Промислові свердловиниДо буріння промислових свердловин вдаються при потребі у великих обсягах водних ресурсів. Їх відрізняє висока продуктивність, тривалий термін служби, а також велика глибина і діаметр. Такий спосіб отримання ресурсів буде цікавий для об’єктів з високим рівнем потреби у воді: садівничих і фермерських господарств, котеджних селищ, сільськогосподарських підприємств, фабрик і заводів. З фахівцями компанії Юрський Горизонт розглянемо особливості високодебітних свердловин.

Способи буріння

Вибір технології поглиблення залежить від багатьох факторів. Спочатку проводиться оцінка локалізації та глибини залягання основної водоносної жили, в цьому районі виконують аналіз грунту, після чого і визначають відповідний спосіб буріння.

Найбільш ефективні способи:

  • шнековий. Метод передбачає використання установки, обладнаної спеціальним шнеком, який піднімає грунт з глибини на поверхню. Методика підійде для виконання поглиблення в м’яких породах на рівень не більше 50 метрів;
  • роторний. Заглиблення виконується за допомогою долота, яке приводиться в рух ротором. Технологія може використовуватися для добування водних ресурсів на глибоко залягають водоносних горизонтах і навіть в скелястих грунтах.

Саме роторне буріння має найвищий ККД і підходить для створення джерел великої глибини. Для роторного буріння використовується вишка з рухомим буровим снарядом. Вона являє собою систему труб, на яку кріпиться підйомник, який здійснює спуск і підйом бурового снаряда.

Технологія роторного буріння:

  1. Підготовка місця для під’їзду і розміщення техніки.
  2. Поглиблення в грунт стовбура бурильної установки за допомогою роторного вращателя.
  3. При досягненні певної глибини виробляють монтаж обсадної колони для захисту стінок поглиблення від обвалення і просочування ґрунтових вод.
  4. Далі поглиблення продовжують з використанням долота меншого розміру.
  5. Останнім етапом є освоєння. На ньому розкривається останній пласт породи для досягнення підземних вод, проводиться компресорна прокачування для очищення води, завмер продуктивності.

Також для ефективного водопостачання потрібно облаштування насосної станції.

Призначення промислових свердловин

Даний джерело необхідний, коли виникає велика потреба у водних ресурсах, так як для нього характерний високий рівень водоотдачи. Дебіт промислової свердловини може бути рівним Водовіддача декількох джерел для побутових потреб. Тому облаштування високодебітних свердловин актуально для наступних об’єктів: котеджні селища, промислові об’єкти, аграрні комплекси.

Характеристики промислових свердловин

Такі джерела ще називають “колективними”, так як вони розраховані на водопостачання великих об’єктів.

Відмінні особливості:

  • продуктивність 10 000 м3 води на добу;
  • термін експлуатації до 30 років;
  • глибина від 35 до 300 м.

Також варто відзначити якість води. Виконані джерела не замулюються, що не засмічуються і не містять шкідливих домішок.

Вартість робіт

Ціна на створення високодебітних свердловин залежить від безлічі факторів. На неї впливає діаметр, глибина і складність конструкції, характер грунту, тип труб для обсадження і інші моменти. Тому для визначення вартості робіт на вашому об’єкті залиште заявку на індивідуальний розрахунок.

Компанія Юрський Горизонт виконує буріння свердловин різних типів у Вінницькій, Кіровоградській, Черкаській, Житомирській, Київській, Рівненській, Полтавській, Тернопільській, Дніпропетровській, Запорізькій, Чернівецькій, Івано-Франківській, Хмельницькій та Миколаївській областях. У перелік послуг входить консультація досвідчених інженерів, проектування, виконання поглиблення, повне облаштування джерел і їх обслуговування.