Артезіанська вода – загальнодоступне природне багатство, що добувається з надр Землі. Це один з різновидів міжпластових вод, горизонт яких укладено між водонепроникними породами і знаходиться під гідравлічним тиском. Для її видобутку з метою подальшої експлуатації потрібно буріння на різній глибині свердловин.

Невеликий історичний екскурс

З огляду на, що місто Київ розташований на берегах повноводної річки, водопостачання населення традиційно здійснювалося з Дніпра. У 1844 році імператор Микола І видав наказ, щоб на території Печерської фортеці була виконана артезіанська свердловина в Києві. Протягом трьох років активно велося буріння, яке не дало позитивного результату, вода не була знайдена, а роботи припинені. Спроби виявити підземні води неодноразово поновлювалися, але в силу того, що міська геологія і гідрогеологія були недостатньо вивчені, вони залишалися безуспішними. На той момент в центральних районах Києва вже функціонувала каналізація, жителі страждали через те, що в водопровід разом з невідфільтрованою водою потрапляли частинки різного роду забруднень, включаючи нечистоти. Міська система водопостачання гостро потребувала вдосконалення, в тому числі бурінні свердловин і використанні артезіанських вод. Для цього в 1895 р з Санкт-Петербурга був запрошений С.Г.Войслав – видатний вчений-геолог, досвідчений практик з дослідження грунтів, професор гірничого інституту. Роботи під його керівництвом увінчалися успіхом, навесні 1886 року з’явилася перша артезіанська свердловина в Києві подкрейдяного горизонту глибиною 90 м, а в грудні того ж року друга – юрського горизонту на глибині 205 м. Обидві вони в достатній кількості давали доброякісну воду.

За перехід Києва на артезіанське водопостачання ратував професор геології П.А.Тутковскій, який написав до публікації декілька критичних статей про низьку якість водопровідної води, яку він ототожнював з отрутою. Цю проблематику ретельно вивчав інженер Й.Р.Кобецкій, який підготував в 1897 р доповідь для Російського водопровідного з’їзду, що проходив в Санкт-Петербурзі. Його тези наочно демонстрували, наскільки має сенс використання дніпровських вод в технічному і санітарному відношенні.

Починаючи з 1898 року, для киян заробила змішана система водопостачання. При цьому одна частина населення отримувала воду виключно з свердловин, інша – тільки річкову, для третьої пропонувався комбінований варіант. Такий баланс підтримувався протягом 10 років, поки через спалах епідемії холери в 1908 р. міська адміністрація не прийняла рішення відмовитися від наземних джерел і повністю переключитися на артезіанські води.

Сучасне водопостачання столиці

В наші дні побутові потреби киян повноцінно перекриває Дніпровський водопровід, Деснянський і артезіанський. До складу останнього входить приблизно півсотні насосних станцій підвищеного тиску і на мережі, які обслуговують 365 свердловин сеноманського і юрського горизонтів, а також 4 свердловини компаунд, глибина яких досягає 300 метрів. Спочатку вся вода надходить у загальний резервуар, де піддається хлоруванню, потім за допомогою насосів вона розподіляється між споживачами через централізовану систему водопостачання. Попри те, що хлор за своїми хімічними властивостями вважається токсичною речовиною, його кількість строго регламентовано санітарними нормами й не завдає відчутної шкоди здоров’ю. Повністю нівелювати потенційні ризики та поліпшити смакові характеристики питної води допомагають домашні фільтри зворотного осмосу, з іонізацією сріблом і мінералами.

Артезіанське водопостачання Києва - все про якість води з артезіанських свердловинЗа останній час відкрито близько десятка насосних станцій, де для знезараження води використовується більш безпечний, ніж хлор реагент – кухонні сіль. Для нашої країни це передова технологія, значно поліпшує якість артезіанської води. Коротко суть процесу можна описати таким чином: сильно насичений сольовий розчин піддають електролізу, в результаті якого відбувається реакція його розпаду на окремі компоненти. За допомогою отриманого гідрохлориду натрію ефективно здійснюється знезараження води. Єдиний, але істотний недолік цього способу – неможливість одночасної обробки великих обсягів води. Тому дана технологія в столиці не отримала широкого розповсюдження.

Практично в кожному районі столиці відкриті бюветні комплекси, що забезпечують киян через водорозбірні колонки, чистою, не хлорованою артезіанською водою.

Вигідне співробітництво з «Юрським горизонтом»

Колектив компанії «Юрський горизонт» – згуртована команда справжніх професіоналів, які завдяки високій кваліфікації, досвіду, технічного оснащення здатні протягом доби виконати під ключ буріння свердловин в Києві та прилеглих населених пунктах. Робота виконується без передоплати, компетентно, швидко, акуратно, з гарантією. За бажанням клієнтів надається післягарантійний сервіс.

Наши регіональні представництва відкриті в 16 областях України. Це величезна територія, в надрах якої розташовано 4 великих гідрогеологічних комплекса. Співробітники компанії, відмінно вивчивши особливості грунту і глибину залягання артезіанських вод, готові виконати буріння свердловин будь-якого рівня складності, якісно, в гранично стислі терміни.

Вас цікавить артезіанське водопостачання Києва – все про якість води з артезіанських свердловин?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку