Абиссинский колодязь або глибинна артезіанська свердловина? Питання, що стосується вибору джерела води в приватному домоволодінні, завжди був і буде в числі основних. Особливо гостро він стоїть в регіонах, де прісна вода централізовано не надходить по трубах, в класичних колодязях в літню спеку стає сухо, а запаси вологи, придатної для пиття, на малій глибині обмежені.

Основні факти про абіссінські колодязі і артезіанській свердловини

Абіссінськийколодязь – це водозабірна споруда, яка живиться підземними водами поверхневого залягання. Даний спосіб видобутку питної води був придуманий англійцями в XIX столітті під час війни в Ефіопії. Він був необхідний для забезпечення населення і воїнів прісною водою та недопущення розповсюдження інфекцій.

Абіссінський колодязь (свердловина) або звичайна свердловина?Друга назва абіссінського колодязя – «голка», що прямо пов’язана з невеликим діаметром свердловини і компактністю. Вирити такий колодязь можна навіть вручну, а для облаштування необхідно малу кількість матеріалів. Для зміцнення стінок водозабору використовується труба 1,25 дюйма. Відбір води з колодязя абіссінського типу відбувається безперервно, тобто викачана вода подається споживачам безпосередньо.

Артезіанська свердловина являє собою глибинну споруду, рідина в якій постійно знаходиться під тиском. При виготовленні артезианок використовуються труби різного діаметру. Вирити без спецтехніки глибинний колодязь неможливо.

Принцип роботи артезіанського колодязя накопичувальний. Забезпечення водою відбувається за наступною схемою:

  1. Глибинний насос відкачує воду з надр.
  2. Вода по трубі потрапляє в накопичувальний бак.
  3. З резервуара за допомогою насоса рідина подається в систему водопостачання.

Весь процес контролюється датчиками, і тому при падінні рівня води в гидроаккумуляторе, в автоматичному режимі запускається насос, що заповнює резервуар.

Про переваги і недоліки «голки»: порівняльний аналіз

Основними відмінностями абіссінського колодязя від свердловини для видобутку артезіанської води є невелика глибина і компактність системи. Середня висота неглубинної водозабірної споруди – 10-15 м, тоді як водоносний шар артезіанського колодязя часто залягає на глибині понад 80-100 м.

Термін служби глибинної свердловини перевищує 50 років. Спрогнозувати період эксплуатации абіссінських колодязів неможливо, адже наповнення труби повністю залежить від повноводності і геології місцевості.

Кількість вологи в «голках» може тимчасово знижуватися у дні, коли на вулиці сухо або морозно. Абіссінські колодязі не підходять для використання групами споживачів, так як є ризик припинення водопостачання. Нестабільність водного потоку є основною проблемою продуктивності водозабірної споруди, що не дозволяє з точністю розрахувати дебіт води.

Основним недоліком свердловини-голки у місцевості без централізованої каналізації або створених поблизу полів і тваринницьких ферм є потенційна можливість інфікування водоносних шарів стічними водами. Вода з глибинних свердловин кришталево чиста, а самі водозабори мають найкращий дебіт, що дозволяє живити вологою кілька ділянок або будинків (за умови встановлення сучасного потужного насоса). Але у воді з артезіанських джерел багато солей, позбавитися від яких можна за допомогою додаткової фільтрації.

Обслуговування артезианки полягає у своєчасній зміні фільтрів. У рідкісному випадку може вийти з ладу глибинний насос. Період служби насосів для абіссінських колодязів не перевищує 10-12 років. «Голки» схильні замулюванню і часто потребують промивання системи. При неправильній експлуатації в один з днів користувачі споруд абіссинського типу можуть зіткнутися з проблемою повного відсутності води.

Вирити абіссінську свердловину-голку набагато простіше, ніж облаштувати артезианку. Завдяки сучасним технологіям і механізації праці створення свердловини «під ключ» займає не більше доби. Буріння глибинного колодязя і встановлення обсадних труб триває протягом декількох днів. Незважаючи на швидкість споруди і відносну технологічну простоту свердловина-голка набагато складніше в обслуговуванні. Постійного контролюпотребує і кількість спожитої рідини.

Серед недоліків колодязя-голки відзначають нестійкість до морозів. Для цілорічного використання даного виду водозабірного спорудження його необхідно утеплювати або облаштовувати в господарському приміщенні.

Вартість виготовлення артезіанської свердловини, зважаючи потреби в глибинному бурінні і більшій кількості матеріалів, нерідко на порядок вище, ніж виготовлення колодязя абіссинського типу.

Облаштування свердловини не можна довіряти дилетантам. Розрахувати дебіт води, з високою точністю спрогнозувати продуктивність, а також організувати професійне обслуговування артезианки після введення в експлуатацію, під силу фахівцям компанії «Юрський горизонт». Співпрацюючи з нами, ви отримуєте можливість у найкоротші терміни забезпечити водопостачанням свій будинок, дачну ділянку або виробничий цех.

Вас цікавить абіссінський колодязь (свердловина) або звичайна свердловина??

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку