Буріння Артезіанських свердловин на водуВ останні роки буріння свердловин набуває все більшої популярності. Для жителів заміських будинків це прекрасна можливість отримати певну автономію від централізованих комунальних служб, а також завжди мати чисту, що не хлоровану воду. Найбільшим попитом користується артезіанська свердловина — цей термін, напевно, чули багато споживачів. Але що криється під ним, і чому саме артезіанська вода повсюдно пропонується компаніями з буріння і постачальниками доочищеної води?

Земна кора складається з безлічі шарів, між якими протікають води. У доантропогенних відкладеннях знаходяться артезіанські басейни, з яких, власне і надходить артезіанська вода. З огляду на, що підземні води між шарами гірських порід знаходяться під тиском, рідина, відповідно, надходить наверх самопливом, а часом навіть б’є фонтаном.

Вперше використовувати таку воду стали у Франції, в провінції Артуа, звідки артезіанська свердловина та отримала свою назву. Сьогодні такі джерела води можна зустріти по всьому світу, багато в чому завдяки тому, що ціна на буріння свердловин даного типу цілком доступна для більшості споживачів.

Артезіанська свердловина на водуНа етикетках з газованою водою можна побачити напис, що глибина свердловини становить 150, 200 і навіть 250 метрів. Тому створюється враження, що буріння артезіанської свердловини здійснюється саме на таку глибину. Насправді, це не зовсім так. Насправді, діапазон глибин може становити від 10 до 280 метрів, і буде залежати від декількох показників. По-перше, це, звичайно ж, геологія. Тобто в одному місці буде потрібно бурити артезіанську свердловину на воду в глибину 100 метрів, а в іншому місці досить буде і 50 м. По-друге, береться до уваги потребу в воді. Якщо говорити про промислові масштаби, то, ясна річ, рідини потрібно багато, отже, чим глибше — тим краще. А ось для приватного заміського будинку цілком можна обмежитися 40-50-метрової артезіанською свердловиною.

Переваги та недоліки

Наскільки доцільно буріння свердловини, і чим це краще колодязя або централізованої води? Переваг у такого рішення відразу кілька:

 • Висока якість води — на такій глибині, під водотривким шаром практично немає хвороботворних бактерій;
 • Високий дебет;
 • Автономія на приватній ділянці;
 • Встановити артезіанську свердловину на воду можна практично в будь-якому куточку заміської ділянки, щоб було зручно провести водопостачання в будинок в Києві та інших регіонах України, господарські будівлі та на город для поливу;
 • При використанні надійного і якісного обладнання, споживач зможе отримувати воду десятиліттями;
 • Підземні води не проходять хлорування, а значить, не втрачають корисні мікроелементи, присутні у воді.

Що ж стосується недоліків, то він тільки один — вартість. Ціна буде залежати від глибини свердловини, чим вона більше — тим вартість вище. Також для забезпечення роботи свердловини буде потрібно устаткування, насоси, фільтри та інші пристрої. І споживачеві доведеться купувати надійні бренди, які обійдуться дорожче, але гарантують довговічність роботи. Водночас, що отримується артезіанська вода стоїть таких витрат.

Буріння артезіанських свердловин на воду

Буріння артезіанської свердловини — процес технологічно складний. Якщо колодязь можна вирити самостійно, то тут своїми силами не обійтися. Необхідно використовувати спеціальні бурові установки, які відносяться до пересувних — на базі вантажних автомобілів, таких як МАЗ, КАМАЗ, ЗІЛ. Існують і мобільні установки, вони менше, їх простіше занести в важкодоступне місце ділянки. Але в будь-якому випадку вам потрібно буде звертатися до професіоналів, причому до перевірених компаній, а не сумнівним бригадам.

ЯК МИ ПРАЦЮЄМО
 • ДЗВІНОК

  Ви телефонуєте та отримуєте
  консультацію телефоном

 • ВИЇЗД

  Безкоштовний виїзд
  фахівця
  до Вас на ділянку

 • ДОГОВІР

  Вибір місця буріння,
  визначення кошторису вартості,
  термінів і укладення договору

 • БУРІННЯ

  Коли черга підійшла
  до Вас, бурова виїжджає
  та бурить свердловину

 • ОПЛАТА

  Оплата по факту
  метражу, отримання
  паспорта та гарантії

 • МОНТАЖ

  Ви запрошуєте
  на ділянку фахівця
  для монтажу насоса
  і підключення води до дому

Відгуки про проведення бурових робіт

Вас цікавить буріння артезіанських свердловин на воду?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку