Як вибрати насос для свердловини правильно?

Свердловини стали чудовою альтернативою звичайним криниць. І цьому є кілька пояснень. По-перше, в колодязях обсяг води значно менше. По-друге, глибина свердловини набагато вище, тому що вода буде набагато чистіше, практично без хвороботворних бактерій, так як це відноситься до підземних типам. І, нарешті, по-третє, буріння свердловини на воду можна зробити практично в будь-якому місці заміської ділянки.

Однак пробурити свердловину – це ще півсправи. Для безперебійного забезпечення будинку водою знадобиться спеціальне обладнання, як основне, так і допоміжне. До основного відноситься, звичайно ж, насос для свердловини, який, власне, і забезпечує подачу води. І тут необхідно знати, за якими критеріями здійснюється вибір пристрою, буде прилад погружний або поверхневий, на які характеристики варто звертати увагу і т.д.

Купити насос можна у нас в інтернет-магазині СантехКлаус. Великий вибір насосів для скважин по хорошій ціні.

Перед тим, як підібрати насос для свердловини, слід для початку дізнатися особливості самої свердловини. Таких показників кілька, і кожен з них має важливе значення:

  • До головної характеристиці можна віднести глибину свердловини і рівень води. Різні моделі пристроїв розраховані на різну глибину, при якій вони будуть найбільш ефективними. Виробник зазвичай вказує оптимальний діапазон в паспорті насоса. Дізнатися глибину свердловини можна в технічній документації, виданої компанією, яка виготовляла буріння. Якщо ж у вас немає на руках таких документів, можна зробити виміри самостійно. Для цього береться суха міцна мотузка з вантажем на кінці, і опускається в свердловину. Мокра частина мотузки вкаже на рівень води, а додавши до цього показника довжину сухий частини, можна отримати загальну глибину;
  • Дебет свердловини. Це обсяг води, що отримується за певну одиницю часу. Отримати точні дані тут не вийде, тому береться приблизний показник. Потрібно засікти час, за яке свердловина буде повністю спустошена, а потім засікти час, за яке вона заповниться. Отримане друге число необхідно розділити на перше, таким чином, ви отримаєте той самий дебет свердловини, який потрібен для того щоб вибрати насос для свердловини;
  • Діаметр свердловини. Від цієї характеристики залежить потужність пристрою. Знову ж таки, береться з технічної документації. Ось чому важливо звертатися в серйозні компанії, незважаючи на те, що у них ціна на буріння свердловин може бути трохи вище. Зате ви отримуєте всі необхідні документи, і не доведеться займатися обчисленням різних величин самостійно. Щоб дізнатися діаметр, необхідно зробити виміри, а потім отримане число перевести в дюйми. Більшість моделей насосів розраховані на 4-дюймові свердловини, але є і такі, які використовуються для 3-дюймових, хоча вони менш поширені;
  • Напір. Щоб розрахувати його, потрібно до показника глибини свердловини (обчислюється в метрах) додати число 30. В результаті отримуємо, так звану, висоту водяного стовпа. Для підстраховки краще до отриманої характеристиці додати ще 10%. Таким чином, для свердловини глибиною в 50 метрів висота водяного стовпа буде дорівнювати 80, додавши до цього числа 10%, отримуємо 88 м. Отже, оптимальним пристроєм буде та модель, у якій натиск досягає 90 м.

Вибирати насос для свердловини слід і ще за одним критерієм, вже індивідуальним. Це – потреба в воді. У заміському будинку, в якому родина проживає цілий рік, цей показник буде вище, ніж, наприклад, на дачі, куди господарі приїжджають лише на літній сезон. Для сім’ї з 3-4 осіб зазвичай вистачає моделі, яка забезпечує 30-40 літрів у хвилину. Якщо ж передбачається полив ділянки, крім обслуговування будинку, то краще звернути увагу на пристрій з показником в 50 літрів у хвилину і вище. Але варто пам’ятати, що чим більше дана характеристика, тим, відповідно, вище ціна приладу.

Класифікація і принцип роботи свердловинних насосів

Насос для свердловиниАгрегати для відкачування води зі свердловин і колодязів можна розділити на глибинні та поверхневі. Прилади першого типу призначені для відкачування води з нижніх горизонтів. Поверхневі варіанти насосів підходять для підняття рідини з традиційних колодязів, глибина яких не перевищує 15 метрів. Будь-який з підвидів сучасних насосів, вживаних для викачування води з глибинних свердловин або колодязів, можна умовно розділити на декілька категорій, грунтуючись на принципі роботи.

Серед поверхневих варіантів розрізняють облаштування вихрового типу й агрегати відцентрового різновиду. Вихрові насоси застосовуються для відкачування води без видимих домішок, тоді як пристрої відцентрові можуть використовуватися для переміщення води з осадом.

Вихрові пристрої відрізняє висока швидкість перекачування рідини, що дає можливість подавати воду з колодязя або будь-якої місткості під високим натиском. Тиск в системі з відцентровим натиском дещо нижче, ніж при поданні облаштуванням вихрового типу. Але саме це дозволяє перегнати воду в систему для очищення і дозволяє якісно профільтрувати рідину. Також серед переваг вихрових пристроїв фахівці й користувачі відмічають безшумність і вартість, а також економність зважаючи на низьке енергоспоживання.

Вихрові та відцентрові насоси також застосовуються для подання води з глибини (але тільки за умови, що до дзеркала води не більше 40 м). Але великий попит у споживачів мають облаштування шнекового типу (їх ще часто називають гвинтовими), а також варіанти вібраційного різновиду.

Шнекові апарати мають просту конструкцію, а принцип роботи цього типу пристроїв дозволяє швидко переміщати великі потоки води. Обслуговування агрегатів також не представляє складності, але при усіх перевагах найпопулярнішими насосами є облаштування вібраційного типу. Головною причиною цьому стає дешевизна апаратів.

Який насос вибрати: поверхневий або глибинний

Насос для свердловиниПри виборі пристрою для перекачування води треба звертати увагу на:

  • тип,
  • енергоспоживання,
  • шумність,

а також продуктивність пристрою. Також при підборі потрібного виду насоса треба враховувати рекомендовану (максимальну) глибину занурення апарату. Усі названі характеристики приладу вказуються виробником в паспорті приладу.

Варто зазначити, що насоси глибинного різновиду, працюючі за відцентровим принципом, будуть у багато разів прийнятніші у свердловинах з високим дебетом. Украй бажано, щоб насоси були оснащені автоматикою. Це дозволить продовжити термін експлуатації пристрою й автоматизувати систему подання води, що дуже важливо для побутових споживачів.

Зупиняючи свій вибір на насосі занурювального типу, власникові водозабірної споруди, побудованої для побутових потреб, слід враховувати, що для облаштування повноцінної системи практично завжди вимагається докупати додаткове устаткування (що позначається на бюджеті).

При виникненні складнощів з підбором потрібного типу устаткування рекомендується звертатися за консультацією до фахівців. Отримати потрібну інформацію можна у фірмах, які займаються встановленням й обслуговуванням насосного устаткування, а також проектуванням і виготовленням свердловин і колодязів.

Вас цікавить насос для свердловини?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку