Дозвіл на буріння свердловини

Дозвіл на буріння свердловини Дозвіл на буріння свердловини

Дозвіл на буріння свердловини

Дозвіл на буріння свердловини

Сьогодні все більшою популярністю стало користуватися буріння артезіанських свердловин. Автономне джерело води надає незалежність, і дає можливість користуватися дійсно чистою водою. Промислові свердловини відрізняються високою продуктивністю і здатні забезпечити рідиною будь-яке підприємство і навіть селище.

Коли потрібен дозвіл на свердловину?

Законом України приватним власникам та підприємствам дозволяється добувати підземні води та використовувати для побутового використання до 5 кубів на добу. Для обсягів від 5 кубів на добу знадобиться спеціальний дозвіл або ліцензія на буріння свердловин. Фірмам, які використовують за добу від 5 до 300 кубів необхідно пройти реєстрацію та отримати дозвіл на спецводокористування. Але перед бурінням свердловини необхідно скласти проект, а далі погодити його з наступними службами — обласною санепідемстанцією, Укргеологією, Водгоспом, обласним управлінням екології. Тільки після цього одержуєте дозвіл на проведення безпосередньо бурових робіт. Якщо обсяг рідини перевищує 300 кубів, то знадобиться ліцензування буріння свердловин.

Документи для отримання дозволу на свердловину для води.

Закон про свердловини України

Легалізація свердловин — важливий етап, особливо якщо мова йде про промислові джерела. І недотримання даних вимог, карається законом у вигляді адміністративної та навіть кримінальної відповідальності!

Щоб почати буріння промислової свердловини необхідні такі документи:

 • проект;
 • дозвіл на спеціальне водокористування;
 • паспорт державного значення.

Технічний паспорт містить інформацію про проєктувальника і бурову організацію, реєстраційний номер, а також докладний опис конструктивних особливостей джерела, параметрів залягання вод, їх розташування і т.д.

Також в складних випадках можуть знадобитися:

 • санітарні зони;
 • вплив на навколишнє середовище;
 • ліцензія на свердловину.

Якщо на ділянці витримані всі нормативні вимоги — відстані між джерелом і підприємством, каналізаційним колодязем, звалищами, дотримані параметри загородження, а також охорона санітарної зони, заборони на використання хімікатів, то проблем з отриманням ліцензії не виникне. Також грає роль і добове споживання води. Якщо цей показник перевищує 100 кубів на добу, то можливо буде потрібно провести процедуру, що підтверджує запас підземних вод.

Таким чином, легалізація артезіанських свердловин є досить клопітким процесом, який може затягтися надовго, якщо немає досвіду в даному питанні. Тому краще довірити його фахівцям. Особливо зручно, коли реєстрацією свердловини на воду займається безпосередньо компанія, яка здійснює бурові роботи. Це може максимально гарантувати, що ви уникнете отримання штрафу за свердловину України.

Плюси співпраці з нами

Компанія Юрський Горизонт знаходиться на ринку України з 2008 року і за цей час реалізувала безліч успішних проєктів. У нас є всі необхідні ліцензії, які дозволяють займатися проєктуванням свердловин на воду. Ми підготуємо всю необхідну документацію, складемо технічний паспорт з урахуванням всіх нормативів в найстисліші терміни. Наші консультанти з задоволенням дадуть відповідь на всі питання і допоможуть підібрати найбільш оптимальний розмір свердловини. А адекватна ціна на послуги та повний пакет робить співпрацю з нами вигідним і комфортабельним.

Пам’ятайте, найцінніше, що є у кожної людини — час, не варто його витрачати на походи по різних інстанціях, довірте це професіоналам!

Основні деталі процесу легалізації свердловини на воду.

Дозволена глибина свердловини на воду в Україні

Одним із ключових моментів процесу забезпечення власного водопостачання за допомогою свердловини є її легалізація. Незалежно від того, чи буде використовуватися свердловина для будинку, промисловості або сільського господарства, використання водних ресурсів має бути законним і безпечним. Тому для проведення бурових робіт необхідно отримати відповідні дозволи з дотриманням вимог законодавства. Основними аспектами, які включає процес легалізації свердловини на воду, є:

 • оформлення документів на свердловину для води;
 • отримання ліцензії на буріння свердловини;
 • дотримання вимог законодавства;
 • взаємодія з державними органами;
 • експертна оцінка.

Першим етапом процесу легалізації свердловини є підготовка пакета документів, що включає:

 • заяву на отримання дозволу буріння свердловини;
 • проєкт, у якому мають бути вказані технічні характеристики свердловини, її діаметр і глибина, план місцевості та деякі інші параметри;
 • геологічні та гідрогеологічні дані, в яких підтверджується наявність підземних вод і вказується оптимальне місце для буріння;
 • документи на право власності даною ділянкою або ті, що дозволяють її використовувати для облаштування свердловини.

Після того, як зібрано всю необхідну документацію та подано до відповідних органів державного контролю, видається ліцензія на буріння. Цей документ є дозволом на проведення бурових робіт. Вони повинні проводитися відповідно до вимог законодавства, що регулюють використання і захист водних ресурсів, і охоплюють дотримання:

 • санітарних норм;
 • правил землекористування;
 • вимог екологічної безпеки.

Легалізація свердловини вимагає дотримання всіх вимог різних державних органів, включаючи земельні та гідрогеологічні служби, міністерства довкілля та інші. У ряді випадків може знадобитися проведення експертної оцінки свердловини щодо її відповідності екологічній сумісності, вимогам безпеки та ефективності використання водних ресурсів. Отримання необхідних ліцензій та дозвіл на свердловину в Україні, правильне виконання всіх вимог є гарантією соціальної та екологічної безпеки використання води.

Переваги дрібних свердловин

До дрібних відносять свердловини, глибина яких не перевищує 30 метрів. Привабливими їх роблять такі переваги:

 • порівняно низькі ціни на буріння свердловин;
 • простіше і швидке виконання робіт;
 • універсальність використання (питне водопостачання, полив городів і садів, наповнення штучних водойм, потреб невеликих підприємств і тваринництва);
 • зниження залежності від зовнішніх постачальників води;
 • легкість обслуговування завдяки простоті конструкції та меншій кількості елементів, що використовуються для облаштування.

До того ж свердловини невеликої глибини екологічно безпечні, оскільки вони зазвичай не впливають на глибинні гідрогеологічні шари, їх легше контролювати в плані забруднення.

Особливості глибокої свердловини

Глибокими вважаються свердловини глибиною понад 100 метрів. Їх використовують для видобутку води з глибоких гідрогеологічних шарів для подачі великих обсягів води або якщо недостатньо поверхневих водних ресурсів. До основних особливостей глибоких свердловин належать:

 • вища продуктивність порівняно з дрібними та середніми конструкціями;
 • складність буріння з використанням послуг досвідчених фахівців і спеціалізованого обладнання, що тягне за собою збільшення часу виконання робіт і їх вартості;
 • необхідність проведення гідрогеологічних досліджень перед бурінням для визначення місця оптимального розташування свердловин і прогнозування обсягу підземних вод;
 • велика затратність облаштування свердловин через необхідність використовувати спеціалізовані матеріали та обладнання, вживати додаткових заходів безпеки, контролю якості води.

В окремих випадках глибокі свердловини використовують не тільки для забезпечення питною водою, а й для отримання геотермальної енергії. Теплу воду, що видобувається з глибинних шарів, використовують для виробництва електроенергії, опалення будівель і для інших цілей.

Витрати на геотермальне опалення значно нижчі, ніж на газове чи електричне. Їх можна порівняти хіба що зі встановленням для опалення приміщень теплового насоса повітря-повітря.

Хоча глибокі свердловини і є важливим джерелом підземних водних ресурсів, що використовуються для різних потреб, їхнє буріння й облаштування потребує експертних знань і серйозних інвестицій. Тому перед реалізацією таких проєктів рекомендується проводити комплексний аналіз і підготовку із залученням професійних фахівців.

В Україні бурінням глибоких свердловин та їх облаштуванням займається компанія “Юрський Горизонт”. Фахівці можуть також забезпечити проєктування опалювальних систем з використанням як теплоносія теплої води, що видобувається з глибинних гідрогеологічних шарів, встановити тепловий насос повітря-повітря.

Проект
на буріння

Паспорт державного
значення

Дозвіл на спеціальне
водокористування

Популярні запити: дозвіл на свердловину в україні, документи на свердловину для води, дозволена глибина свердловини на воду в україні, ліцензія на буріння свердловин, дозвіл на буріння свердловини, дозвіл на свердловину в приватному будинку, дозвіл на свердловину, які документи потрібні для буріння свердловин на воду.

Вас цікавить дозвіл на буріння свердловини?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку