Облаштування свердловин на воду

Свердловина готова, що далі? Як правильно облаштувати свердловину? Яке обладнання вибрати? Хто може поставити? Ціна питання? На ці та багато інших питань ви знайдете відповіді в нашій статті!
На ваш розгляд буде представлено 3 схеми облаштування свердловини з коментарями. А також практичні відео матеріали з нашими роботами.
Дочитавши до кінця, все пазли складуться і облаштування буде дуже простим і зрозумілим. А якщо виникнуть питання або з’явиться необхідність в послузі, наші консультанти завжди на зв’язку.

Облаштування свердловин в приямку (кесоні)

Однією з найбільш важливих і першочергових завдань є вибір місця розміщення обладнання. Розглянемо 2 варіанти розміщення обладнання, а також плюси і мінуси кожного з варіантів.

Розглядаючи приямок можна підкреслити єдиний плюс — це економія місця. З мінусів наявність вологи та конденсату, що може стати причиною виходу з ладу електроприладів, що відповідають за управління насосом. Щоб ліквідувати цей мінус, робиться вентиляція. Другим недоліком є ​​ризик затоплення приямку під час проливних дощів і виходу з ладу обладнання.

Розрізняють такі види приямків, як:

 • бетонні;
 • саморобні;
 • пластикові;
 • металеві.

Як облаштовують бетонні приямки

Велика популярність у приямку з бетонними кільцями. Для облаштування свердловини під ключ нам знадобляться кільця з внутрішнім діаметром від 1,2 метра в кількості 2 шт по 0,9 метра у висоту + бетонна кришка. За бажанням, щоб не було видно приямку, встановлюється горловина і все трохи поглиблюється. Шви промазуються цементним розчином. Місця введення труб і кабелю також надійно герметизуються.

Облаштування свердловин з обладнанням в будинку

Установка устаткування в будинку є більш надійним варіантом. Через відсутність вологи та невеликої економії на приямку. При використанні найпростішої схеми підключення недоліком буде ризик виходу насоса з ладу або розрив труби в разі її промерзання.

Автоматика включить насос, але бачка накачати і вимкнеться, насос не зможе. Рекомендуємо робити глибину траншеї для труби 1,1 – 1,2 метра.

При облаштуванні свердловини з обладнанням всередині будинку вам також знадобиться приямок. Але обладнання розміщуватися там не буде, тому можна заощадити на розмірі кілець. Оптимальним варіантом будуть кільця з внутрішнім діаметром 1м. Їх знадобиться 2шт з висотою 0,9 або 0,7 метра + кришка. Кабель до приямку укладаємо в звичайній поліетиленовій трубі.

Облаштування свердловини для поливу

Облаштування свердловини не обов’язково має закінчуватися підключенням свердловини до будинку.

Іноді на перший час роблять варіант для поливу, щоб можна було почати користуватися водою.

Підбираючи обладнання рекомендуємо в першу чергу орієнтуватися на якість комплектуючих і купувати їх тільки у перевірених постачальників. Чи варто говорити, якою об’ємною роботою буде підніматися насос з глибини через що вишовшої з ладу дрібної деталі у вигляді клапана або ніпеля.
Муфта до насоса може бути латунна або пластикова.
Трос тільки нержавійка, хочемо уточнити що не буває нержавійки в оболонці, вас просто хочуть обдурити.
Насос рекомендуємо брати разом з кабелем. Коли кабелю немає або він короткий, беремо провід ВПП (водопогружний) встановлюється тільки з заливною муфтою або дешевший варіант кабель ПВС.
Все необхідне обладнання можна знайти у нас в інтернет-магазині “Керамін Клаус”.

Як підбирається насос можна подивитися в нашому відео або звернеться до професіоналів.

облаштування свердловини для поливу

Підбір обладнання та схеми облаштування

1. Найпростіша і популярна схема облаштування.

Найпростіша і популярна схема облаштування. З недоліків – частий вихід з ладу механічного реле управління насосом через перегорання контактів. Відсутність захисту по електрочастині, по силі струму (А) і високої та низької напруги (В).

У разі невеликого дебіту свердловини ставиться додатково контролер тиску, у якого сухий хід працює по протоку.

схема обустройства скважины

2. Схема для насосів з виносним конденсатором.

схема обустройства скважины

Друга схема облаштування свердловини на воду під ключ відрізняється від першої лише тим, що є присутнім пульт, а встановлюється він часто по одній простій причині. На ринку продаються насоси без вбудованого всередині конденсатора, наприклад насоси Pedrollo, але не всі. Конденсатор потрібен для того, щоб запустити однофазний двигун насоса. Недоліком є ​​все перераховане вище, що і до схеми 1, оскільки часто такий пульт служить лише вмикачем без будь-яких додаткових функцій, а підключення відбувається за схемою на малюнку.

Італійський насос без конденсатора може коштувати спокійно 15 тис грн, що буває часто перевищує витрати на все обладнання і є найдорожчим елементом системи. Але в разі будь-яких проблем з системою або по електриці, вмирає так само швидко, як і будь-який інший насос. Рекомендуємо встановлювати такі насоси з пультами з великим переліком функцій по захисту.

3. Третя схема найнадійніша схема облаштування, підключення відрізняється установкою пульта з широким набором функцій.

3 схема підключення відрізняється установкою пульта з широким набором функцій:

 • Захист по силі струму, А.
 • Захист від підвищення і пониження напруги, В.
 • Захист від «сухого ходу» за допомогою пристроїв контролю рівня рідини або по силі струму.
 • Можливість підключення реле від пульта, що забезпечує напругу на реле 12В. Термін служби реле в такому випадку максимальний.
 • Наявність конденсатора для запуску насоса.
 • Контроль рівня рідини за допомогою підключаємих датчиків рівня рідини або поплавцевих вимикачів.
 • Плюсом буде наявність індикаторів або дисплея, що спрощує діагностику на відстані.

Дана схема з розумним пультом універсальна, дозволяє захистити насос і вашу систему водопостачання від аварій і перебоїв з водою, особливо в районах сільської місцевості.

схема обустройства скважины

Лайфхак з реле

автоматика для насосаУ гідроакумуляторів з проточною грушею є вихід зверху, де встановлюється металева заглушка або, як варіант, механічне реле.
При різкому відкритті крана для поливу, часто тиск в трубі, де використовується п’ятерник, різко падає і реле відразу ж включає насос. Установка реле на баку вирішує цю проблему. Спочатку вся вода йде з бака, а тільки потім реле включає насос.

Варіанти установки обладнання

Установка устаткування починається зі складання насоса і опускання його в свердловину. Далі справа доходить до обв’язки свердловини підключенню, автоматики, гідроакумулятора, пульта, фільтрів і т.д. І відразу виникає питання. Кому доручити установку насосного обладнання або зробити самому?

 1. Кращим варіантом буде звернутися до тих, хто постійно цим займається і має все необхідне для якісної роботи. Даний варіант дозволяє заощадити час і можливо гроші. Професіонали, ставлять тільки якісне обладнання. По закінченню робіт вам надаються рекомендації по експлуатації, а також гарантія на виконання роботи.
 2. Другий варіант – звернутися до звичайних сантехніків, які роблять всілякі роботи і в усьому відразу «професіонали». Здивують вони вас в першу чергу дешевим низькоякісним обладнанням, будуть підкреслювати свій 20 річний досвід і говорити, що все чудово працює. Але, на жаль, відповідальність за роботу пропадає разом з сантехніком.
 3. Встановити самому – даний варіант, мабуть, найпоширеніший. При грамотній консультації та наявності досвіду установка відбувається без проблем. Щоб спростити життя, ми пропонуємо послугу зі спаювання кабелю до насоса. Підбираємо якісне обладнання та безкоштовну консультацію з усіх питань.

Але, навіть коли добре розібралися, ви повинні розуміти, що вся відповідальність за збереження обладнання і правильність його установки лежить на вас.

При облаштуванні свердловини на два будинки можливі складнощі у процесі експлуатації. Важливо поділити між сусідами матеріальні витрати на буріння та утримання системи.

З чого складається вартість облаштування свердловини

Ціна облаштування свердловини під ключ залежить від багатьох факторів.

Спорудження приямка для свердловини

Вам знадобиться 2 кільця + кришка. Вартість буде залежати від розміру кілець, а також їх доставки.
Земляні роботи рахують в кубах або за вартістю кільця.
У метрі траншеї 1,2х0,4х1 = 0,48 куба
В одному метровому кільці V=Пr2h : 3,14х 0,62 х 0,9=1,01 куба яма, без монтажу.
При великому обсязі робіт має сенс замовляти екскаватор.
По регіонах ціни відрізняються і прораховуються безпосередньо за місцем.

Вартість обладнання

Ціна на обладнання залежить від якості матеріалів та їх кількості.
Кількість витрат матеріалу залежить від глибини свердловини та відстані до будинку. Залежно від глибини свердловини буде змінюватися потужність насоса, кількість метрів труби, кабелю, троса і т.д.
Вартість насосів теж різна, можна розглянути варіант покупки насоса італійського виробництва або більш бюджетні варіанти. Використання при установці водопогружного кабелю або звичайного ПВС, установка пульта управління – все це впливає на підсумкову вартість робіт.

Бувають свердловини з невеликим дебітом, при роботі з якими додаються витрати на захист по сухому ходу, можливо навіть датчики рівня в свердловину. Ціна облаштування залежить від призначення і потреб, які повинна вирішувати свердловина. Наприклад, в деяких випадках замовляють матеріал на перших порах тільки для поливу.

Ми не продаємо аби продати. Чітко розуміємо, що облаштування робиться 1 раз. Наш підхід орієнтований на якісне обладнання. Всі ціни та матеріали можна побачити на нашому сайті по насосного обладнання за посиланням: https://santeh-klaus.com.ua/ або звернеться до нас за консультацією, ми прорахуємо та підберемо все необхідне обладнання.

Ціна установка обладнання

 1. Вартості послуг монтажника. Фіксовано встановлює ціну на свою послугу.
 2. Обсяг робіт. Роботи починаються від установки насоса до підключення всього обладнання і введення в будинок.
 3. Транспортні витрати. Прораховуються індивідуально і залежать від кілометражу.

Вартість робіт з облаштування починається від 1500 грн + транспортні.

Ми працюємо з монтажниками по оптимальному співвідношенню ціна-якість. За схемою, коли обладнання відправляється до вас, а монтажник приїжджає і збирає його. По закінченню робіт надсилається фотозвіт, щоб проконтролювати якість робіт. Після відбувається оплата.

Виконані роботи

Обустройство скважины
Обустройство скважины
Обустройство скважины
Обустройство скважины
Обустройство скважины
Обустройство скважины
Обустройство скважины
Обустройство скважины
Обустройство скважины
Обустройство скважины
Обустройство скважины
Обустройство скважины

Послуги

 • оборудование

  Насосне обладнання

 • Обустройство скважины

  Облаштування свердловини

 • null

  Водоочищення

  • null

   Гарантія та сервіс

  • null

   Робота по Україні

  • null

   Безкоштовна консультація

  Вам потрібно облаштування свердловини?

  Заповніть форму   чи

   Зв'яжіться з нами

   Андрій

   (098) 333 72 64

   Часті питання про проведення бурових робіт

   Які документи надає наша компанія на буріння свердловини ?

   Ми надаємо дозвіл, сертифікати, а також паспорт на свердловину. Ми є гарантом, тому беремо на себе відповідальність за регуляцію технічного процесу буріння.

   Яка ціна буріння свердловини і що в неї входить ?

   Послуга з буріння свердловин та її ціна за метр включає: виїзд інженера на ділянку, підготовчі роботи, витрати, пов'язані з бурінням і прокачуванням води.

   Як визначити глибину свердловини ?

   Фахівці нашої компанії ретельно підходять до етапу проектування свердловини. Для розрахунку її глибини використовуються кадастрові документи по ділянці, щоб максимально точно визначити обсяг робіт і надання замовнику кошторису.

   Взимку пробурити свердловину дешевше?

   Ні, ціна на буріння свердловини не змінюється в залежності від пори року.

   Чи є відео з вашою роботою, відгуки?

   На сторінці сайту є відео про те, як проходить процес буріння свердловин нашою компанією від А до Я. Також присутні реальні відео відгуки про виконану роботу.