Дозвіл на буріння свердловини

Дозвіл на буріння свердловини Дозвіл на буріння свердловини

Дозвіл на буріння свердловини

Дозвіл на буріння свердловини

Сьогодні все більшою популярністю стало користуватися буріння артезіанських свердловин. Автономне джерело води надає незалежність, і дає можливість користуватися дійсно чистою водою. Промислові свердловини відрізняються високою продуктивністю і здатні забезпечити рідиною будь-яке підприємство і навіть селище.

Коли потрібен дозвіл на свердловину?

Законом України приватним власникам і підприємствам дозволяється добувати підземні води та використовувати для побутового використання до 5 кубів на добу. Для обсягів від 5 кубів на добу знадобиться спеціальний дозвіл або ліцензія. Фірмам, які використовують в добу від 5 до 300 кубів необхідно пройти реєстрацію та отримати дозвіл на спец. водокористування. Але перед самим бурінням свердловини необхідно скласти проєкт, а далі узгодити його з наступними службами — обласною санепідемстанцією, Укргеологія, Водгосп, обласним управлінням екології. Тільки після цього отримуєте дозвіл на проведення безпосередньо бурових робіт. Якщо ж обсяг рідини перевищує 300 кубів, то знадобиться ліцензування буріння свердловин.

Документи для отримання дозволу на свердловину для води

Легалізація свердловин — важливий етап, особливо якщо мова йде про промислові джерела. І недотримання даних вимог, карається законом у вигляді адміністративної та навіть кримінальної відповідальності!

Щоб почати буріння промислової свердловини необхідні такі документи:

  • проект;
  • дозвіл на спеціальне водокористування;
  • паспорт державного значення.

Технічний паспорт містить інформацію про проєктувальника і бурову організацію, реєстраційний номер, а також докладний опис конструктивних особливостей джерела, параметрів залягання вод, їх розташування і т.д.

Також в складних випадках можуть знадобитися:

  • санітарні зони;
  • вплив на навколишнє середовище;
  • ліцензія на свердловину.

Якщо на ділянці витримані всі нормативні вимоги — відстані між джерелом і підприємством, каналізаційним колодязем, звалищами, дотримані параметри загородження, а також охорона санітарної зони, заборони на використання хімікатів, то проблем з отриманням ліцензії не виникне. Також грає роль і добове споживання води. Якщо цей показник перевищує 100 кубів на добу, то можливо буде потрібно провести процедуру, що підтверджує запас підземних вод.

Таким чином легалізація артезіанських свердловин є досить клопітким процесом, який може затягнутися надовго, якщо немає досвіду в даному питанні. Тому краще довірити його фахівцям. Особливо зручно, коли реєстрацією свердловини на воду займається безпосередньо компанія, яка здійснює бурові роботи.

Плюси співпраці з нами

Компанія Юрський Горизонт знаходиться на ринку України з 2008 року і за цей час реалізувала безліч успішних проєктів. У нас є всі необхідні ліцензії, які дозволяють займатися проєктуванням свердловин на воду. Ми підготуємо всю необхідну документацію, складемо технічний паспорт з урахуванням всіх нормативів в найстисліші терміни. Наші консультанти з задоволенням дадуть відповідь на всі питання і допоможуть підібрати найбільш оптимальний розмір свердловини. А адекватна ціна на послуги та повний пакет робить співпрацю з нами вигідним і комфортабельним.

Пам’ятайте, найцінніше, що є у кожної людини — час, не варто його витрачати на походи по різних інстанціях, довірте це професіоналам!

Проект
на буріння

Паспорт державного
значення

Дозвіл на спеціальне
водокористування

Вас цікавить дозвіл на буріння свердловини?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку