Водопостачання заміського будинку своїми руками – докладна інструкція

Під час літнього сезону, а також на постійній основі більшість українців бажають проживати в заміських котеджах за умови стабільної подачі води в достатніх обсягах. Це необхідно для забезпечення комфортності, задоволення повсякденних гігієнічних і побутових потреб. При організації децентралізованого, автономного водопостачання заміського будинку і виборі джерела забору води розглядаються наступні поширені варіанти:

При цьому необхідно взяти до уваги мінімальні розрахункові норми:

  • кожному споживачеві потрібно приблизно 30 літрів води на добу;
  • на обслуговування каналізації, купання у ванній, прання, проведення вологого прибирання показник зростає в три рази;
  • близько 5 л на квадратний метр виділяється для поливу декоративних рослин, садово-овочевих культур.

Викопування колодязя для води

Якщо планується виключно сезонне водопостачання заміського будинку можна скоротити видаткову частину бюджету на буріння артезіанської свердловини і задовольнитися кількістю води, що добувається з колодязя. Протяжністю доби поверхневий насос забезпечить подачу близько 200 літрів. За умови неглибокого розташування водоносного шару (в межах 15 м) на території земельної ділянки це найбільш економічний і легко здійсненний своїми руками варіант. Зазвичай всі земляні роботи з викопування шахти виконуються самостійно, фахівці залучаються на стадії облаштування колодязного стовбура бетонними кільцями, монтажу в наземної частини красиво стилізованого дерев’яного зрубу. Півстоліття – середній експлуатаційний термін споруди, крім того є додатковий бонус, при аварійному відключенні енергопостачання вручну за допомогою ворота можна діставати відром воду з колодязя.

З метою виключити всілякі ризики для здоров’я допомагає щорічне лабораторне тестування складу води на вміст шкідливих домішок.

Буріння піщаної свердловини на воду

Далеко не всім посміхається щастя, набагато частіше безперебійне водопостачання заміського будинку вимагає буріння піщаної свердловини, підземна глибина якої може досягати 40-50 м.

Своє специфічну назву свердловина отримала через те, що при виконанні бурових робіт зачіпається верхній рівень водоносних шарів піщаного горизонту, який слідує за шаром суглинку, службовця своєрідним природним фільтром для грунтових вод.

Вручну буріння свердловини на пісок здійснюється шнековим методом, що дозволяє за 2-3 дні заглибитися на 30 і більше метрів. Конструкція шнека являє собою штангу з навитої по вертикалі сталевою стрічкою. Бурове пристрій застосовується для руйнування порід і вилучення їх на поверхню.

При підключенні середньої потужності насосу на добу піщана свердловина здатна давати під хорошим тиском близько 500 л відносно чистою в плані наявності домішок води. Аналіз, проведений в лабораторії, визначить можливість її безпечного вживання в якості питної та для приготування їжі. У профілактичних цілях проби зі свердловини піддаються періодичному тестуванню.

Буріння артезіанської свердловини на воду

Складніше налагодити індивідуальне водопостачання заміського будинку на земельній ділянці, геологічні особливості якого припускають залягання водоносного шару в вапнякових породах на великій глибині (понад 50 м). Буде потрібно буріння артезіанської свердловини по роторної методології, на самостійну реалізацію якої може знадобитися від 5 до 10 днів. Трудовитрати виправдані можливістю мати практично необмежений запас води, чистота і рівень мінералізації якої перевіряється в лабораторних умовах.

Дуже добре, якщо свердловина виявиться фонтанує і для водозабору не потрібно купувати надпотужний насос. Цікаве спостереження, при продажу в торговельній мережі вартість насоса пропорційно зростає щодо збільшення глибини, на якій проводиться буріння свердловини.

Металевою трубою, діаметр якої коливається в інтервалі від 125 до 158 мм, виконується обсадка свердловини. З метою максимального продовження експлуатаційного терміну застосовується подвійна обв’язка, при цьому робоча (внутрішня) частина робиться з пластика, а зовнішня з металу. З високою продуктивністю така артезіанська свердловина може прослужити до 50 років, будучи надійним джерелом водопостачання будинку за схемою, яка передбачає регулярне користування великим числом точок водозабору.

Водопостачання заміського будинкуВибір відповідного насоса

Завершивши важливий підготовчий етап з облаштування свердловини або колодязя – основного джерела води, можна приступати до проектування схеми, за якою буде здійснюватися водопостачання заміського будинку. Для цього знадобляться:

  • насос поверхневого або погружного типу для забору води з джерела;
  • кесон;
  • водонапірний або гідропневматичний бак, необхідний для створення певного рівня тиску в системі;
  • водоочисні фільтри;
  • трубопровід;
  • обладнання для нагріву води, якщо будинок призначається для цілорічного місця проживання.

З огляду на важливість функції, виконуваної насосом, не слід економити на його придбанні. Трохи вище в матеріалі статті вже згадувалося про існуючу тенденції взаємозалежності, згідно з якою чим глибше свердловина, тим дорожче ціна на насос. Базуючись на статистику за обсягами продажів, відзначимо, що підвищеним споживчим попит має продукція зарубіжних торгових марок Wilo, Grundfos, Aquario, Pedrollo, Speroni, Unipump та інших.

При підборі насоса, оптимально підходить для колодязя або свердловини, основний критерій, звичайно, не вартість, а технічні характеристики. Параметрів досить багато, але увагу потрібно акцентувати на показниках продуктивності й потужності напору. Також слід знати, що насоси вкрай чутливі до скачок і коливань електрики, тому доведеться подбати про надійний захист у вигляді приладів, що стабілізують напругу.

З метою уберегти агрегат від морозів і атмосферних опадів установку виробляють в цоколі або підвальному приміщенні. Нерідко, щоб шум працюючого насоса не турбував домашніх мешканців, його розташовують безпосередньо в кесоні – спеціальної конструкції, яка закриває оголовок свердловини.

Значення кесона для водопостачання

Назва кесон взято з французької мови й в буквальному перекладі означає ящик. Даний термін, що визначає конкретний елемент конструкції, широко застосовується в архітектурі та будівництві, металургії, морському й авіаційному справі, а також у сфері водопостачання. На кесон покладається подвійне навантаження – захист свердловини від низькотемпературного впливу і різних видів забруднень, а також зручне місце для монтажу водонапірної обладнання, включаючи габаритний за обсягом гідропневматичний бак. Найчастіше пристосування має циліндричну або прямокутну форму, виготовляється зі стійкого до корозії металу. Його облаштування починають з нижньої точки рівня максимального промерзання грунту в зимовий період.

Пристрій накопичувального бака

У приватному секторі для автономного водопостачання використовуються накопичувальні резервуари двох видів: водонапірний і гідропневматичний бак. Перший з них монтується у верхній частині житлового будівництва і менш зручний в експлуатації, другий дозволяє економити корисну площу житлового будівництва, тому що місцем його установки служить цоколь або підвал. Металева конструкція ємністю 100-500 л складається з двох камер, розділених між собою мембраною. Зовнішня частина заповнюється повітрям, внутрішня – водою. Автоматика контролює рівень тиску і регулює роботу насосного обладнання.

Заключна частина

Цілком реально влаштувати незалежне водопостачання заміського будинку своїми руками. У важких ситуаціях, коли робота власними силами нездійсненна, зверніться за допомогою до професіоналів. Достатньо зателефонувати або відправити онлайн заявку, кваліфіковані фахівці компанії Юрський горизонт швидко, гарантовано якісно виконають буріння свердловин в Києві і інших регіонах.

Вас цікавить водопостачання заміського будинку?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку