Геотермальні теплові насоси здатні обігріти дачі, заміські будинки, великі ферми та громадські установи – все залежить від потужності насоса. Але, перед покупкою, геотермального теплового насоса варто детально вивчити умови його використання і монтажу.

А саме, яким чином відбувається буріння під теплові насоси, пайка і монтаж зондів, чим тампонуються свердловини, які складнощі виникають. Про про все це ми розповімо в нашому відео.

Читайте також статтю вона доповнить відео, новою інформацією.

Процес буріння під теплові насоси і монтаж

Буріння свердловин під теплові насоси починається з визначення загального метражу буріння.
На визначення метражу впливають два фактори:

  • необхідна потужність (потужність теплового насоса)
  •  тепловіддача землі в Вт на 1 метр погонний.

Розмір тепловіддачі ґрунту залежить від типу породи в який будуть знаходитися наші зонди. Середня тепловіддача 50 Вт / м. Для детального прорахунку можна орієнтуватися на таблицю.

теплоотдача на 1 м

Для того щоб розібратися, вирішимо приклад:

Візьмемо тепловіддачу з одного метра землі близько 50 Вт. Виходячи з тепловтрат які порахували фахівці необхідна потужність теплового насоса склала 10кВт або 10 000 Вт. Для того щоб дізнатися метраж буріння розділимо 10 000/50 = 200 метрів геотермального контуру.

Свердловини під тепловий насос зазвичай буряться в районі 40-60 метрів. Якщо брати до уваги 200 метрів, це виходить близько 2-3 днів для наших фахівців, потрібно враховувати також особливості геології оскільки буріння по камінню і піску це два абсолютно різних типу роботи.

Після буріння  в свердловини встановлюють геотермальні зонди (контур) для знімання тепла і потім це все тампонується і забирається повітря для правильного теплозйому. На цьому пункті робіт не досвідчені монтажники роблять помилки залишаючи повітря від чого страждає ефективність роботи системи, як результат не достатня кількість тепла для забезпечення будинку.

На завершальному етапі викуповуються траншеї на глибину близько 1,5 метра за якими з’єднуються геотермальні зонди в кілька колекторів, що потім будуть підключені до теплового насосу.

В кінці все закопується, вирівнюється і облаштовуватися до колишнього стану.

скважины под геотермальные зонды

Ціна на буріння під теплові насоси

Всі ми розуміємо, що таке пісок або камінь. Робота сильно відрізняться, наприклад, з піском потрібна лопата, а для каменю (граніту) великий перфоратор або в нашому випадку компресор.

Тому ми ділимо буріння під теплові насоси на два види:

  • по піщаних порід (пісок, глини);
  • по граніту (камінь).

Для буріння по піщаних породах використовуємо малогабаритні і великі установки типу УРБ 2А-2. Таке буріння відбувається досить швидко без особливих проблем. При бурінні по граніту використовуємо додатково компресор, для буріння пневмоударного способом.

Ціни на ці два типи робіт відрізнятися кардинально і дорівнюють витраченим зусиллям.

Вартість буріння під теплові насоси:

  Буріння свердловини під геотермальні зонди 151-191мм Ціна
  Піщані породи (пісок, глини) від 100
  Граніт (камінь) від 500

Терміни служби свердловини під теплові насоси

Геотермальный тепловой зонд

Витрати на теплові насоси, для установки яких необхідно буріння геотермальних свердловин, окупаються протягом 3-4 років. Термін служби таких установок доходить до 50 років. При цьому на нього впливає вид матеріалу, з якого встановлювалися труби:

  • металеві прослужать до 70 років;
  • полімерні не потрібно міняти в середньому 45-50 років.

Також необхідно бути готовим до додаткових витрат, які виникають від просідання грунту. Це природний процес, але є ймовірність, що буде потрібно коректування роботи насоса. Через рік стан грунту стабілізується і почнеться максимально ефективна тепловіддача.

Співпраця

Якщо ви шукайте надійного підрядника, який відповідально підходить до своєї роботи і може взяти на себе весь комплекс робіт по геотермальному опаленню звертайтеся до нас. Наші фахівці вислухають Вас, дадуть безкоштовну консультацію, а також підготують детальний розрахунок під Ваші індивідуальні потреби.

Потрібно підібрати тепловий насос для Вашого будинку?

Як працює тепловий насос? Цікавить точна вартість? Чи вигідно це? Зв`яжіться з нами, зробимо розрахунок і відповімо на всі Ваші запитання!

Заповніть формучи

Зв'яжіться з нами

Олександр
(098) 333 72 64

[email protected]

Працюємо по всій Україні