Артезіанська свердловина є гідротехнічна споруда, оснащене системою фільтрації і автоматизованим насосним обладнанням. З огляду на, що буріння свердловин уОсновні причини виходу свердловин з ладу фінансовому плані досить витратний захід, спочатку передбачається тривала експлуатація даного джерела водопостачання, яка становить у середньому 30-50 років. Протягом усього цього періоду власник розраховує на стабільність дебетових і напірних показників, незмінність фізичного і хімічного стану, якісних характеристик води. Практика показує, що існує цілий ряд чинників які знижують продуктивність свердловини, та сприяють розвитку корозії, пошкодженню і прискоренню зносу насоса і робочої частини фільтруючого обладнання, виникнення ймовірності ризику виходу з ладу артезіанського колодязя і т.п. Розглянемо основні з них.

Небезпека піскування

До числа часто виникаючих проблем відноситься піскування, яке може бути спровоковано:

  • пошкодженням цілісності обсадної колони, що супроводжується утворенням швів;
  • інтенсивної експлуатацією обладнання на верхній межі ресурсних можливостей, порушенням його герметичності;
  • гідравлічними ударами;
  • руйнуванням фільтра в робочій частині;
  • неправильним монтажем насосу.

У всіх перерахованих випадках пісок потрапляє у свердловину, дрібні частинки піднімаються на поверхню, великі осідають у відстійнику. В результаті зменшується площа фільтрації й скорочується приплив води. Абразивну дію піщинок вкрай негативно відбивається на роботі насоса. При сильному піскуванні фільтра утворюється нездоланний водний бар’єр, артезіанська свердловина взагалі може перестати функціонувати. Не чекайте, поки трапиться остаточний вихід з ладу, при перших ознаках (різке падіння дебету, плівка на водній поверхні) викликайте профільного фахівця. Ремонтно-відновлювальні роботи обійдуться значно дешевше нового колодязя.

Корозія і кольматирування фільтруючих елементів

Якщо у води з артезіанської свердловини з’явився гіркуватий присмак, це означає присутність корозії, яка викликає руйнування металів шляхом окислення. Каталізує цей процес м’яка вода зі зниженим рівнем рН, а також слабкою концентрацією розчинених мінералів: магній, кальцій, натрій, фосфат, бікарбонат і інших, необхідних для контролю корозійної активності. Через підвищення мінералізації артезіанської води може виникнути хімічна закупорка прифільтровій зоні. Застосування пластикових труб і фільтрів з полімерних матеріалів – ефективна профілактика проти утворення корозії.

Ще одна поширена проблема – кольматаж фільтрів, тобто природне цементування (засмічення), природа якого має різний характер.

Зведена група мікроорганізмів, узагальнено звана металобактеріями, безпосередньо взаємодіючи в процесі життєдіяльності з нейтральною або слабокислим водним середовищем, продукують нерозчинні оксиди заліза. При накопиченні органіки можливий біологічний кольматаж фільтрів в поєднанні з хімічною закупоркою.

Трапляється, що в водозабірну свердловину потрапляє глина, щебінь та інші погано розчинні сполуки. Зазвичай це буває при неправильному бурінні з порушенням технологій. Може статися механічний кольматаж фільтрів, якщо отвори очисного обладнання не відповідають гранулометричному складу водоносного горизонту.

Головні причини зменшення кількості води

Основні причини виходу свердловин з ладуНайбільше число несправностей, з якими власники звертаються в компанії з виготовлення й обслуговування глибинних свердловин, стосується зниження об’єму, якості й прозорості води. До числа скарг клієнтів також входить наявність неприємного запаху води та занадто швидке забруднення фільтрів тонкого очищення.

Провиною виникнення подібного роду неприємностей стає замулювання дна і намивання піску. Проблеми зі свердловиною далеко не завжди пов’язані з якістю матеріалів або є наслідком неправильного монтажу. Нерідко причиною швидкої несправності стає неправильний підхід до споживання води або помилки в розрахунках, що стосуються потужності водоносного шару.

Як показує практика, замулювання свердловин або заповнення їх піском відбувається із-за грубих помилок при проведенні проектувальних робіт. Ціна помилки на етапі проектування може коштувати витрат, понесених на виготовлення свердловини. Саме тому важливо вибрати компанію, в якій працюють закохані у свою справу фахівці з високою кваліфікацією.

Нюанси безаварійної експлуатації свердловини

Термін безперебійної роботи свердловин глибинного типу при правильному облаштуванні обслуговуванні колодязів досягає 50 років. Проведення профілактичних робіт показане кожні 2-3 роки. Більшість робіт спрямована на обслуговування насосів і очищення колодязя від природного мулу або піску. Але далеко не завжди профілактика допомагає усунути або запобігти проблемам.

Гарантувати правильну і безаварійну роботу артезіанського колодязя можна за умови:

  1. Дотримання правил монтажу обсадних труб. При проведенні робіт треба враховувати місце розташування водоносного шару і враховувати особливості грунту.
  2. Зваженого підходу до проектування колодязя. Проектно-кошторисні роботи повинні виконуватися фахівцями й здійснюватися на підставі проведення усіх необхідних заходів для оцінки якості, кількості та глибини залягання водоносного шару.
  3. Правильного підходу до вибору насосного устаткування. Для правильної роботи системи важливо зуміти підібрати насос, характеристики якого максимально повно відповідатимуть вимогам рівня споживання води. При необхідності в систему може бути доданий насос вібраційного типу або пристрій, конструкція і функціонал якого припускають огорожу води з верхнього горизонту.
  4. Використанні додаткових фільтрів. Важливим елементом системи водопостачання є фільтри. Для забезпечення якості води зі свердловини застосовуються декілька типів пристосувань для багатоступінчастого очищення. При схильності водозабірної споруди до замулювання або засипання піском рекомендується використовувати додаткові пристосування для зменшення кількості великих домішок.

Усі вищеперелічені дії дозволять отримати невичерпне джерело води з хорошими показниками якості.

ТОВ «Юрський горизонт» – профілактика і ремонт артезіанських свердловин

Починаючи з 2008 року, наша компанія здійснює буріння артезіанських свердловин, їх технічне обслуговування та ремонт при виході з ладу, співпрацюючи з приватними особами та організаціями. Місцезнаходження наших об’єктів в самих різних областях, що становлять більшу частину території України. Ми поважаємо своїх клієнтів, цінуємо довіру, тому намагаємося мінімізувати їхні витрати, виконуємо будь-якої складності роботи у встановлений термін, якісно, ​​на високому професійному рівні.

Повідомте нам про свої проблеми з водопостачанням з свердловини, нехай навіть її бурінням і облаштуванням раніше займалася інша фірма. Абсолютно безкоштовно ми надаємо послугу виїзду на місце компетентного фахівця, який визначить характер несправності, проконсультує про можливі способи її усунення, включаючи заміну насоса і очисного обладнання, складе розрахункову кошторис. Заявки приймаються по телефону і онлайн.

Вас цікавить основні причини виходу свердловин з ладу?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку