Водоносний горизонт – це підземний простір, що представляє собою створений природою резервуар для зберігання води. Підземні грунти характеризуються чергуванням пластів, що складаються з різних порід.

Класифікація підземних пластів

Залежно від того, які породи переважають і яка щільність їх залягання, підземні пласти класифікують на:

Слабоводонепроніцаемий пласт характеризується незначною пропускною спроможністю підземних вод, малим обсягом, нездатним покривати потреби у воді.

Водоносний горизонт містить підземні води у великій кількості, розташовується на водонепроникних шарах, іменованих в геології підошвою водоноса, що перешкоджає проходженню води.

Підземні води, якими наповнені водоноси, класифікують на:

Перед бурінням свердловини проводиться аналіз місцевості, вивчаються геологічні особливості грунту, визначається рівень підземних вод. Спираючись на отримані результати, вдається встановити оптимальне місце для буріння свердловини.

Відмінні риси водоносних горизонтів

Не рекомендується здійснювати самостійне риття колодязів, буріння свердловин навіть при отриманні достовірної інформації про наявність на ділянці водоносного горизонту. При ігноруванні таких рекомендацій всі витрати, спрямовані на буріння свердловин, можуть виявитися марними, оскільки виявлений відніс може володіти низьким рівнем продуктивності, тому не зможе покрити існуючі потреби у воді.

Основні відмінності видів водоносних горизонтів, розташованих в різній місцевості, полягають саме в їх продуктивності. У пустельній місцевості протягом доби відніс здатний поставляти всього близько 100 галонів води. Водяні горизонти в річкових долинах мають високий рівень продуктивності, надаючи можливість закачувати близько мільйона галонів щодоби.

Відмінності водоносних горизонтівЯкість водоноса залежить від:

  • форми й будови;
  • рівня продуктивності;
  • якості води;
  • розміщення пластів.

Води верховодки й грунтові не підходять для вживання в їжу, оскільки в них містяться продукти життєдіяльності живих організмів, відходи промислових і сільськогосподарських підприємств, шкідливі мікроорганізми.

Також води верхнього водоносного шару піддаються висиханню під впливом високого температурного режиму під час посушливого періоду. Також дебіт води в верховодка залежить від пори року, кількості опадів, що випали.

На відміну від них артезіанські водоноси надійно захищені від проникнення забруднюючих речовин, оскільки вони залягають глибоко під землею між водонепроникними пластами. Дебіт артезіанських посудин досить високий і не залежить від зовнішніх факторів.

Співпраця з ТОВ «Юрський Горизонт»

Фахівці нашого ТОВ «Юрський Горизонт» інформують клієнтів щодо того, що таке водоносний горизонт і які бувають види. Наші фахівці проводять аналіз місцевості, визначають глибину залягання водоносів, дебіт підводного джерела, проводять розрахунки передбачуваних витрат при бурінні свердловин.
Наші фахівці мають багатий практичний досвід ведення геологорозвідувальних робіт. Наше ТОВ «Юрський Горизонт» оснащено сучасною технікою, буровими установками, спеціалізованим обладнанням, що дозволяє якісно і швидко здійснювати буріння свердловин.

Вас цікавить відмінності водоносних горизонтів?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку