У заміських будинках і котеджах рідко є централізоване водопостачання. Найчастіше – це свердловина, а вона вимагає правильного догляду, особливо взимку.

Утеплення свердловини в зимовий період – введення

Для початку треба визначити, з якою періодичністю експлуатується свердловина. Коли в будинку живуть цілий рік, то і тиск в трубах буде постійним. Але вода потрапляє у водопровід тільки коли їй користуються, тому не можна виключати замерзання. При використанні свердловини тільки влітку, на решту часу проводиться консервація, рідина повністю зливається, а сама установка консервується. Ще один варіант – це проживання в зимовий і літній період, але нерегулярно. В цьому випадку треба подумати про установку електрокабеля.

Як утеплити свердловину взимку і не залишитися без води

Існує кілька способів утеплення:

 • установка кесона;
 • спосіб “труба в трубі”;
 • теплий кабель.

Кесон може мати форму квадрата або циліндра і служить для того, щоб вивести обсадну трубу. Його намагаються встановити на глибині, яка нижче шару, що промерзає. Кесон не тільки зберігає в теплі насосне і електротехнічне обладнання свердловини, а й забезпечує до нього зручний доступ. Всередині пластикового корпусу також прокладається шар теплоізоляції.

Теплоізоляція мінватою або пінопластом – це пасивний захист, а використання електрокабелю відноситься до активної. Його прокладка проводиться кількома методами:

 • всередині водопроводу;
 • зовні труби, яка вимагає обігріву.

У першому випадку треба подбати про дотримання санітарних норм. У другому укладання може здійснюватися по-різному. Наприклад, уздовж поверхні або по спіралі. Основний недолік – необхідність постійного електропостачання.

Дуже важливо утеплити підводку труб до будинку. Робити це не потрібно тільки тоді, коли водопровід розташований нижче глибини промерзання грунту, проте це велика рідкість. Зазвичай застосовують мінеральну вату, пінопласт або пінополіуретан.

Колодязь утеплюється такими ж методами, що і труби. Важливо зробити все, щоб система водопостачання продовжувала функціонувати, незважаючи на температуру повітря.

Важливість утеплення свердловини і колодязя на зиму

Застосування утеплення важливо тому, що в іншому випадку труби можуть лопнути і буде потрібно більш трудомісткий і дорогий ремонт. А робити це в холодну пору року ніхто не буде. Тому, якщо не подбати про захист заздалегідь, можна на зиму залишитися без води.

Які матеріали використовувати для утеплення?

Підбір матеріалів обумовлений перш за все кліматом. Якщо він теплий, то для утеплення досить обладнати дерев’яний короб. Його розмір повинен трохи перевищувати оголовок конструкції. Ємність потрібно заповнити природними матеріалами:

 • тирсою;
 • сухим листям;
 • торфом;
 • соломою.

Мінімальна температура повітря, при якій не виникне промерзання, становить -10-12 градусів. Якщо стовпчик термометра опускається нижче, треба звернутися до сучасних теплоізоляційним матеріалами:

 • мінвати;
 • поролону;
 • пінопласту і пінополіуретану.

Вони легко розміщуються по всій глибині кесона або короба навколо крана.

Вас цікавить процес утеплення свердловини на зиму і чому це важливо робити?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку