Тепловий насос повітря-повітря: експлуатація та обслуговування

Тепловий насос повітря-повітря: експлуатація та обслуговування Тепловий насос повітря-повітря: експлуатація та обслуговування

Тепловий насос повітря-повітря: експлуатація та обслуговуванняТепловий насос повітря-повітря в своїй роботі не використовує згораючого палива і служить альтернативою традиційним джерелам енергії. Його функціонування полягає в відборі теплової енергії з повітря, яка направляється для опалення приміщення. Помпа ззовні схожа на інверторний кондиціонер і складається з двох блоків.

На чому заснована робота системи теплового насосу повiтря-повiтря?

Ефективність насоса базується на термодинаміці – випаровуючись, рідина охолоджує поверхню, на котрій вона розсіюється. На цьому механізмі побудована і робота холодильника. Усередині нього встановлені трубки з холодоагентом, який відбирає тепло з морозилки. При цьому речовина нагрівається, а акумульована енергія передається приміщенню. Щоб холодоагент охолов до потрібної температури, в інверторному компресорі відбувається процес його стиснення. Тепловий насос повітря-повітря виконаний за аналогічною схемою, але відбір енергії здійснюється з вуличного повітря.

Алгоритм роботи насоса:

 1. Проводиться втягування повітря в блок за допомогою вентилятора і його прогін через випарник.
 2. Газ стискається конденсатором і транспортується у внутрішній блок.
 3. Інверторний компресор переводить газ в рідину, віддаючи тепло.
 4. Фреон передається на первинний випарник.

При сильних морозах теплоносій стає менш ефективним, тому потужність охолодження та опалення розраховується заздалегідь.

Особливості монтажу теплового насоса повітря-повітря

Процес встановлення насоса досить простий: кріпляться зовнішній і внутрішній блоки, які між собою і теплоносієм з’єднуються контуром. Зовнішня частина ставиться подалі від вікон і входу до будинку, так як вентилятори створюють певний шум. Настінний компресор ставиться в кімнаті таким чином, щоб забезпечувався рівномірний розподіл теплого повітря.

Переваги та недоліки насоса

До переваг теплових насосів повітря-повітря можна віднести:

 • можливість використання для опалення та охолодження приміщень;
 • простота монтажу;
 • економічність;
 • доступна ціна;
 • низький рівень шуму від роботи;
 • можливість відмовитися від будь-яких видів палива;
 • простота експлуатації.

Для обігріву одного приміщення досить закріпити на фасаді зовнішній модуль, а всередині будинку встановити конвектор. Для кількох кімнат будуть потрібні канали для розподілу повітря. У насоса є і недоліки, про які варто знати заздалегідь:
Тепловий насос повітря-повітря: експлуатація та обслуговування

 • нездатність нагрівати воду (потрібна додаткова установка бойлера);
 • пряма залежність ефективності від температури повітря;
 • підвищення споживання електроенергії при похолоданні;
 • постійна наявність пилу в повітрі, яка піднімається від роботи вентилятора і конвектора.

При температурі нижче -10 ° ефективність насоса знижується, тому для регіонів з сильними морозами рекомендується придбати додаткові джерела опалення.

При грамотному розрахунку потужності обігріву і охолодження уся система ефективно служитиме не одне десятиліття. Довірте процес встановлення теплового насоса фахівцям компанії ТОВ «Юрський Горизонт» Ми займаємось бурінням свердловин вже 10 років і є лідерами в своїй сфері в Києві та інших містах України.

Потрібно підібрати тепловий насос для Вашого будинку?

Як працює тепловий насос? Цікавить точна вартість? Чи вигідно це? Зв`яжіться з нами, зробимо розрахунок і відповімо на всі Ваші запитання!

Заповніть форму  чи

  Зв'яжіться з нами

  Олександр
  (098) 333 72 64

  [email protected]

  Працюємо по всій Україні