Тепловий насос грунт-вода – це опалювальне обладнання, яке підходить для установки в маєтках, приватних будинках і котеджах. Він забезпечує опалення, кондиціонування, нагрівання води, а також пасивне охолодження в теплу пору року. Існують інверторні і компресорні насоси такого типу.
Тепловий насос грунт-вода: експлуатація та обслуговування

Як працює тепловий насос грунт-вода?

Принцип роботи грунтового теплового насоса полягає в відборі тепла з грунту, підвищення його температури і передачі для нагріву води. Є два види таких насосів, які:

 • беруть тепло, накопичене в поверхневих шарах землі від енергії сонця;
 • використовують геотермічне тепло грунту.

Таке обладнання дозволяє використовувати помпу навіть в найхолодніших регіонах, так як джерелом нагрівання є земля, яка має стабільну температуру протягом усього року.

Особливості монтажу теплового насоса грунт вода

Тепловий насос грунт-вода: експлуатація та обслуговування
Для встановлення горизонтального колектора необхідна велика незабудована ділянка землі або ж місце для буріння декількох свердловин під грунтові зонди. При монтажі теплового насоса грунт-вода важливо провести правильну геодезію ділянки, оцінити склад грунту і рівень його вологості.

Тепловий насос грунт-вода: переваги та недоліки

Головною перевагою даного обладнання є стабільність і висока ефективність його роботи, а також відсутність помітного шуму. При правильному виборі труб і сполучних елементів термін служби такого агрегату складає не менше п’ятидесяти років. Низька вартість його утримання забезпечує значну річну економію на опаленні.

Така система опалення має і свої недоліки, серед яких:

 • необхідність виділення великої ділянки землі для закладки;
 • відсутність можливості зробити 100% розрахунок тепловіддачі;
 • висока ціна;
 • складність і тривалість робіт по встановленню (повітряні насоси монтуються швидше).

Ще один недолік цієї системи опалення полягає в ефекті виморожування грунту, в результаті чого теплова потужність за декілька років роботи знижується вдвічі. Також варто відзначити, що, згідно з відгуками, при пошкодженні контур насоса не ремонтується, а консервується.

Ви можете замовити тепловий насос грунт-вода в компанії ТОВ «Юрський Горизонт». Наші фахівці виконають всі необхідні розрахунки, а досвідчені майстри проведуть встановлення теплового насоса з дотриманням всіх технологічних норм.

Потрібно підібрати тепловий насос для Вашого будинку?

Як працює тепловий насос? Цікавить точна вартість? Чи вигідно це? Зв`яжіться з нами, зробимо розрахунок і відповімо на всі Ваші запитання!

Заповніть форму



  чи

  Зв'яжіться з нами

  Олександр
  (098) 333 72 64

  [email protected]

  Працюємо по всій Україні