В регіонах, де питна вода, що залягає неглибоко, має низьку якість через забруднення стоками або хімічними речовинами буріння артезіанських свердловин – це найбільш підходящий варіант постачання водою. Подібні водозабірні споруди є єдиним варіантом вирішення завдань з опаленням і змістом приватних заміських будинків, які з певних причин не можуть бути підключені до системи центрального водопостачання.

Плюси і мінуси артезіанських свердловин

Артезіанські свердловини – це найбільш простий спосіб вирішення питань водопостачання в регіонах, де відсутня близьке залягання водоносних шарів. Конструкція може бути застосована в складних за складом грунтах, в яких облаштувати свердловини-голки або фільтруючі водозабори технологічно неможливо.

Перевагами вважають:

  1. Відмінна якість питної води. Глибинні свердловини не піддаються замулювання, а вода, що надходить з них, приносить користь людському організму: рідина не потребує знезараженні і має достатній рівень насичення мінералами.
  2. Ресурси більшості свердловин прирівнюються до 50 років. Це дозволяє отримувати чисту воду без домішок безперебійно і в необхідному обсязі. Тривалість використання джерела, термін служби якого залежить від правильного догляду.
  3. Відсутність сезонного коливання рівня води. Використання потоків, що залягають на глибині, дозволяє отримувати якісний продукт в потрібному обсязі навіть в сильну посуху.

Плюси і мінуси свердловини на воду в приватному будинкуСеред недоліків виділяють те, що видобуток чистої артезіанської води буде неможлива за відсутності джерела електрики, а також:

  1. Потреба в проведенні комплексу геолого-розвідувальних робіт з метою виявлення глибини залягання артезіанського шару.
  2. Високу вартість розробки грунту і облаштування свердловини, пов’язану з потребою придбання складного обладнання для підняття води на поверхню (глибинного насоса), а також кесона і фільтрів.
  3. Необхідність регулярного обслуговування вузлів і механізмів. Якщо не проводити планове ТО насосів і кесона, то висока ймовірність виходу з ладу цього обладнання в холодну пору року.

Серед складнощів, з якими стикаються потенційні замовники бурильних компаній, слід зазначити неможливість установки бурової вишки на ділянці внаслідок відсутності під’їзду або місця для проведення технологічного процесу.

Особиста або колективна: як зробити вибір

На користь прийняття рішення про колективне вкладенні коштів і надалі споживанні води групою домогосподарств говорять кілька факторів:

  1. Буріння артезіанських свердловин, на відміну від облаштування колодязів та інших варіантів отримання води для потреб домогосподарства (споживання, опалення або поливу), вимагає оформлення відповідних дозволів.
  2. Вартість насосів і фільтрів, які необхідні для подачі води з надр, також по кишені далеко не кожному. Не можна назвати дешевим і проведення технічних робіт зі створення артезіанських свердловин на ділянці.
  3. У разі виходу з ладу обладнання, необхідності проведення планового ремонту або обслуговування вузлів, всі витрати лягають на власника. Якщо свердловиною користується не одне домогосподарство, то вирішити проблему набагато простіше.

Основними питаннями, з якими стикаються громадяни, які отримали в розпорядження колективну артезіанську систему, є розподіл води і виконання взятих на себе зобов’язань з обслуговування. Простим рішенням є установка приладів обліку і підписання договору на колективний зміст джерела.

Чому буріння потрібно довіряти професіоналам

Створити артезіанську свердловину неможливо без спеціального устаткування. Якість води і її насиченість мінералами залежить від багатьох показників, серед яких не тільки природні властивості, але правильність проведення бурових робіт і заходів з облаштування системи.

Неправильна планування і розробка родовища може стати не тільки причиною швидкого виходу з ладу системи водопостачання, але забруднення води шкідливими речовинами.

Компанія «Юрський Горизонт» займається виготовленням свердловин різного формату протягом 11 років. Ми маємо представників у 12 областях України та постійно розширюємо перелік обслуговуваних регіонів.

Вас цікавить плюси і мінуси свердловини на воду в приватному будинку?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку