Теплові насоси використовуються не тільки для опалення будинків, а й в промисловому виробництві.

Через свою невисоку вартість ще зовсім недавно їх не розглядали, як ефективний метод опалення. Циклічні геотермальні установки використовують природні джерела енергії. Отримане тепло зберігають в спеціальних резервуарах. Це гарантує стабільне використання теплового насоса.

Устаткування здатне відновлювати тепло промислових вод. Використання джерел в чистому вигляді просто заборонено. Такі насоси підвищують температуру теплових стель, що використовуються для опалення приміщень. З цією метою, найчастіше, застосовують електричні теплонасосні установки з можливістю механічної рекомпрессії пара.

Застосування теплових насосів в промисловому виробництвіНагрівання приміщення, води і виробництво пара за допомогою теплових насосів

Деякі галузі промисловості потребують нагрітої воді для технічного призначення. Її видобувають з пробурених свердловин. Температура рідини повинна становити 40-90 градусів. Залежно від підприємства, промисловість потребує гарячій воді для прання, вмивання та миття. Дана потреба легко задовольняється при застосуванні теплового насоса. Це обладнання може стати частиною комплексної системи, що забезпечує як обігрів приміщення, так і охолодження.

Пар також використовується в процесі виробництва і розподілу тепла. Сучасні геотермальні установки здатні виробляти пар температурою до 150 градусів. З цією метою ухвалено використовувати напіввідкриті системи для переробки пара, теплові насоси замкнутого типу та трансформатори.

Процеси використання теплових насосів у виробництві

У більшості країнах теплові насоси широко використовуються в промисловості. У нас вони були впроваджені недавно і зараз застосовуються в різних процесах виробництва. Завдяки використанню такої техніки з’являється можливість економії електрики, що робить позитивний вплив на рентабельність фірми.

Теплонасосні агрегати використовуються в таких процесах:

  • випаровування;
  • дистиляція.

На ці процеси йде багато енергії. Саме тому більшість таких насосів використовуються як в хімічній, так і в харчовій промисловості. Під час випаровування виділяється головний продукт – сухий залишок, а під час дистиляції – водяна пара. З цією метою, як правило, використовують апарати замкнутого циклу.

Зараз найбільше теплонасосні установки з механічною рекомпрессії пара використовують на ТЕЦ. Таким чином скидного тепло з градирень повертається в робочі цеху. ККД виробництва близьке до 100%.