Тампонаж свердловин – це особливий процес, що включає в себе комплекс робіт, спрямованих на створення спеціальної «подушки», яка забезпечує захист водоносного шару від хімічного або біологічного зараження. Процедура передбачає процес цементування, в результаті проведення якого створюється така захисна перешкода.

Призначення тампонажу свердловин

Підземні води захищені від проникнення патогенної мікрофлори, залишків хімічних добрив завдяки наявності водонепроникного шару. Умовно заражена вода, проникаючи в грунт, піддається природного очищення. Патогенна мікрофлора, позбавлена ​​звичного середовища проживання, намагаючись проникнути вглиб, гине, а залишки хімічних речовин утримуються природними фільтрами. Завдяки такому захисті підземні води в природних умовах залишаються чистими.

При бурінні свердловини труба опускається вглиб землі, руйнуючи водонепроникний шар. В результаті між зовнішньою поверхнею обсадної труби і стінкою свердловини виникають зазори, в яких накопичується, а потім стікає забруднена маса, проникаючи в воду, а потім в отвір свердловини. При закачуванні з такої свердловини надходить вода, в складі якої знаходяться шкідливі мікроорганізми, небезпечні хімічні сполуки. Вживати таку воду категорично не можна. Вона являє серйозну небезпеку для здоров’я людини.

Попередити забруднення водоносного шару, забезпечити подачу чистої підземної води вдається завдяки глибокому бурінню і проведення такої процедури, як тампонування свердловин.

Технологія тампонажу свердловин

Після буріння свердловини, установки гравійного і свердловинного фільтрів необхідно закрити водонепроникний шар. Рішення таких технічних завдань передбачає технологія тампонажу свердловин.

У створений свердловинний колодязь заливають спеціальний розчин, функціональним призначенням якого є не тільки попередження змішування водних горизонтів, а й надання додаткової міцності стовбура свердловини.

Заливальне суміш готують на основі цементу. Також для приготування рідкої суміші можуть застосовувати:

 • густі глинисті розчини;
 • рідку пластмасу;
 • бетоніт;
 • висококоллоїдную глину.Рідкий розчин закачують за допомогою насоса в кількості, що дозволяє заповнити всі зазори і порожнечі. Після певного часу суміш твердне, перетворюючись в надійну монолітну перешкоду.

При наявності відповідних умов може проводитися також тампонаж свердловин за допомогою глиняного стовпа. Фахівці забивають його в свердловину колонковим снарядом.

Тампонаж свердловини здійснюється на глибину до 5 метрів, якщо на ділянці виявлено один водоносний горизонт.

Тампонаж свердловини з обсадними трубами

Тампонування свердловин проводиться не тільки в момент буріння. З плином часу основні елементи конструкції артезіанських колодязів піддаються зношування, приходять в непридатність. Підтвердженням зносу є різке зменшення дебету чистої води.

У таких випадках рекомендується вдатися до професійної допомоги фахівців з буріння, які зможуть провести аналіз, визначити рівень зносу елементів свердловини, запропонувати оптимальні варіанти вирішення проблеми, в тому числі порекомендувати тампонування свердловини.

Часто в якості основної причини забруднення води виступає неправильна експлуатація свердловини, що провокує деформацію труб. Реанімувати свердловину, створити умови, при яких з неї знову буде надходити чиста вода, вдається, якщо провести тампонаж свердловин на воду, що виконується на висоту знаходження найглибшого водоносного пласта.

Тампонаж свердловини передбачає:

  • проведення дезінфекційних робіт;
  • відновлення нормального припливу;
  • забезпечення цілісності конструкції артезіанського колодязя.

Тампонаж свердловин також рекомендується проводити при виявленні свердловин, які:

 • не підлягають відновленню або воно є недоцільним;
 • не використовуються;
 • характеризуються невеликою глибиною і низьким дебетом;
 • відносяться до розряду пошукових або геологорозвідувальних.

Співпраця з ТОВ «Юрський Горизонт»

Наше ТОВ «Юрський Горизонт» надає якісні послуги з буріння, а також проведення тампонажу свердловин. Наші фахівці мають колосальний практичний досвід, володіють багатим багажем професійних знань, спираючись на які зможуть швидко зорієнтуватися на місцевості, оцінити технічний стан свердловини, визначити реальну необхідність у проведенні тампонажу.

Фахівці нашого ТОВ «Юрський Горизонт» надають повний комплекс послуг, спрямованих на досягнення бажаного результату. Фахівці допомагають розрахувати витрати, зорієнтувати щодо термінів виконання замовлення.

Наше ТОВ «Юрський Горизонт» гарантує високий рівень якості послуг з відновлення свердловини.