Підземні води умовно поділяють на глибоководні і верховодних. З огляду на глибину залягання водоносного шару, а також спираючись на результати геологічних досліджень щодо твердості порід, будови геологічного зрізу, ресурсних можливостей забору води фахівці вибирають оптимальний метод буріння і варіант конструкції свердловини.

Типи буріння свердловин

Буріння є комплексом робіт, спрямованих на руйнування і подальше вилучення зруйнованих шарів грунту з метою занурення спеціальних труб, по яких згодом буде закачуватимуться вода. Такий процес здійснюється із застосуванням спеціального обладнання. Залежно від особливостей грунту і глибини свердловини розрізняють такі види буріння свердловин:
роторний;
шнековий.
Шнекове буріння передбачає використання обладнання, що характеризується наявністю гвинтових лопатей. Під час здійснення обертальних рухів лопаті шнека ефективно руйнують грунт, забезпечують підйом і викид його на поверхню землі.

Шнековий метод дозволяє здійснювати швидке буріння навіть на глибину, що досягає 10 метрів. Фахівці відмовляються від такого методу, якщо при проведенні аналізу грунту було виявлено наявність твердих порід льодовикового періоду.

У разі необхідності буріння свердловини, глибина якої перевищує 10 метрів, а також при наявності вапнякових порід застосовується роторний спосіб. У цьому випадку використовується ротор – силовий агрегат, оснащений долотом, ефективно руйнують тверді породи.

Види свердловин

Шнекові або роторні види буріння свердловин на воду підбираються фахівцями в залежності від того, яка конструкція свердловини буде ефективно функціонувати за призначенням, попри геологічні особливості місцевості.

Види і типи буріння свердловинРозрізняють такі види свердловин на воду:

  • колодязь (буде ефективний, якщо підтверджується наявність верховодних вод, колодязь створюється не тільки із застосуванням спеціального обладнання, але і ручним способом);
  • свердловина на пісок (глибина може досягати 40 метрів, буріння такої свердловини здійснюється роторним або шнековим способом, експлуатаційний термін свердловини може становити кілька десятиліть);
  • абіссінський колодязь (глибина не менше 30 метрів, підйом води за встановленими вузьким трубам забезпечується шляхом використання непогружного насоса);
  • артезіанська свердловина (глибина знаходиться в межах від 50 до 400 метрів, буріння такої свердловини забезпечується ударно-канатним або канатно-обертальним методом);
  • промислова свердловина (глибина досягає 500 метрів, свердловина відрізняється підвищеним дебетом, що досягає 100 кубометрів води на годину, шляхом збільшення діаметра свердловини до 60 см).

Тільки промислова свердловина здатна забезпечити необхідною кількістю води виробничі підприємства, котеджні селища, покрити потреби сільського господарства.

Співпраця з ТОВ «Юрський Горизонт»

Наше ТОВ «Юрський Горизонт» здійснює якісне буріння свердловин, надає послуги після гарантійного обслуговування.
Фахівці нашого ТОВ «Юрський Горизонт» не тільки інформують клієнтів щодо існуючих видів свердловин, а й надають практичні рекомендації, перераховуючи переваги кожного різновиду свердловини з урахуванням особливостей місцевості, де передбачається проводити буріння.

Співпраця з нашим ТОВ «Юрський Горизонт» супроводжується декількома перевагами, в тому числі й фінансовою вигодою. Наше ТОВ «Юрський Горизонт» гарантує високий рівень якості буріння при мінімальних витратах.

Вас цікавить види і типи буріння свердловин?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку