Тепловий насос допоможе тим, хто хоче за допомогою одного обладнання підтримувати кілька систем:

  • опалення;
  • гаряче водопостачання;
  • кондиціонування.

Для їх роботи використовуються недорогі й доступні джерела тепла.

Порівняння теплових насосів

Всього існує чотири основні різновиди теплових насосів. Ми розглянемо два з них, які в якості джерела використовують повітряний простір. У першому випадку передача тепла в приміщення здійснюється за допомогою повітря. У другому – за допомогою води з формуванням контуру, а вже через нього тепла рідина надходить в нагрівальні прилади.

Порівняння теплових насосів повітря-повітря і повітря-вода: який вибрати?“Повітря-повітря” монтується досить швидко, відрізняється невисокою вартістю і швидкістю первинного прогріву. Явними недоліками є нерівномірність розподілу тепла по житловій території. Таку систему можна використовувати для забезпечення будинку ГВП, а також вона абсолютно несумісна з іншими видами опалення. Сфера застосування таких насосів:

  • складські приміщення;
  • тимчасові офіси та споруди;
  • виставкові зали.

Теплонасоси “повітря-вода” дозволяють виробляти високу температуру, а їх інерційність підтримує її на постійному рівні. Бо тепло передається шляхом води, вони легко інтегруються в будь-яку існуючу систему. Насоси відмінно підходять для нагріву і забезпечення ГВП в будинках. Ціна системи досить висока, а за швидкістю монтажу і стартовою температурою конструкції значно поступаються. Цей різновид може застосовуватися в будь-яких житлових приміщеннях, дитячих шкільних та дошкільних установах, лікарнях і клініках.

Особливості установки теплових насосів

Подібність монтажу полягає в установці зовнішніх блоків, які будуть затягувати тепле повітря. На цьому спільні характеристики закінчуються.

Для насосів “повітря-повітря” потрібно змонтувати велику кількість внутрішніх блоків, індивідуальний для кожного окремого приміщення. Вони досить гучні. Саме цим недоліком обумовлено використання систем в промислових і офісних приміщеннях, а також на складах. З іншого боку, влітку вони легко перекваліфіковуються на вентиляцію. Монтаж можна назвати трудомістким, він швидше об’ємний.

А ось для різновиду “повітря-вода”, де необхідна прокладка труб, а також включення в існуюче опалення, потрібно більше працевитрат. Крім того, необхідно продумати захист від промерзання і багато іншого. Ефективність використання і рівномірність обігріву досягаються при використанні систем типу “тепла підлога”.

Який тепловий насос вибрати?

Вибір залежить, перш за все, від того, які цілі й завдання ставляться перед насосом. Попри витратність, “повітря-вода” дозволяє організувати ГВС, в той час як “повітря-повітря” в спекотну пору року створить необхідний комфорт.