Артезіанська свердловина на воду – що це таке?

В останні роки буріння свердловин набуває все більшої популярності. Для жителів заміських будинків це прекрасна можливість отримати певну автономію від централізованих комунальних служб, а також завжди мати чисту, що не хлоровану воду. Найбільшим попитом користується артезіанська свердловина – цей термін, напевно, чули багато споживачів. Але що криється під ним, і чому саме артезіанська вода повсюдно пропонується компаніями з буріння і постачальниками доочищеної води?

Земна кора складається з безлічі шарів, між якими протікають води. У доантропогенних відкладеннях знаходяться артезіанські басейни, з яких, власне і надходить артезіанська вода. З огляду на, що підземні води між шарами гірських порід знаходяться під тиском, рідина, відповідно, надходить наверх самопливом, а часом навіть б’є фонтаном.

Вперше використовувати таку воду стали у Франції, в провінції Артуа, звідки артезіанська свердловина і отримала свою назву. Сьогодні такі джерела води можна зустріти по всьому світу, багато в чому завдяки тому, що ціна на буріння свердловин даного типу цілком доступна для більшості споживачів.

На етикетках з газованою водою можна побачити напис, що глибина свердловини становить 150, 200 і навіть 250 метрів. Тому створюється враження, що буріння артезіанської свердловини здійснюється саме на таку глибину. Насправді, це не зовсім так. Насправді, діапазон глибин може становити від 10 до 280 метрів, і буде залежати від декількох показників. По-перше, це, звичайно ж, геологія. Тобто в одному місці буде потрібно бурити артезіанську свердловину на воду в глибину 100 метрів, а в іншому місці досить буде і 50 м. По-друге, береться до уваги потребу в воді. Якщо говорити про промислові масштаби, то, ясна річ, рідини потрібно багато, отже, чим глибше – тим краще. А ось для приватного заміського будинку цілком можна обмежитися 40-50-метрової артезіанською свердловиною.

Переваги та недоліки артезіанської свердловини

Наскільки доцільно буріння свердловини, і чим це краще колодязя або централізованої води? Переваг у такого рішення відразу кілька:

  • Висока якість води – на такій глибині, під водотривким шаром практично немає хвороботворних бактерій;
  • Високий дебет артезіанської свердловини;
  • Автономія на приватній ділянці;
  • Встановити артезіанську свердловину на воду можна практично в будь-якому куточку заміського ділянки, щоб було зручно провести водопостачання в будинок, господарські будівлі та на город для поливу;
  • При використанні надійного і якісного обладнання, споживач зможе отримувати воду десятиліттями;
  • Підземні води не проходять хлорування, а значить, не втрачають корисні мікроелементи, присутні у воді.

Що ж стосується недоліків, то він тільки один – вартість. Ціна буде залежати від глибини свердловини, чим вона більше – тим вартість вище. Також для забезпечення роботи свердловини буде потрібно устаткування, насоси, фільтри та інші пристрої. І споживачеві доведеться купувати надійні бренди, які обійдуться дорожче, але гарантують довговічність роботи. У той же час, що отримується артезіанська вода стоїть таких витрат.

Буріння артезіанських свердловин на воду

Буріння артезіанської свердловини – процес технологічно складний. Якщо колодязь можна вирити самостійно, то тут своїми силами не обійтися. Необхідно використовувати спеціальні бурові установки, які відносяться до пересувних – на базі вантажних автомобілів, таких як МАЗ, КАМАЗ, ЗІЛ. Існують і мобільні установки, вони менше, їх простіше занести в важкодоступне місце ділянки. Але в будь-якому випадку вам потрібно буде звертатися до професіоналів, причому до перевірених компаніям, а не сумнівним бригадам.