Облаштування водопостачання з артезіанської свердловини на присадибній ділянці чи дачі – складний процес, від правильності організації якого залежить довгостроковість використання джерела і якість води. Для мінімізації витрат всі роботи на місцевості починають тільки після отримання інформації про грунті і глибині залягання води.

Взаємозв’язок геології і способу буріння свердловини

Вибір оптимального місця для облаштування артезіанського джерела слід довірити фахівцям. Перш ніж почати роботи, необхідно:

  • вивчити геологію (будова грунту);
  • здійснити забір проб води для визначення відповідності їх санітарним нормам;
  • скласти кошторисно-проектну документацію на роботи.

Артезіанські води завжди скупчуються на третьому водоносному горизонті. Глибина залягання водоносного шару досягає 40-80 м. Через це простий ручний спосіб буріння тут не підходить, і без залучення спеціального устаткування добути воду з нижніх шарів буде неможливо.

Залежно від місцевості і структури грунту може бути віддано перевагу одному з найбільш відповідних способів:

Обертального (роторного). Подібний метод буріння застосовується при заляганні водоносного шару на невеликій глибині.

  1. Колонкових. Цей спосіб є найкращим серед усіх застосовуваних для глибинного буріння. Грунт зрізається обертається колонкової трубою, оснащеннойбуровой коронкою. Зруйнована порода виноситься на поверхню силою повітря або за допомогою промивного розчину.
  2. Виготовлення свердловин для подачі в будинок артезіанської води особливо не витратним і простим у виконанні ударним способом (що дозволяє руйнувати породи силою падаючого бурового снаряда) неможливо.

Від глибини розташування водоносного шару в грунті, геології та відстані до джерела артезіанської води залежить вартість підготовчих робіт, буріння та облаштування свердловини, а також подальшого її обслуговування.

Правила визначення оптимального місця для буріння

Найбільшу складність представляє визначення найкращого місця для буріння свердловини. Виявити оптимальне місце розташування майбутньої свердловини на ділянці можна декількома способами. Серед них розвідка родовища і народні прикмети, здатні вказати на близькість води.

До професійних способам визначення відстані до водоносного шару відносять:

  1. Метод електричного зондування.
  2. Сейсмічну розвідку.
  3. Пробне буріння розвідувальних виробок.

Народні способи визначення водоносного шару застосовні в більшій мірі в ситуаціях, коли вибір потрібно здійснити для закладки абиссинских колодязів і буріння свердловин другого шару, вода з яких, як правило, придатна для поливу і обслуговування будинків на присадибних ділянках.

Індикаторами наявності водоносних жил є вологолюбні рослини, такі як кропива, щавель або очерет, а також добре розвиваються дерева зі стержневідной коренем. Знайти воду на схилах зі слабкою рослинністю, можна за допомогою біолокаційних рамок.

Ефективна глибина буріння

Глибина буріння свердловини може бути попередньо розрахована при проведенні геолого-розвідувальних робіт. Але точне місцезнаходження водоносного артезіанського шару можна дізнатися тільки після проведення розкопок. Пробурити артезіанську свердловину за запитом клієнта «неглибоко» або «тільки для поливу дачі» неможливо.

На ділянці з сильно порізаним рельєфом проводити роботи бажано в середніх точках схилів. Свердловини в низині можуть піддаватися затопленню, що призведе до потреби в частому обслуговуванні кесона.

Довірити проектування і розробку родовища артезіанської води для якісного водопостачання будинку або дачі слід фахівцям. Компанія «Юрський горизонт» надає послуги населенню більше 10 років. Нам довіряють замовники з 12 регіонів України, адже наші пріоритети – доступна вартість послуг зі створення артезіанських свердловин і гарантія на проведені роботи.