Водопостачання взимку потрібно в приватних будинках, де цілий рік проживають люди. Головна особливість такої системи полягає в тому, що вона розрахована на роботу при низьких температурах і не замерзає.

Як організувати водопостачання в зимовий період в приватному будинку?

Щоб забезпечити безперебійну роботу системи подачі води в зимовий період, необхідно врахувати такі особливості:

  • труби слід прокладати нижче рівня промерзання грунту;
  • обладнати на ділянці свердловину або колодязь;
  • передбачити можливість консервації водопроводу за умови, що мешканцям доведеться виїхати кудись;
  • прокладка здійснюється під кутом, щоб вода легко стікала до колодязя або свердловини;
  • організувати додатковий захист труб.

Організація водопостачання в зимовий період в приватному будинкуЯкщо ви хочете здійснювати не просто подачу води, а ще додатковий обігрів та гаряче водопостачання, то для цих цілей можна використовувати теплові насоси. Вони дозволяють виконати всі перераховані вище функції і легко поєднуються з існуючими опалювальними системами.

Якщо будинок використовується періодично, наприклад, тільки влітку, можна використовувати насоси “повітря-повітря”. Вони досить непогано обігрівають територію, а великий плюс полягає в тому, що їх можна використовувати для організації вентиляції.

Якщо у вашому будинку вже організовано водопостачання та опалення, то краще взяти насос типу “повітря-вода”. Він легко поєднується з іншими системами, дає організувати ГВС за допомогою простого джерела енергії, такого, як повітря. Звичайно, при дуже низьких температурах краще використовувати альтернативні джерела, наприклад, котел.

Основні проблеми організації водопостачання

Облаштувати центральне водопостачання в приватному секторі практично неможливо, крім того, за нього треба платити щомісяця. Наявність свердловини або колодязя має свої плюси. Якщо в цьому місці достатню кількість водних ресурсів, то вона прослужить досить довго.

Головна проблема полягає в тому, щоб забезпечити теплоізоляцію всіх труб і устаткування. Це робиться відразу при монтажі. Для утеплення можна використовувати такі матеріали, як мінеральна вата, пінопласт і інші утеплювачі. Для обігріву труб використовують також електрокабель.

Як відновити подачу води в приватний будинок?

Деякі господарі на зимовий період їдуть в місто. Тоді все системи водопостачання повністю консервуються, вода з труб зливається, електроенергія перекривається.

Якщо все було зроблено вірно, то при розконсервації проблем виникати не повинно.

Вас цікавить організація водопостачання в зимовий період в приватному будинку?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку