Комфорт в заміському будинку, дачі, котеджі забезпечується зокрема якісним водопостачанням, яке задовольняє потреби людей в поливі рослин, питній воді та інших побутових потребах. Найчастіше в приватних домоволодіннях для цього використовуються альтернативні джерела свіжої вологи — артезіанські свердловини. З плином часу продуктивність свердловини може знижуватися через замулювання або забивання її піском. Відповідно, якість води залишає бажати кращого. На жаль, часто зустрічаються і випадки високого вмісту заліза. Жовті плями або іржа на сантехніці, що важко видаляються є першими ознаками того, що колодязна вода забруднена. Уникнути подібних проблем допомагає система очищення води зі свердловини в приватному будинку, яку підбирають і встановлюють професіонали, такі як ТОВ “Юрський горизонт”.

Так вже потрібне очищення води зі свердловини?

Пробурений штучним шляхом на глибину від 20 до 250 метрів колодязь в землі, з якого вода під тиском надходить на поверхню, має назву свердловини. Якість вологи обумовлено глибиною залягання водного шару. Облаштування і глибина конструкції залежить від її призначення. 

Для літнього поливу території на дачній ділянці досить неглибокої свердловини на пісок. Щоб цілий рік в домоволодінні була свіжа і чиста вода у великих обсягах, потрібно бурити глибоку артезіанську свердловину.

В процесі експлуатації конструкція забивається піском і перестає давати достатньо води.

Особливо страждають від цього дачники, які користуються водою в теплу пору року, а на зиму джерело консервують.

Найчастіше дуже глибокі водоносні шари гарантують чисту мінеральну воду. На відміну від інших горизонтів, що наближаються до рівня грунтових вод. Хоча в обох випадках вода може відрізнятися підвищеним вмістом мінеральних речовин, які не дуже корисні, а іноді відверто шкідливі для здоров’я людини. Що відображається на її смаку і запаху.

очищення води з свердловинЗалізо, марганець, сірководень, солі жорсткості (вапно), хлориди, механічні суспензії (пісок, глина) — ключові показники, які найчастіше перевищують норми. Не кажучи вже про бактерії, віруси та органічні речовини, які викликають цілий ряд захворювань. А неправильний сольовий баланс питної води може призвести до утворення каменів у нирках і жовчному міхурі.

Техніка та обладнання також страждає від поганої рідини. І часто виходить з ладу через вапняний наліт та корозію.

Допомогти в більшості випадків може монтаж фільтрів для очищення води від сірководню, Mn, Fe, або навіть ультрафіолетових ламп для позбавлення від бактерій. Щоб ефективно видалити залізо та інші небезпечні речовини, необхідно встановити водоочисну станцію, що складається з декількох ступенів фільтрації: перед фільтра, водовідділювача та багатофункціонального фільтра або пом’якшувача. Такий фільтр для знезалізнення води гарантує, що відфільтрована рідина буде відповідати стандартам якості.

Прояви, які свідчать про необхідність системи очищення води

Високий рівень заліза є найбільш поширеною проблемою води з домашнього колодязя. Така вода шкідлива не тільки для здоров’я, але й для водоводу та приєднаних до нього пристроїв. Залізо накопичується в трубах, що може призвести навіть до серйозної поломки та збільшення витрат на опалення.

Ознаки, за якими можна визначити, що потрібна установка для очищення води зі свердловини:

 • стінки резервуара або місткості покриваються слизом, мулом — це результат діяльності мікроорганізмів;
 • рідина стає жовто-бурою, з’являється присмак заліза, на обладнанні та сантехніці видно сліди іржі — перевищений вміст заліза;
 • неприємний запах, що нагадує сморід від протухлих яєць — сірководень;
 • білий наліт і накип на чайнику та інших електричних приладах — багато солей жорсткості;
 • мутний осад на дні — присутність зважених часток.

Щоб правильно визначити показники, потрібно зробити хімічний та бактеріологічний аналіз.

Межі вмісту механічних домішок — 0,1 — 1 гр. на літр. Якщо показники вищі, необхідно терміново очистити свердловину від піску, щоб не довелося її ремонтувати у разі виходу з ладу.

Аналіз не тільки визначить якість вологи і придатність її в їжу, але і допоможе вибрати і купити коректну фільтрову систему для очищення води зі свердловини в заміському будинку.

Важливі фактори при підборі системи очищення

Щоб правильно підібрати систему очищення води зі свердловини на дачі до питних значень, потрібно володіти такими даними:

 1. Аналіз рідини з хімічної лабораторії, який покаже — які домішки і в якій кількості присутні. На основі цієї інформації виявляються основні показники, що перевищують допустимі концентрації для побутових і питних потреб.
 2. Середній дебіт (продуктивність) системи водопостачання (м3 на годину, літрів на добу). Так як вірні значення добового споживання води дають можливість встановити по-справжньому ефективний і одночасно економічний варіант очищувальних девайсів.
 3. Опалювальне приміщення для розміщення фільтруючого обладнання з місцем входу вихідної води, електрикою, каналізаційної лінією. Розташування дренажної системи може бути будь-яким. Кут, нахил, під, над або на рівні з фільтрами — не суттєво. Це важливо, щоб забезпечити установку деталей очисної станції максимально компактно. Зазвичай розміри варіюються в межах: довжина — 1-1,2 метра, ширина — 40-50 см., висота — 1,5-1,7 метра.

Однак, перш ніж монтувати потрібні фільтри, доцільно провести чистку свердловинного колодязя від піску і інших забруднень, яку можна зробити і власними силами.

Ключові методи очищення

Найпростіший варіант очищувальних заходів полягає в тому, щоб трохи підняти утримуючий трос насосного обладнання — трохи вище рівня на 30-50 см. Якщо це не допоможе, можна прочистити свердловину прокачуванням великого об’єму рідини. Щоб це зробити, необхідно взяти два вібраційних насоса (Малюк), до яких будуть приєднані шланги достатньої довжини, щоб досягти забою. Один прилад буде перетрушувати придонний осад, а другий — відкачувати забруднення.

догляд за свердловиноюКомпресійне прочищення також може бути здійснено силами власника ділянки або заміського будинку. Для цього потрібно:

 • компресор в 12-15 атмосфер;
 • глибокий трубопровід до самого дна, який змонтовано з послідовно з’єднаних елементів.

Пристрій під тиском виштовхує воду, з якої йдуть пісок, механічні частинки і інші забруднення.

Коли колодязь не глибокий — до 50 м., можна спробувати очистити свердловину, задіюючи желонку. Спеціальне пристосування являє собою шматок труби потрібної довжини і діаметру з тросом і клапаном, призначене для бурильних і очисних робіт. До нього йде тринога і лебідка.

Більш складні випадки вимагають звернення до професійних компаній, які продіагностують конструкцію, проведуть очистку криниці, визначать — яка схема очищення води з свердловини підходить найбільше, встановлять максимально ефективне фільтрове обладнання.

Фільтри також потребують періодичної професійної механічної і хімічної очистки від утворившихся домішок, замулювань, вапняних наростів тощо.

Особливості фільтрів для очищення води з свердловини в будинку 

Залежно від хімічного і бактеріологічного складу води встановлюються необхідні фільтри, щоб зробити її придатною для пиття і побутових потреб:

 1. Фільтрувальні системи від заліза і марганцю. Очищення води від заліза зі свердловини – досить складний процес. Обеззалізувачі — вода проходить через ємність з фільтрувальним завантаженням, залізо з двовалентного перетворюється в тривалентне і випадає в осад. Потоки води розподіляє керуючий клапан. До найчастіше використовуваних знезалізників відносяться окислювальні фільтри. Дозування окислювача — при високій концентрації заліза дозуючий насос додає реагент, що окисляє його, щоб речовина випала в осад і вивелася фільтром. Аерація — під впливом повітря, що потрапляє у воду і нагнітається аераційної колоною, також починається реакція окислення. При високій концентрації заліза та марганцю, а також жорсткості необхідно встановити багатофункціональний фільтр. Така установка виконує кілька спеціальних завдань: пом’якшення та очищення води від заліза та марганцю.
 2. Фільтри від сірководню та інших розчинених шкідливих газів. В станції дозування реагент окислює сірководень, а сам виводиться через сорбційний фільтр. Аерація, коли високий тиск в аераційної колоні видавлює шкідливі гази (легший за повітря) вгору. А повітряний клапан їх виводить назовні.
 3. Прилади пом’якшення рідини для видалення вапна. Зменшення концентрації солей жорсткості кальцію і магнію, які у вигляді накипу осідають на приладах і виводять їх з ладу, відбувається за допомогою насипних фільтрів з іонообмінною смолою. Де іони кальцію і магнію замінюються на нешкідливі іони натрію. У фільтрувальний комплект входить сольовий бак, де відбувається регенерація середовища за допомогою розчину солі.
 4. Механічне очищення від піску і глини. З піском і іншими грубими взвесями справляються сітчасті (у вигляді сітки) і дискові (у вигляді особливих дисків) фільтри. Які потрібно періодично промивати. Для глини ефективні мішечні фільтри. Мішок також вимагає регулярного промивання. При великих домішках глини доцільно поставити резервуар для накопичення води, де вона буде відстоюватися. Вимагає постійного очищення від глиняного осаду.
 5. Виведення хлоридів та інших солей. Які зустрічаються в глибоких свердловинах (вище 100 м.). Крім солоного присмаку, така вода псує техніку та обладнання. Використовується зворотний осмос. Особлива мембрана очищає частину води від домішок і направляє її в водопровід. Забруднена частина стікає в дренаж. Система зворотного осмосу — на 99% очищає воду до питних значень.
 6. Знищення органічних домішок. Нітрати, добрива, гумінові кислоти видаляються з води за допомогою особливих багатокомпонентних завантажень на базі іонообмінних смол. Системи працюють за типом пом’якшувача. Після виснаження завантаження її регенерують розчином звичайної солі.
 7. Знезараження вологи. Близько розташовані птахофабрики, ферми і домашні господарства можуть сприяти бактеріологічному зараженню колодязя. В цьому випадку вода має каламутний осад. Очищення питної води зі свердловини від мікроорганізмів: вірусів, бактерій, грибів, —  відбувається за допомогою УФ-ламп, УФ-стерилізаторів. Ультрафіолетове випромінювання не дає розмножуватися патогенній мікрофлорі.

Експлуатаційні витрати водоочисної установки залежать від її розміру, витрати води та типу фільтрів. Проте можна впевнено сказати, що вони відносно невеликі.
Щоб вода була по-справжньому чистою та безпечною, недостатньо купити один фільтр. Всі наведені вище варіанти належать до теоретичних пропозицій водоочисних споруд. Насправді фільтри для очищення води зі свердловини підбираються індивідуально виходячи з наданих аналізів води. Частіше за все потрібна багаторівнева індивідуальна система очищення, яку можуть розробити і встановити співробітники ТОВ “Юрський горизонт” у найкоротші терміни.

Вас цікавить способи очищення води зі свердловини на воду?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку