Тепловий насос вода-вода: експлуатація та обслуговуванняТепловий насос вода-вода використовує природну енергію для нагрівання води, яку можна застосовувати для побутових потреб. Незважаючи на високу вартість системи, відгуки і розрахунки показують, що вона повністю окупається всього за 4-5 років роботи.

Як працює тепловий насос вода-вода?

Тепловий насос вода-вода функціонує за принципами термодинаміки: речовина, яка рухається в замкнутому контурі і змінює свій агрегатний стан, поглинає і віддає велику кількість енергії. Основні елементи цієї системи:

 • компресор;
 • клапан;
 • випарник;
 • автоматика, що здійснює контроль показників;
 • термостатичні мідні труби, з яких робляться магістралі;
 • холодоагент.

Принцип роботи теплового насоса вода-вода полягає в подачі води в установку, де вона взаємодіє з фреоном. Газ частково поглинає тепло рідини і всмоктується за допомогою компресора, внаслідок чого підвищується його температура. Далі речовина потрапляє в конденсатор, після чого нагріває і подає гарячу воду в будинок. На наступному етапі фреон проходить через клапан змішувача і охолоджується.

Що потрібно для установки теплового насоса вода-вода

Головна умова працездатності такої системи – наявність відкритого водоймища або свердловини. Якщо немає можливості використовувати наземні джерела, то буряться дві свердловини – дебетова, в яку занурюється насос, і прийомна для зливу.

Зовнішній блок агрегату краще встановлювати подалі від вікон і дверей через високий рівень створюваного шуму. Також можна використовувати і зовнішній бойлер, якщо в будинку немає місця для розміщення блоку. Якщо ж є вільний простір, облаштовується окреме приміщення з бойлером потрібної ємності, ставиться блок, насос, допоміжне обладнання.

Переваги та недоліки системи

Тепловий насос вода-вода: експлуатація та обслуговування
Кожна установка, що працює на альтернативних джерелах енергії, має свої плюси і мінуси, які необхідно враховувати при покупці. До переваг теплового насоса вода-вода можна віднести:

 • економічність;
 • безпеку експлуатації;
 • універсальність;
 • надійність і довговічність.

З недоліків варто відзначити високу вартість обладнання та монтажних робіт. Для встановлення теплового насоса вода-вода необхідна ділянка великої площі, яку не можна буде забудовувати або використовувати в якості городу.

Довірте необхідні пусконалагоджувальні роботи і встановлення теплових насосів професійним майстрам компанії ТОВ “Юрський горизонт”. Ми гарантуємо кращі ціни на термостатичні клапани і все необхідне обладнання, високу якість виконуваних робіт. Також при необхідності ми проведемо розрахунок вартості і ефективності потужності устаткування.

Потрібно підібрати тепловий насос для Вашого будинку?

Як працює тепловий насос? Цікавить точна вартість? Чи вигідно це? Зв`яжіться з нами, зробимо розрахунок і відповімо на всі Ваші запитання!

Заповніть форму  чи

  Зв'яжіться з нами

  Олександр
  (098) 333 72 64

  [email protected]

  Працюємо по всій Україні