Використання для обігріву житла тепла з відновлюваних джерел, таких як грунт або вода, дозволяє мінімізувати використання корисних копалин і зменшити кількість СО2 в атмосфері. На сьогоднішній день найбільш поширені 2 види теплових систем, здатних отримувати і трансформувати енергію з надр, – горизонтальні і вертикальні.

Геотермальні зонди теплових насосівПро геотермальні зонди

Геотермальні зонди – це пристрої, які дозволяють забирати теплову енергію з нижніх шарів ґрунту або води і передавати її в систему.

Найпростіша конструкція зонду, що працює в системі типу грунт-вода, являє собою виріб з двох колекторів, сполучених між собою U-образною поліетиленовою трубою. Другий варіант укладання геозонда – це труба в трубі.

В комплекті до теплосборнику використовують:

  • розподільники хадагента,
  • вентилі-повітровідвідники,
  •  комбіновані крани для заповнення колекторів теплоносієм,

а також термометри, манометри і сполучні штуцери.

Рівень теплопередачі залежить від матеріалів, які використовуються для виготовлення зондів. Основну увагу при монтажі конструкції приділяють якості поліетиленових і терморезисторних труб, наконечників і з’єднувальних муфт.

Як працюють зонди в свердловинах

Принцип роботи пристроїв заснований на фізичних процесах переносу тепла. Для цього використовується контур, який має ділянку для безпосередньої взаємодії з теплоносієм.

У процесі роботи геотермальні насоси трансформують тепло природного джерела і дозволяють транспортувати його кінцевому споживачу. Весь процес заснований на циркуляції теплоносія в замкнутому контурі і передачі акумульованої енергії теплового насосу. Внаслідок термодинамічного процесу відбувається підвищення температури теплоносія до потрібних позначок.

В літній час теплові системи дозволяють забезпечувати охолодження приміщень без використання додаткових пристосувань для кондиціювання.

Виготовлення зондів на майданчику: в чому переваги

Серед переваг виготовлення теплових зондів безпосередньо на майданчику виділяють не тільки можливість створити вироби з високими показниками якості, але й здешевлення проекту завдяки:

  1. Зниження витрат на буріння свердловини. Вартість виготовлення 1 пог.м колодязя для встановлення зонда теплового насоса може досягати 20$ США. Використання готових конструкцій іноді ускладнює процес укладання контуру і нерідко вимагає проведення додаткових етапів бурових робіт.
  2. Різниці в ціні готового геотермального зонда і виробу, зібраного безпосередньо на майданчику. Цей фактор має значення в тому випадку, коли грунт має складну структуру або його окремі верстви володіють низькою тепловіддачею, з-за чого може знадобитися виготовлення більш глибоких отворів в грунті.

Готові геотермальні зонди можуть не відповідати критеріям, а паяння або зварювання матеріалів – не кращий спосіб вирішення проблеми. Будь-який варіант нарощування труб може стати причиною аварії і подальшому виходу системи з ладу.

Виготовленням проектів з розрахунками ефективності, бурінням свердловин всіх типів і встановленням горизонтальних і вертикальних теплових насосів займаються фахівці компанії «Юрський горизонт».