Геотермальні теплові насоси здатні обігріти дачі, заміські будинки, великі ферми та громадські установи — все залежить від потужності насоса. Але перед купівлею геотермального теплового насоса варто детально вивчити умови його використання та монтажу.

А саме, яким чином відбувається буріння під теплові насоси, пайка та монтаж зондів, чим тампонуються свердловини, які складнощі виникають. Про все це ми розповімо у нашому відео.

Читайте також статтю, вона доповнить відео новою інформацією.

Процес буріння під теплові насоси та монтаж

Тепловий насос для геотермального опалення можна встановити для обігріву будь-якого будинку, нового або модернізованого, особливо будівлі, яка не має доступу до газової або опалювальної мережі.

Буріння свердловин під теплові насоси починається з визначення загального метражу буріння.

На визначення метражу впливають два фактори:

 • необхідна потужність (потужність теплового насоса)
 • тепловіддача землі в Вт на 1 метр погонний.

Розмір тепловіддачі ґрунту залежить від типу породи в який будуть знаходитися наші зонди. Середня тепловіддача 50 Вт/м. Для детального прорахунку можна орієнтуватися на таблицю.

Буріння під теплові насоси - тепловіддача ґрунту

Для того, щоб розібратися, вирішимо приклад

Візьмемо тепловіддачу з одного метра землі близько 50 Вт. Виходячи з тепловтрат які порахували фахівці необхідна потужність теплового насоса склала 10 кВт або 10 000 Вт. Для того, щоб дізнатися метраж буріння скважин на тепло розділимо 10 000/50 = 200 метрів геотермального контуру.

Свердловини під тепловий насос зазвичай буряться в районі 40-60 метрів. Якщо брати до уваги 200 метрів, це виходить близько 2-3 днів для наших фахівців, потрібно враховувати також особливості геології оскільки буріння по камінню і піску це два різних типа роботи.

Після буріння у свердловину встановлюють геотермальні зонди (контур) для знімання тепла і потім це все тампонується і забирається повітря для правильного теплозйому. На цьому пункті робіт не досвідчені монтажники роблять помилки залишаючи повітря від чого страждає ефективність роботи системи, як результат не достатня кількість тепла для забезпечення будинку.

На завершальному етапі викопуються траншеї на глибину близько 1,5 метра за якими з’єднуються геотермальні зонди в кілька колекторів, що потім будуть підключені до теплового насоса.

В кінці все закопується, вирівнюється та облаштовується до колишнього стану.

Свердливини геотермальні зонди

Пам’ятайте про те, що ви не повинні втручатися у встановлену систему опалення для геотермального теплового насоса. Це вимагає повторного перекопування землі та, отже, додаткових витрат. Тому важливо, щоби при виборі обладнання ви спочатку скористалися допомогою фахівців.

Ціна на буріння під теплові насоси

На геотермальний тепловий насос вартість розраховується виходячи з обраної моделі та обсягу будівельних робіт.
Всі ми розуміємо, що таке пісок або камінь. Робота сильно відрізняться, наприклад, з піском потрібна лопата, а для каменю (граніту) великий перфоратор або в нашому випадку компресор.

Тому ми ділимо буріння під теплові насоси на два види:

 • по піщаних порід (пісок, глини);
 • по граніту (камінь).

Для буріння по піщаних породах використовуємо малогабаритні та великі установки типу УРБ 2А-2. Таке буріння відбувається досить швидко без особливих проблем. При бурінні по граніту використовуємо додатково компресор, для буріння пневмоударним методом.

Ціни на ці два типи робіт відрізняються кардинально і дорівнюють витраченим зусиллям.
Вибір геотермального теплового насоса для опалення будинку пов’язаний із формальностями, які, безумовно, збільшують час встановлення. Щобільше, інвестиційні витрати також зростають. Але добре підібраний насос працюватиме без необхідності вкладати кошти в інший нагрівальний пристрій, який підтримував би його взимку за дуже низьких температур. Адже необхідність встановлення додаткового опалювального приладу не тільки збільшила вартість системи опалення, але й змусила б ускладнити монтаж.
Вартість буріння під теплові насоси:

  Буріння свердловини під геотермальні зонди 151-191 мм Ціна
  Піщані породи (пісок, глини) від 100
  Граніт (камінь) від 500

Терміни служби свердловини під теплові насоси

Запаси тепла, що містяться у землі, величезні. Тепловий насос дозволяє використовувати їх для обігріву будинку. Добре спроєктований та встановлений геотермальний тепловий насос під ключ буде недорогим в експлуатації та пропрацює кілька десятків років.
Геотермальный тепловий зонд

Витрати на теплові насоси, для установки яких необхідно буріння геотермальних свердловин, окупаються протягом 3-4 років. Термін служби таких установок доходить до 50 років. При цьому на нього впливає вид матеріалу, з якого встановлювалися труби:

 • металеві прослужать до 70 років;
 • полімерні не потрібно міняти в середньому 45-50 років.

Також необхідно бути готовим до додаткових витрат, які виникають від просідання ґрунту. Це природний процес, але є ймовірність, що буде потрібно коректувати роботу насоса. Через рік стан ґрунту стабілізується і почнеться максимально ефективна тепловіддача.

Співпраця

Якщо ви вирішили використовувати тепловий насос, що працює на енергії ґрунту, то встановлення має бути спроєктовано і виконано справді гарними професіоналами. Тільки тоді вся система працюватиме безвідмовно та ефективно довгі роки.
Якщо ви шукайте надійного підрядника, який відповідально підходить до своєї роботи та може взяти на себе весь комплекс робіт по геотермальному опаленню звертайтеся до нас. Наші фахівці вислухають, дадуть безкоштовну консультацію, а також підготують детальний розрахунок під ваші індивідуальні потреби.

Потрібно підібрати тепловий насос для Вашого будинку?

Як працює тепловий насос? Цікавить точна вартість? Чи вигідно це? Зв`яжіться з нами, зробимо розрахунок і відповімо на всі Ваші запитання!

Заповніть форму  чи

  Зв'яжіться з нами

  Олександр
  (098) 333 72 64

  [email protected]

  Працюємо по всій Україні