Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/vas16/burenie-ug.com.ua/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/vas16/burenie-ug.com.ua/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2862

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/vas16/burenie-ug.com.ua/www/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
Очищення води зі свердловини від піску і механічних домішок - як виконується очищення фільтра?

Очищення води зі свердловини від піску і механічних домішок

Якісне водопостачання є одним з найважливіших умов комфортного життя в приватному секторі. Однак далеко не завжди є можливість підключення до централізованих систем, тому актуалізовано буріння свердловин в Києві і інших населених пунктах. Іноді це єдиний спосіб забезпечити водою мешканців приватних житлових будівель з метою задоволення різного роду побутових потреб, а також власників дачних ділянок для поливу рослинних культур.

В процесі експлуатації свердловини може спостерігатися зниження продуктивності (дебету), викликане  затопленням або піскуванням, коли осад із забою в критично великій кількості потрапляє в воду. Найбільш часто з цією проблемою стикаються дачники, які здійснюють тільки сезонний водозабір, а на зиму колодязь консервують. Причини, що викликали появу у воді піску можуть бути різними, наприклад:

  • технологічні порушення в процесі буріння;
  • переміщення грунтів під дією вод підгрунтя або пов’язана з геологічними змінами;
  • неправильне облаштування свердловини;
  • порушення цілісності труб і утворення свищів в результаті корозії;
  • пошкодження системи фільтрів, що веде до руйнування конструкції колони;
  • не дотримання нормативних вимог по установці водонапірної обладнання, коли його близькість від забою становить менше 1 м;
  • підвищені вібрації при роботі несправного насоса.

Допустимою нормою вважаються наявність механічних суспензій в межах від 0,1 до 1 гр / л, в разі перевищення цих показників необхідна негайна очищення свердловин від піску. В результаті зволікання може вийти з ладу насосне обладнання, побутова техніка, система автоматичного поливу, погіршитися або повністю припинитися подача води.

Способи очищення води зі свердловини на воду 

Щоб уникнути великих фінансових витрат на повторне буріння і облаштування свердловини слід дотримуватися правил експлуатації і екстрено реагувати на початкові ознаки появи піску. Знайти варіанти розв’язання проблеми цілком реально власними силами. Існують елементарні способи, що сприяють швидкому очищенні води та виїмці піску з свердловинного колодязя.

Найпростіший варіант полягає в незначному підйомі насосного обладнання, яке здійснюється шляхом підтягування утримує троса вище рівня на 25-45 см. Не досягнувши позитивного результату, подальше очищення свердловин виконується прокачуванням води. Для цього буде потрібно пара вібраційних насосів типу Малюк і приєднані до них довгі шланги, дістають до забою. Дії одного агрегату будуть спрямовані на перетрушування придонного осаду, а другого на відкачування механічних забруднень.

Також самостійно реалізувати компресійне очищення свердловин від піску. Нагнітання повітря під високим тиском виконується компресором продуктивністю 12-15 атмосфер через трубопровід, змонтований з декількох частин, щоб діставати до самого дна. Приведення агрегату в робочий стан супроводжується виштовхуванням обсягів води, одночасно з якими йде пісок.

При невеликій глибині колодязя (до 50 м) можлива очищення свердловин з використанням желонки. Спосіб вимагає наявності обладнання у вигляді самого пристосування, триноги і лебідки.

У складних випадках прагматично звернутися за допомогою до професіоналів. Вони із застосуванням спеціальних приладів проведуть якісну діагностику всієї конструкції і, базуючись на аналітичних даних, визначать оптимальну для конкретних умов схему очищення води з свердловин, виконають всі необхідні ремонтні заходи.

 Як виконується очищення фільтра?

Зазвичай буріння свердловин під ключ передбачає на верхній межі водоносного пласта установку фільтрів, що виконують захисну функцію. Для очищення води в рівній мірі користуються популярністю моделі: гравійні, кільцеві, металокерамічні та інші. Чим старше свердловина, тим більша ймовірність замулювання дна, обростання вапняними наростами, освіти пробки з піску або інших природних домішок.

З метою поліпшення напору води і її якісних характеристик фахівцями застосовуються механічні та хімічні методи.

Для здійснення першого варіанту потрібно пристрій, що нагадує металевий йоржик, а також специфічні навички роботи з ним.

У другому варіанті застосовуються речовини, до складу яких в певних пропорціях входять реагенти і кислоти, що сприяють розчиненню зайвих утворень на фільтрі. Звертаємо вашу увагу, що перевищення кислотної концентрації викликає руйнування осередків сітки.

Вас цікавить очищення води зі свердловини?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку