Чи можна бурити свердловину взимку?

Буріння свердловин взимку – процес складний, який здійснити самостійно навіть при наявності величезного бажання не вдасться. Як вагомих перешкод виступає промерзання грунту на кілька метрів. Без спеціального механізованого обладнання просуватися в глибину промерзлій грунту буде неймовірно складно, а іноді й неможливо.

Згідно зі статистичними даними щодо рівня завантаження фахівців-буровиків, легко усвідомити, що буріння на воду взимку не супроводжується особливою популярністю. Більшість власників приватних сільських будинків вважають за краще замовляти такі послуги в теплу пору року.

Переваги буріння свердловин на воду взимку

Сильні морози, снігові замети для деяких бурових компаній не є перешкодою, тому їх послуги не тільки активно рекламуються, але і анонсується знижка при оплаті за виконану роботу. Саме вона є вирішальною при прийнятті рішень, особливо, якщо платоспроможність домовласника є невисокою.

Компанії анонсують знижку теж не випадково, вони змушені вдаватися до зниження вартості послуг на зимовий період, щоб залучати хоча б малу кількість клієнтів, а не миритися з вимушеними простоями.

Буріння свердловин на воду взимкуОднак не тільки знижена вартість приваблює клієнтів. Буріння взимку свердловин супроводжується ще й такими перевагами:

  • в момент пересування спецтехніки мінімізуються пошкодження грунту (по завершенню робіт не доведеться усувати канави, що виникають після гусениць і коліс);
  • піщана і глиняна маса, витягнута при бурінні свердловин, мимовільно розмивається в період активного танення снігу, а також під впливом весняних дощів;
  • ведення робіт, що супроводжуються сильним шумом, не буде дратувати сусідів, оскільки в зимовий період багато хто з них проживають в місті.

Недоліки зимового буріння свердловин

Попри наявні окремі переваги буріння взимку свердловин більшість клієнтів все-таки вважають за краще звертатися за допомогою до професіоналів в теплий проміжок часу. Приводом для прийняття такого рішення служить інформованість щодо недоліків такого процесу.

Проведення бурових робіт в зимовий період у більшості регіонів України ускладнюють природні умови. З урахуванням того, що температура грунту приблизно на 7 градусів нижча, ніж температура повітря, дороге гідравлічне устаткування при бурінні холодного грунту, що закам’янів, випробовує великі навантаження, і тому швидше виходить з ладу.

Також варто розуміти, що при проведенні робіт з облаштування глибинних водяних свердловин вода, циркулююча усередині обсадних труб і переймаюча на себе глину, пісок і інший шлам, повинна виводиться назовні. При мінусових температурах є ризик замерзання промивальної рідини. Підігрів води за деякими методиками хоч і робиться, але він не завжди здатний розв’язати проблеми. Крім того, проведення додаткових процедур впливає на вартість.

Важливим аспектом вважається і те, що проведення промивальних робіт в холодну пору року припускає облаштування дренажної канави для відведення брудної води з ділянки. Інакше територія ризикує перетворитися на повноцінний каток, і вибратися людям і техніці з нього буде украй складно.

Технічні умови процедури облаштування глибинних свердловин допускають проведення підготовчих і пуско-налагоджувальних процедур при відмітці – 15°С. Але оптимальними умовами для проведення бурових і монтажних робіт, спрямованих на облаштування глибинних свердловин і різних колодязів для забору води, все ж вважається плюсова температура повітря.

Навіть у дощ або в жару працівники випробовують менше незручностей, ніж при роботі на морозі.

Продуктивність техніки при плюсовій відмітці також набагато вище, завдяки чому розвідувальні, підготовчі й будівельні роботи будуть виконані в менший термін і з меншими витратами.

Фахівцям з буріння доводиться докладати значних зусиль, щоб подолати верхній промерзла шар грунту. Для виконання такої роботи застосовується в обов’язковому порядку спецтехніка.

В якості серйозної проблеми також виступають різні показники рівня водяного горизонту. Взимку рівень підвищується, тому пошук води, яка характеризується відмінною якістю, ускладнюється. Оскільки саме цей фактор є пріоритетним для більшості власників приватних будинків, роботи з буріння свердловин активізуються в літній період.

ТОВ «Юрський Горизонт», на жаль, не виконує буріння свердловин взимку, однак звернувшись до нас в інші пори року – Ви отримаєте тільки позитивні емоції від нашого взаємовигідного співробітництва. Наші фахівці готові вести конструктивний діалог з кожним клієнтом, вникаючи в найдрібніші подробиці індивідуальних побажань, пропонуючи раціональне розв’язання проблеми.

Також, фахівці ТОВ «Юрський Горизонт» готові надати професійну допомогу по спорудженню автономного водопостачання. Наші співробітники, завдяки високому рівню професіоналізму, наявності багатого практичного досвіду швидко здійснять буріння свердловин в теплий період, надавши кожному клієнту можливість мати в будинку чисту питну воду в будь-який час доби.

Вас цікавить буріння свердловин на воду взимку?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку