З кожним роком в Україні альтернативні джерела енергії стають все популярніші. Наприклад, активніше застосовуються теплові насоси повітря-вода, які використовують атмосферу для нагріву води. Ця недорога і енергоефективна система не споживає природних горючих матеріалів і складається з чотирьох основних частин: зовнішнього блоку, теплообмінника-випарника, компресора, конденсатора.Тепловий насос повітря-вода: експлуатація та обслуговування

Принципи та особливості роботи теплових насосів повітря вода

Насос системи повітря-вода використовує енергію атмосфери для нагріву. Вентилятор нагнітає кисень в зовнішній блок і в випарник, заповнений холодоагентом. При цьому здійснюється охолодження речовини, фреон подається в компресор, де стискається, в результаті чого підвищується його температура.

Розігрітий фреон прямує в конденсатор і віддає тепло воді. Холодоагент залишається у вигляді газу, тому далі пропускається через розширювальний клапан, переходить у рідину і весь цикл повторюється.

Особливості монтажу

Тепловий насос повітря-вода: експлуатація та обслуговування
Зовнішній блок краще встановлювати подалі від вікон і дверей, оскільки він створює шум. Вирішити цю проблему допоможе хороша вібро- і звукоізоляція. Внутрішній блок монтується в будь-якому місці, де він не буде заважати. Для ефективного контролю і догляду за насосом він оснащується датчиками тиску, температури, обертання вентилятора.

Переваги та недоліки насоса

Тепловий насос повітря-вода має ряд переваг перед системами інших модифікацій:

 • відсутність необхідності проводити земляні роботи, отримувати спеціальні дозволи і бурити свердловини;
 • значна економія електрики;
 • можливість використання в якості системи опалення, для підігріву підлоги і подачі води в будинок;
 • повна автономність при підключенні до сонячних батарей.

Також до переваг такого насоса можна віднести безпеку устаткування для навколишнього середовища.

Серед мінусів даної системи опалення – ефективність роботи лише при температурі від -5 ° до + 7 °. Тому в регіонах, для яких притаманні сильні холоди, будуть потрібні додаткові джерела обігріву. У нашому інтернет-магазині ви можете замовити теплові насоси різних модифікацій за доступними цінами. Наші фахівці допоможуть розрахувати необхідну потужність насоса, споживання тепла для вашого будинку і придбати максимально ефективний агрегат.

Потрібно підібрати тепловий насос для Вашого будинку?

Як працює тепловий насос? Цікавить точна вартість? Чи вигідно це? Зв`яжіться з нами, зробимо розрахунок і відповімо на всі Ваші запитання!

Заповніть форму  чи

  Зв'яжіться з нами

  Олександр
  (098) 333 72 64

  [email protected]

  Працюємо по всій Україні