Як вибрати насос для свердловини правильно?

Свердловини стали чудовою альтернативою звичайним криниць. І цьому є кілька пояснень. По-перше, в колодязях обсяг води значно менше. По-друге, глибина свердловини набагато вище, тому що вода буде набагато чистіше, практично без хвороботворних бактерій, так як це відноситься до підземних типам. І, нарешті, по-третє, буріння свердловини на воду можна зробити практично в будь-якому місці заміської ділянки.

Однак пробурити свердловину – це ще півсправи. Для безперебійного забезпечення будинку водою знадобиться спеціальне обладнання, як основне, так і допоміжне. До основного відноситься, звичайно ж, насос для свердловини, який, власне, і забезпечує подачу води. І тут необхідно знати, за якими критеріями здійснюється вибір пристрою, буде прилад погружний або поверхневий, на які характеристики варто звертати увагу і т.д.

Купити насос можна у нас в інтернет-магазині СантехКлаус. Великий вибір насосів для скважин по хорошій ціні.

Перед тим, як підібрати насос для свердловини, слід для початку дізнатися особливості самої свердловини. Таких показників кілька, і кожен з них має важливе значення:

  • До головної характеристиці можна віднести глибину свердловини і рівень води. Різні моделі пристроїв розраховані на різну глибину, при якій вони будуть найбільш ефективними. Виробник зазвичай вказує оптимальний діапазон в паспорті насоса. Дізнатися глибину свердловини можна в технічній документації, виданої компанією, яка виготовляла буріння. Якщо ж у вас немає на руках таких документів, можна зробити виміри самостійно. Для цього береться суха міцна мотузка з вантажем на кінці, і опускається в свердловину. Мокра частина мотузки вкаже на рівень води, а додавши до цього показника довжину сухий частини, можна отримати загальну глибину;
  • Дебет свердловини. Це обсяг води, що отримується за певну одиницю часу. Отримати точні дані тут не вийде, тому береться приблизний показник. Потрібно засікти час, за яке свердловина буде повністю спустошена, а потім засікти час, за яке вона заповниться. Отримане друге число необхідно розділити на перше, таким чином, ви отримаєте той самий дебет свердловини, який потрібен для того щоб вибрати насос для свердловини;
  • Діаметр свердловини. Від цієї характеристики залежить потужність пристрою. Знову ж таки, береться з технічної документації. Ось чому важливо звертатися в серйозні компанії, незважаючи на те, що у них ціна на буріння свердловин може бути трохи вище. Зате ви отримуєте всі необхідні документи, і не доведеться займатися обчисленням різних величин самостійно. Щоб дізнатися діаметр, необхідно зробити виміри, а потім отримане число перевести в дюйми. Більшість моделей насосів розраховані на 4-дюймові свердловини, але є і такі, які використовуються для 3-дюймових, хоча вони менш поширені;
  • Напір. Щоб розрахувати його, потрібно до показника глибини свердловини (обчислюється в метрах) додати число 30. В результаті отримуємо, так звану, висоту водяного стовпа. Для підстраховки краще до отриманої характеристиці додати ще 10%. Таким чином, для свердловини глибиною в 50 метрів висота водяного стовпа буде дорівнювати 80, додавши до цього числа 10%, отримуємо 88м. Отже, оптимальним пристроєм буде та модель, у якій натиск досягає 90 м.

Вибирати насос для свердловини слід і ще за одним критерієм, вже індивідуальним. Це – потреба в воді. У заміському будинку, в якому родина проживає цілий рік, цей показник буде вище, ніж, наприклад, на дачі, куди господарі приїжджають лише на літній сезон. Для сім’ї з 3-4 чоловік зазвичай вистачає моделі, яка забезпечує 30-40 літрів в хвилину. Якщо ж передбачається полив ділянки, крім обслуговування будинку, то краще звернути увагу на пристрій з показником в 50 літрів в хвилину і вище. Але варто пам’ятати, що чим більше дана характеристика, тим, відповідно, вище ціна приладу.

 

Яке обладнання для свердловини краще купити?

Далеко не всі споживачі розуміють, який насос краще для свердловини – поверхневий або занурювальний. А це теж досить важливий параметр при виборі. Тут все буде залежати від глибини свердловини. Взагалі поверхневі типи в основному застосовують більше для колодязів, так як максимальна глибина, на яку розраховано таке обладнання – 8 метрів. Ну, або для неглибоких свердловин. Крім того, даний тип обладнання видає набагато більше шуму, що й зрозуміло, враховуючи його місце розташування. Тому краще розглянути заглибні моделі, які підійдуть і для артезіанської свердловини глибиною в 10-20 метрів і більше.

Занурювальні типи, в свою чергу, можна розділити на відцентрові і вібраційні, що відрізняються, як по конструкції, так і за типом дії. Відцентрові найбільш поширені, перекачування рідини здійснюється за рахунок відцентрової сили, утвореною лопатями, закріпленими на валу. Такі моделі демонструють безперебійність в роботі, надійність і довговічність. До того ж, підтримують баланс «ціна / якість», що часом є вирішальним аргументом при виборі пристрою.

Вібраційні прилади відносяться до бюджетних моделей, коштують дешевше, ніж попередній варіант. Однак в конструкції такого устаткування присутній мембрана. Саме на її роботі грунтується принцип дії вібраційного насоса. Тому іноді можуть виникати деякі складнощі у функціонуванні. Вони не настільки критичні, щоб відмовлятися від подібних пристроїв, але в разі підвищеної потреби води може знадобитися регулярне обслуговування та заміна комплектуючих. Оптимальним вибором стануть моделі з захистом двигуна від перегріву. Важливо знати, що будь-який вид вібрації негативно позначається на грунті. Якщо говорити про насос, то процеси запісочення і замулювання свердловини будуть прискорюватися з часом, також будуть відбуватися руйнування самого грунту і обсадної труби. Це не станеться дуже швидко, але все ж потрібно бути готовим до такого повороту подій.

Слід розуміти, що таке обладнання відноситься до складних типів пристроїв, незалежно від принципу дії. Будь-який збій в роботі залишить власника будинку без води на невизначений час. Тому підбирати прилади потрібно тільки в надійних магазинах, де пропонують сертифікований товар. Краще звертати увагу на європейські торгові марки – пристрої можуть функціонувати 10 і більше років без необхідності в ремонті або обслуговуванні. А ось підозріло дешеві варіанти варто уникати, швидше за все, це підробка або в виробництві використовувалися дешеві матеріали. Нехай така модель обійдеться дешевше, але власник переплатить в майбутньому за ремонт і заміну запчастин, до того ж буде сидіти без води, якщо єдиним її джерелом виступає свердловина.

У той же час, недостатньо купити якісний насос. Його ще потрібно правильно встановити. Процес монтажу досить складний, вимагає навичок і знань. Тому доцільніше буде звернутися до фахівців.

Вас цікавить насос для свердловини?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку