Тепловий насос для опалення дому

СУЧАСНА АЛЬТЕРНАТИВА ГАЗУ, ЕЛЕКТРО КОТЛАМ, КОНДИЦІОНЕРАМ І БОЙЛЕРАМ В ОДНОМУ ПРИСТРОЇ

Стандартні методи опалення використовувати сьогодні дуже дорого, тому багато власників житла шукають альтернативні способи. Особливою популярністю користуються теплові насоси, ринок пропонує широкий вибір установок для кожної сім’ї. Сучасний тепловий насос зможе зробити Ваше опалення ефективним, заощадити гроші і місце для установки бойлера або кондиціонера. Система 3 в 1, яка управляється з смартфона і економить гроші на кожному кіловат. Підберемо ідеальний варіант відповідно до Вашої площі і умов проживання.

 • отопление дома

  ОПАЛЕННЯ

  Найефективніше і автономне джерело тепла, економніше газу у 3-5 рази.

 • кондиционер

  КОНДИЦІНУВАННЯ

  Кондиціонер більше не знадобиться, дешевше в енерговитратах в 3 рази.

 • гарячая вода

  ГАРЯЧА ВОДА

  Економніше будь-якого електрокотла в 4-7 разів, окупність 3-6 років.

 • null

  ЕКОНОМІЯ

  Єдина система яка вигідніше газу і електрики в 3-7 разів

 • независимость

  НЕЗАЛЕЖНІСТЬ

  Більше не потрібно платити за газ, витрати електрики зводяться до мінімуму.

 • экологичность

  ЕКОЛОГІЧНІСТЬ

  Абсолютно безпечний для природи і використання.

Вартість опалення тепловими насосами та стандартними видами опалення

Вид отопленняККДДля 1кВт ТЕПЛА потрібно:Тариф (грн)Ціна 1 кВт
Електрокотел (стандартний тариф)0.981,02 кВт1,68 грн/кВт1,71 грн
Електрокотел (тариф "Електроопалення")0.981,02 кВт0,9 грн/кВт0,92 грн
Газовий котел0.90,14 м3,газа8,4 грн/куб1,18 грн
Твердопаливний котел на пелетах0.750,31 кг, пелет3,5 грн/кг1,09 грн
Твердопаливний котел на дровах0.750,42 кг, дуба1,9 грн/кг0,79 грн
Тепловий насос воздух-водаCOP=3,50,29 кВт1,68 грн/кВт0,49 грн
Тепловий насос грунт-водаCOP=4,50,22 кВт1,68 грн/кВт0,37 грн
Тепловий насос воздух-вода (тариф "Електроопалення")COP=3,50,29 кВт0,9 грн/кВт0,26 грн
Тепловой насос грунт-вода(тариф "Електроопалення")COP=4,50,22 кВт0,9 грн/кВт0,2 грн

Ціна 1 кВт тепла різними видами опалення

Що таке теплові насоси і як вони працюють?

Якщо говорити просто, то це система, яка збирає тепло з температурою +5 і акумулює його до +65. Працює все точно за таким же принципом, як і холодильник, забирає тепло з морозильної камери і віддає його назовні нагріваючи ззаду трубки, залишаючи в холодильнику тільки холод. Проходячи достатню дистанцію речовина (газ фреон) в них втрачає температуру і знову йде по колу.

Щоб поглибити розуміння і закрити зайві прогалини, потрібно розуміти, що в цьому процесі також бере участь компресор. Завданням якого є створення тиску для перетворення фреону з газу, в рідкий стан. У рідкому стані циркулюючи по трубках фреон швидше віддає тепло. Після тепловіддачі трубка розширюється паралельно зі зменшенням тиску, після таких змін фреон перетворюється знову в газ, паралельно з цим знижується його температура до -23 (це властивості цього газу).

У цьому газовому стані фреон не поспішаючи проходить по холодильній камері і забирає все тепло знижуючи тим самим температуру. В результаті забираємо тепло з холодильної камери і віддаємо назовні. Змінивши трохи конструкцію з холодильника можна зробити тепловий насос. Завданням цього процесу є перенесення тепла з одного місця в інше.

Одного тексту недостатньо для нормального розуміння принципу роботи, рекомендуємо переглянути відео для більш детальної візуалізації і як результат кращого розуміння самого процесу.

Теплові насоси працюють за таким же принципом як і холодильник тільки тепло ми забираємо не з холодильної камери, а з землі і заводимо його в нашу систему опалення і не тільки. Влітку ми також з зекономивши на кондиціонері будемо охолоджувати будинок віддаючи тепло землі.

Додаткова інформація по теплових насосах

Якщо ви відчуваєте що ще не до кінця розібралися з механізмом теплових насосів в такому випадку рекомендуємо вам до перегляду відео в якому ця тема розбирається професіоналом з багаторічним досвідом від А до Я. У відео буде порушено такі теми як:

 • Чи варто ставити Тепловий Насос?
 • Як працює Тепловий Насос (знову приклад з холодильником);
 • Наочний приклад вартості опалення тепловим насосом з доказами;
 • Розрахунки ефективності теплових насосів;
 • Як отримувати безкоштовне тепло з землі. Розрахунки геоконтурів;
 • Порівняння теплового насоса з електрокотлом в цифрах;
 • Кошторис на установку теплового насоса під ключ.

Які види теплових насосів бувають?

Насправді все теплові насоси працюють за одним принципом, але відрізнятися вони лише за джерелом теплової енергії. На даний момент існує 4 типи:

 • Повітря-вода;
 • Повітря-повітря;
 • Вода-вода;
 • Грунт-вода.

Перше слово вказує на джерело тепла, друге на те, що ми будемо нагрівати.
Візьмемо, наприклад, «грунт-вода» – з грунту беремо тепло і нагріваємо воду для системи опалення.

Теплові насоси повітря-повітря та повітря-вода

тепловые насосы воздух-воздух и воздух-вода

Ці системи беруть тепло з повітря, перевагою у них є не складна установка і підключення що безсумнівно звільняє від необхідності бурити або копати, за ціною дешевше інших. З мінусів найнижча ефективність при падінні температури.

В основному розглядатися як доповнення і встановлюватися з газовими або електричними котлами.

Для системи повітря-повітря потрібно ставити систему вентиляції по всьому будинку, що ускладнить установку і потребує великої кількості грошей.

Теплові насоси вода-вода

тепловой насос вода-вода

Зазвичай їх встановлюють у водоймах або в двох свердловинах в яких циркулює вода.

Є досить ефективними і за ціною не дорого. Але проблемою буде знайти відкриту водойму. Чи при циркуляції води між свердловинами при установці знадобиться робота дуже хороших фахівців, так як на глибині можна все заморозити. Енергоспоживання буде вище, ніж у грунтових теплових насосах, через роботу насосів які переганяють воду між свердловинами. Дуже рідко виходить реалізувати опалення за системою вода-вода.

Теплові насоси грунт-вода

Є самим ефективним видом отримання тепла з використанням теплового насоса. Перевагою є те, що є два види отримання тепла вертикальний із застосуванням свердловин і горизонтальний. Температура землі знаходиться на стабільному рівні при будь-якій погоді на рівні +5, також не потрібні насоси для перекачки води між свердловинами за рахунок цього і виходить їх ефективність. Єдиним недоліком буде ціна, так як для геотермального опалення потрібно більшу кількість робіт. Для нашого клімату опалення грунт-вода є найбільш оптимальним варіантом.
тепловой насос грунт-вода

Ціна на опалення тепловим насосом

Наша компанію займається усіма видами теплових насосів: повітря-вода; повітря-повітря; вода-вода; грунт-вода; В роботі використовуємо всі доступні моделі на ринку України від зарубіжних марок Vaillant, NIBE, Daikin итд до українських аналогів. Роботу виконуємо під ключ по Україні. Розрахунок проводимо індивідуально, так як безлічі факторів і кожен потрібно враховувати. Але приблизну вартість можна назвати вже зараз.

Вартість опалення тепловим насосом Vaillant

Фактори які визначають ціну опалення тепловими насосами

 • Вибір системи опалення;
 • Розмір будинку, теплові втрати;
 • Пікові зимові температури;
 • Марка теплового насос;
 • ГСВ;
 • Кондиціювання;
 • Додаткові модулі;
 • Модернізація системи опалення.

Насамперед доводиться вибирати яку систему вибрати повітря-вода або грунт-вода.

Відмінністю в ціні є, додаткові роботи по бурінню свердловин під тепловий насос для системи грунт-вода. Які і забезпечують стабільну роботу без втрати ефективності при -22 градусах.

Розмір будинку прямо впливає на потужність теплового насоса, 100 м2 і 200 м2 це вже дві великі різниці. Будинки бувають дуже добре утеплені або не утеплені зовсім, тепловтрати можуть коливатися від 50 Вт / м2 до 100 Вт / м2.

Потужність теплового насоса, яка прораховується в проекті, є максимальною і підбирається вона з урахуванням пікових температур в зимову пору року. Нижчі пікові температури, нижче максимальна потужність теплового насоса.

На ринку надані безліч моделей теплових насосів, європейських, українських, китайських і т д. ціни на які різняться. У своїй роботі ми дорожимо якістю тому використовуємо насоси перевірені часом.

Нагрів гарячої води – вимагає збільшення потужності теплового насоса, також додаткові витрати на комплектуючі.

Тепловий насос найкраще працює з теплими підлогами, стінами і фанкойлами. Якщо стоїть радіаторна система опалення, її потрібно буде розширювати, бо тепловий насос максимум гріє до +65.

Як бачимо безліч факторів впливає на вартість і кожен випадок унікальний.

Для індивідуального прорахунку залишайте заявку!

iq enery укр
В Україні на даний момент діє програма, яка дозволяє економити до 3000 євро,
отримуючи безповоротну компенсацію на тепловий насос і його монтаж.

Використання теплових насосів для обігріву басейнів

Теплові насоси можуть використовуватись для обігріву басейнів різного об’єму. З їх допомогою можна в рази зменшити енерговитрати на обігрів води. Після першого запуску устаткуванню потрібно до двох-трьох днів, щоб обігріти весь об’єм води. Надалі відбувається лише підтримання потрібної температури.

Тепловий насос для басейну за розміром можна порівняти з великим кондиціонером. Вся установка складається з зовнішнього блоку, який встановлюється в стороні, труби-магістралі і подачу електроживлення.

Монтаж та встановлення теплових насосів

Спосіб монтажу теплового насоса для опалення будівлі залежить від модифікації устаткування. Наприклад, агрегати повітря-повітря і повітря-вода складаються з двох блоків (зовнішнього і внутрішнього). При установці теплового насоса його зовнішній блок кріпиться збоку від вікон і дверей, а другий фіксується в приміщенні так, щоб забезпечувалася вільна циркуляція теплого повітря. Для теплонасоса, який бере енергію з грунту, виконується два варіанти монтажу.

При першому використовується горизонтальний колектор на невеликій глибині. Такий спосіб вимагає земельної ділянки досить великої площі, вільної від будівель і городу. Другий варіант – вертикальні геотермальні зонди, які закладаються в свердловини. Для систем на основі води можна використовувати наземну водойму або дві свердловини.

Висновки

Розглянувши окремо кожен тепловий насос, можна зробити висновок що для території України найбільш ефективним і стабільним, є опалення тепловим насосом грунт-вода (геотермальне опалення), але якщо місця біля будинку зовсім небагато або у Вас квартира, тут як раз підійде тепловий насос повітря- вода. Для правильного підбору теплового насоса рекомендую зв’язатися з нашими професіоналами. Ми проведемо безкоштовний енергоаудит, визначимо тепловтрати, зробимо індивідуальний проект і прорахуємо все до дрібниць. Наша компанія надає послуги під ключ по всій Україні. Наберіть менеджера або залиште заявку для отримання якісної консультації інженера.

Потрібно підібрати тепловий насос для Вашого будинку?

Як працює тепловий насос? Цікавить точна вартість? Чи вигідно це? Зв`яжіться з нами, зробимо розрахунок і відповімо на всі Ваші запитання!

Заповніть формучи

Зв'яжіться з нами

Олександр
(098) 333 72 64

[email protected]

Працюємо по всій Україні