливостей теплоносія і кількості витраченої електроенергії на процес опалення. Також варто оцінити багато варіанти і вибрати той, який ідеально підходить для приміщення. Окремо варто звернути увагу на виробника, переглянути його рекомендації, яке місце він займає в своїй сфері, почитати відгуки покупців. При покупці важливо враховувати такі моменти:

 • наскільки тихо працює установка. Щоб постійний гул не став неприємним сюрпризом;
 • джерело енергії: вода або повітря. Необхідно оцінити можливість його використання відповідно до житловими умовами;
 • повна оснащеність установки, набір функцій;
 • особливість конструкції і відповідний клас;
 • присутній можливість роботи від генератора або потрібно підключення до фази;
 • зовнішній вигляд і можливість підбору дизайну.

  З чого почати установку теплового насоса?

  Установка залежить від виду теплового насоса, тому при купівлі потрібно оцінити кліматичні умови регіону, в якому проживаєте, а також територіальні можливості. Установка геотермального насоса має ряд особливостей:

  тепловий насос

  1. У грунті потрібно пробити свердловину. Глибина залежить від регіону, але потрібно підібратися до такого прошарку, де завжди однакова температура.
  2. Вступна система розташовується від встановленого теплообмінника до входу в приміщення.
  3. Холодоагент розподіляє тепло.

  Геотермальні теплові насоси відрізняються своєю економічністю. Вони беруть трохи енергії з мережі, а решту компенсує природного. При цьому витрата електроенергії з мережі приблизно 30%, а решта 70% йдуть з землі. Тому такий тип опалення є кращим в ситуації, що склалася. Люди давно намагалися використовувати енергію природи і, нарешті, їм це вдалося.

Вам потрібне геотермальне опалення?

Заповніть формучи

Зв'яжіться з нами

Олександр
(096) 377 47 74

urskiy.gorizont@gmail.com