Артезіанська свердловина є гідротехнічна споруда, оснащене системою фільтрації і автоматизованим насосним обладнанням. З огляду на, що буріння свердловин в фінансовому плані досить витратний захід, спочатку передбачається тривала експлуатація даного джерела водопостачання, яка становить у середньому 30-50 років. Протягом усього цього періоду власник розраховує на стабільність дебетових і напірних показників, незмінність фізичного і хімічного стану, якісних характеристик води. Практика показує, що існує цілий ряд чинників які знижують продуктивність свердловини, та сприяють розвитку корозії, пошкодженню і прискоренню зносу насоса і робочої частини фільтруючого обладнання, виникнення ймовірності ризику виходу з ладу артезіанського колодязя і т.п. Розглянемо основні з них.

Небезпека піскування

До числа часто виникаючих проблем відноситься піскування, яке може бути спровоковано:

 

  • пошкодженням цілісності обсадної колони, що супроводжується утворенням швів;
  • інтенсивної експлуатацією обладнання на верхній межі ресурсних можливостей, порушенням його герметичності;
  • гідравлічними ударами;
  • руйнуванням фільтра в робочій частині;
  • неправильним монтажем насосу.

У всіх перерахованих випадках пісок потрапляє в свердловину, дрібні частинки піднімаються на поверхню, великі осідають у відстійнику. В результаті зменшується площа фільтрації і скорочується приплив води. Абразивну дію піщинок вкрай негативно відбивається на роботі насоса. При сильному піскуванні фільтра утворюється нездоланний водний бар’єр, артезіанська свердловина взагалі може перестати функціонувати. Не чекайте, поки трапиться остаточний вихід з ладу, при перших ознаках (різке падіння дебету, плівка на водній поверхні) викликайте профільного фахівця. Ремонтно-відновлювальні роботи обійдуться значно дешевше нового колодязя.

Корозія і кольматирування фільтруючих елементів

Якщо у води з артезіанської свердловини з’явився гіркуватий присмак, це означає присутність корозії, яка викликає руйнування металів шляхом окислення. Каталізує цей процес м’яка вода зі зниженим рівнем рН, а також слабкою концентрацією розчинених мінералів: магній, кальцій, натрій, фосфат, бікарбонат і інших, необхідних для контролю корозійної активності. Через підвищення мінералізації артезіанської води може виникнути хімічна закупорка прифільтровій зоні. Застосування пластикових труб і фільтрів з полімерних матеріалів – ефективна профілактика проти утворення корозії.

Ще одна поширена проблема – кольматаж фільтрів, тобто природне цементування (засмічення), природа якого має різний характер.

Зведена група мікроорганізмів, узагальнено звана металобактеріями, безпосередньо взаємодіючи в процесі життєдіяльності з нейтральною або слабокислим водним середовищем, продукують нерозчинні оксиди заліза. При накопиченні органіки можливий біологічний кольматаж фільтрів в поєднанні з хімічною закупоркою.

Трапляється, що в водозабірну свердловину потрапляє глина, щебінь та інші погано розчинні сполуки. Зазвичай це буває при неправильному бурінні з порушенням технологій. Може статися механічний кольматаж фільтрів, якщо отвори очисного обладнання не відповідають гранулометричному складу водоносного горизонту.

 

ТОВ «Юрський горизонт» – профілактика і ремонт артезіанських свердловин

Починаючи з 2008 року, наша компанія здійснює буріння артезіанських свердловин, їх технічне обслуговування та ремонт при виході з ладу, співпрацюючи з приватними особами та організаціями. Місцезнаходження наших об’єктів в самих різних областях, що становлять більшу частину території України. Ми поважаємо своїх клієнтів, цінуємо довіру, тому намагаємося мінімізувати їхні витрати, виконуємо будь-якої складності роботи у встановлений термін, якісно, ​​на високому професійному рівні.

 

Повідомте нам про свої проблеми з водопостачанням з свердловини, нехай навіть її бурінням і облаштуванням раніше займалася інша фірма. Абсолютно безкоштовно ми надаємо послугу виїзду на місце компетентного фахівця, який визначить характер несправності, проконсультує про можливі способи її усунення, включаючи заміну насоса і очисного обладнання, складе розрахункову кошторис. Заявки приймаються по телефону і онлайн.