Неправильна підготовка ділянки, проектної документації або невраховані особливості грунту можуть стати підставою для появи проблем з джерелом. Фактори, які повинні викликати занепокоєння і потребують швидкого вирішення, розглянемо далі.

Падає рівень або свердловина не висохла

Основною причиною малої кількості води і навіть її повної відсутності є замулювання водоносного русла. Серед найбільш поширених передумов виникнення даної проблеми виділяють непостійну відкачування рідини (наприклад, настала зима, і поливати ділянку більше не потрібно). Підвищений водоспоживання не менше шкідливо, воно може спровокувати зміну напрямку течії підземної річки й опускання дзеркала води нижче планової позначки.

Часті проблеми зі свердловиноюКрім наведених варіантів, на кількість води прямий вплив надає геологічна будова грунту, природна швидкість осідання грунту, напрямок природного руху пластів і переміщення водоносного шару, в сукупності призводять до збіднення горизонту.

Поломка насоса

У разі різкого падіння водопостачання у всіх споживачів одного джерела потрібно виключити:

поломку насосного обладнання;низька напруга в мережі, яка живить подає пристрій.

Серед причин, які можуть спровокувати фізичну псування насоса, виділяють:

  • порушення герметичності корпусу (внаслідок перевороту пристрої, здавлювання його в трубі і т.д.);
  • роботу на «сухому ходу»;
  • потрапляння всередину корпусу волокон і абразивних частинок;
  • неправильна фіксація страхувального троса;
  • збій в системі автоматизації.

Щоб виявити причину, пристрій слід витягти, але вкрай небажано робити це самостійно: усуненням несправностей такого рівня повинні займатися фахівці. Якщо ремонт неможливий, то покупки нового насоса не уникнути.

Поганий смак або пісок у воді

Якщо разом з водою на поверхню викидається пісок, то причиною збою в роботі свердловини може бути несправність фільтра або його неправильна установка. Брудної вода може бути і в разі, якщо фільтри, поставлені підрядником, були низької якості, незважаючи на ціну, відображену в кошторисі (таке практикується у недобросовісних виконавців).

Причинами виносу піску також можуть бути:

  • порушення герметичності обсадної колони,
  • неправильна посадка труби при монтажі,
  • нерівномірна обсипання фільтруючого конуса,
  • порушення технології цементування колони.

а також помилка при проектуванні і монтажі свердловини, коли верхні водоносні шари не відсікаються загородженнями (актуально як для поверхневих, так і для артезіанських водозаборів).

Найчастіше зі зниженням якості і чистоти води стикаються ті замовники, хто, погнавшись за низькою вартістю, довірив проектні роботи і буріння отвору не мають відповідної кваліфікації фахівців, а ті не зуміли правильно здійснити вибір виду джерела і здійснити монтаж.

Якщо після тривалого використання автономного джерела раптом виявляється, що вода втратила колишні властивості, придбала незрозумілий запах або змінила колір, то важливо виключити потрапляння стоків! Щоб убезпечити себе, слід провести лабораторний аналіз рідини і виключити патогенну флору і надлишок солей.

Буріння кількох свердловин на 1 ділянці

При створенні декількох точок водозабору на невеликій території можуть виникнути проблеми з якістю води. Саме тому при проектуванні розташування джерела, облаштуванні точки водопостачання та його експлуатації, слід дотримуватися правил, які допоможуть отримувати нешкідливу воду, якомога довше.

Важливо оцінити силу водяного русла і розрахувати, чи зможе воно живити кілька споживачів без втрати обсягу. Якщо цього не зробити, то термін служби джерела передбачити не вийде, і тоді гроші, вкладені в будівництво, будуть безповоротно втрачені.

Буріння та обслуговування свердловин – складні процеси, які потрібно довіряти професіоналам. Тільки так вдасться уникнути позапланових ремонтів споруди і зайвих грошових витрат.

Вас цікавить часті проблеми зі свердловиною?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку