Потреба в чистій воді для організму людини є очевидною. І саме тому у майбутнього власника при купівлі дачі, заміського будинку або ділянки для ведення підсобного господарства, питання про воду, її наявності та якості, можливості викопати колодязь або пробурити артезіанську свердловину, постає першим. І від того, якою буде відповідь на нього, залежить кінцевий результат угоди.

Складний вибір дачника: свердловина або колодязь

Перш ніж зробити вибір на користь свердловини або колодязя, слід вивчити гідрогеологію ділянки, але зважаючи на те, що зробити це самостійно вельми проблематично для простої людини, потрібно залучити фахівців. Знайти воду, що залягає на невеликій глибині можна за прикметами й простими пробам, а виявити глибину залягання водоносного шару з артезіанської вологою можна тільки при бурінні до піщаного шару.

Свердловина або колодязь - що краще?Важливим критерієм на користь тієї чи іншої споруди є потреба у воді: колодязем не можна користуватися тривалий час, тоді як свердловина передбачає регулярне споживання. Якщо вода потрібна вам тільки в дачний сезон, то проста споруда повністю задовольнить потреби.

Колодязь і його переваги

Колодязь являє собою споруду для накопичення води, що надходить з близьких до поверхні підземних горизонтів. Протягом багатьох століть цей винахід людства доводить свою ефективність. Серед інших плюсів виділяють:

 1. Дешевизну проекту. Побудувати колодязь на дачі зазвичай на порядок дешевше, ніж облаштувати свердловину.
 2. Простоту споруди. Викопати звичайний колодязь можна без залучення спеціальної техніки, що здешевлює проект.
 3. Універсальність. Колодязь можна вирити на будь-якій ділянці, де виявлено багате водоносне русло, адже рідину можна вичерпувати вручну або подавати в будинок за допомогою поверхневих насосів. Забір води з артезіанських свердловин є можливим тільки за допомогою глибинних електричних насосів.

Серед відносних недоліків, які можна привести в противагу позитивним характеристикам, слід зазначити:

 • потребу в регулярному очищенні дна конструкції й поглибленні через збільшення споживачів;
 • малу кількість води та довгий час наповнення резервуара при високому рівні споживання;
 • можлива зміна напряму водоносного русла;
 • неможливість спрогнозувати рівень (висоту підйому води);
 • складність технологічного процесу при ритті котловану і велику кількість грунту.

Ще одним мінусом, через який багато хто відмовляється від колодязів, є можливе забруднення джерел стоками, біологічними організмами з грунту і атмосферними опадами (при недостатній висоті піднесення кільця над поверхнею ґрунту). Від цього страждає якість рідини, яка стає придатною для поливу присадибної ділянки. Колір і відсутність чистоти свідчить про те, що пити таку воду буде небезпечно для здоров’я!

Зручність при використанні свердловини

Свердловина для забору артезіанської води, в порівнянні з колодязем, має ряд незаперечних переваг. Серед них виділяють:

 1. Чистота води. Свердловини мають глибину, яка гарантує забір вологи з нижніх піщаних горизонтів. Конструкція повністю герметична, і при правильній прокладці труб гарантує відсутність сторонніх запахів, запобігає забрудненню стоками і опадами. Рідина, пропущену через фільтр, можна пити сирою.
 2. Необмежений потенціал водоносного шару. Це дозволяє забезпечувати будинок на постійній основі, адже запас рідини в свердловині безмежний.
 3. Простота обслуговування систем водозабірної споруди. На відміну від колодязів, які потрібно регулярно очищати від мулу та інших забруднень, частини споруди не потребують проведення додаткового сервісу. Максимум, що може знадобитися в процесі експлуатації споруди – зміна зовнішнього фільтра для очищення рідини, який потрібно буде міняти раз на кілька сезонів.
 4. Довговічність конструкції. При умові використання матеріалів високої якості та проведення робіт з облаштування споруди компаніями з ліцензією, термін служби свердловини перевищує 50 років. Протягом цього часу власник буде отримувати абсолютно безпечну воду.

Серед основних мінусів свердловин слід виділити дорожнечу буріння і металевий присмак. При нерегулярному використанні споруди є ризик зниження якості рідини, зміни її кольору і поява неприємного запаху, що є наслідком застою в трубах.

Прийняти правильне рішення легко з допомогою фахівців, які не тільки знають, як знайти воду, вміють швидко і якісно будувати колодязі і облаштовувати глибинні свердловини для видобутку рідини з надр землі, але і мають відповідні ліцензії та сертифікати.

Вас цікавить свердловина або колодязь – що краще??

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку