Буріння промислових свердловин на воду

буріння промислових свердловин на водуДо буріння промислових артезіанських свердловин вдаються при потребі у великих обсягах водних ресурсів. Їх відрізняє висока продуктивність, тривалий термін служби, а також велика глибина і діаметр. Такий спосіб отримання ресурсів буде цікавий для об’єктів з високим рівнем потреби у воді: садівничих і фермерських господарств, котеджних селищ, сільськогосподарських підприємств, фабрик і заводів. З фахівцями компанії Юрський Горизонт розглянемо особливості високодебітних артезіанських свердловин.

Способи буріння промислових свердловин на воду

Вибір технології поглиблення залежить від багатьох факторів. Спочатку проводиться оцінка локалізації та глибини залягання основної водоносної жили, в цьому районі виконують аналіз ґрунту, після чого і визначають відповідний спосіб буріння.

Найбільш ефективні способи проведення бурових робіт::

  1. Шнековий. Метод передбачає використання установки, обладнаної спеціальним шнеком, який підіймає ґрунт з глибини на поверхню. Методика підійде для виконання поглиблення в м’яких породах на рівень не більше 50 метрів;
  2. Роторний. Заглиблення виконується за допомогою долота, яке приводиться в рух ротором. Технологія може використовуватися для добування водних ресурсів на глибоко залягають водоносних горизонтах і навіть в скелястих ґрунтах.

Саме роторне буріння має найвищий ККД і підходить для створення артезіанських джерел великої глибини. Для роторного буріння використовується вежа з рухомим буровим снарядом. Вона являє собою систему труб, на яку кріпиться підіймач, який здійснює спуск і підйом бурового снаряда.

Технологія роторного буріння:

  1. Підготовка місця для під’їзду і розміщення техніки.
  2. Поглиблення в ґрунт стовбура бурильної установки за допомогою роторного вращателя.
  3. При досягненні певної глибини виробляють монтаж обсадної колони для захисту стінок поглиблення від обвалення і просочування ґрунтових вод.
  4. Далі поглиблення продовжують з використанням долота меншого розміру.
  5. Останнім етапом є освоєння. На ньому розкривається останній пласт породи для досягнення підземних вод, проводиться компресорне прокачування для очищення води, завмер продуктивності.

Також для ефективного водопостачання потрібно облаштування насосної станції.

Призначення промислових свердловин на воду

Промислова артезіанська свердловина необхідна, коли виникає велика потреба у водних ресурсах, бо для неї характерний високий рівень водоотдачи. Дебіт промислової свердловини може бути рівним водовіддачі декількох джерел для побутових потреб. Тому облаштування високодебітних артезіанських свердловин на воду актуально для наступних об’єктів: котеджні селища, промислові об’єкти, аграрні комплекси.

Характеристики промислових свердловин на воду

Такі джерела ще називають “колективними”, бо вони розраховані на водопостачання великих об’єктів.

Відмінні особливості:

  • продуктивність 300 м3 води на добу;
  • термін експлуатації до 30 років;
  • глибина від 35 до 300 м.

Також варто відзначити якість води. Виконані артезіанські джерела не замулюються, що не засмічуються і не містять шкідливих домішок.

Вартість проведення обіт

Ціна на створення високодебітних артезіанських свердловин залежить від безлічі факторів. На неї впливає діаметр, глибина і складність конструкції, характер ґрунту, тип труб для обсадження, обладнання, яке використовується для артезіанської промислової свердловини та інші моменти. Тому для визначення вартості робіт на вашому об’єкті залиште заявку на індивідуальний розрахунок.

Компанія Юрський Горизонт виконує буріння свердловин різних типів по всій Україні. У перелік послуг входить консультація досвідчених інженерів, проєктування, виконання поглиблення, повне облаштування джерел і їх обслуговування.

Відгуки про проведення бурових робіт

ПМП ВФ “Панда”
Караван

Вас цікавить буріння промислових свердловин на воду?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку