Про користь води, здобутої з артезіанських свердловин, говорять вчені всього світу. І саме це стає причиною популяризації робіт з розробки водоносних шарів. На території України до послуг фахівців, які займаються професійним бурінням і обслуговуванням свердловин для отримання природної води, прибігають люди, що мешкають в регіонах, де спостерігаються проблеми з наявністю і якістю питної води у водопроводах і колодязях.

Артезіанська вода і її відмінності від іншої води

Артезіанською водою заведено називати вологу, яка залягає в шарі підгрунтя на великій глибині. Рідина, яка змогла утворитися в ході природних процесів в земній корі й скупчилася між двома водонепроникними пластами, відрізняється кристальною чистотою. Це стає можливим завдяки відсутності контакту підземної води із зовнішніми джерелами забруднення, атмосферними осіданнями й грунтовими водами, адже водонепроникні пласти надійно захищають русло підземної річки. Користь артезіанської води для людиниПитна вода зі свердловин, пробурених з використанням особливої технології на глибину від 40 до 200 метрів (в окремих випадках вода може знаходитися на відмітці 1000 метрів), має особливий склад, який відрізняє її від води в класичних колодязях, річках і прісноводих водоймах. Корисні артезіанські води можуть виходити на поверхню під натиском (фонтанувати), а в деяких висхідних джерелах (термальних гейзерах) вода навіть може мати підвищену температуру. Глибина залягання потоків артезіанської води повністю залежить від характеристик грунту. І саме вони впливають на хімічний склад, який на відміну від інших різновидів природних вод відрізняються постійністю (не міняються під впливом кліматичних умов) і температури водного потоку. Залежно від місця розташування свердловини, в артезіанській воді можуть знаходитися:

 • залізо;
 • кальцій;
 • фтор;
 • марганець

а також сольові домішки, у складі яких є присутніми натрій і калій. Концентрація мінералів залежить виключно від структури пластів, що оточують водоносні шари. Показники мінералізації можна визначити на етапі проведення розвідувальних операцій або після облаштування водозабірного вузла (в ході оцінки в лабораторних умовах проб, відібраних для аналізу).

Як добувають артезіанську воду

Здобич води ведеться за допомогою спеціального устаткування, що включає кесон і насос. Вартість і терміни облаштування свердловини залежить від характеристик грунту, глибини залягання русла, а також типу свердловини (визначається виходячи з показників водозабору). На ціну виготовлення системи також впливають витрати на купівлю устаткування (насосів, фільтрів, автоматики та так далі) і витратних матеріалів (труб, кабелю, тросів). Користь артезіанської води для людиниСьогодні отримати якісну артезіанську воду для особистих потреб можна у будь-якому регіоні. Для цього треба зробити низку робіт, що включають:

 • пошук джерела підземних вод;
 • оцінку якості води і її склад;
 • розрахунок кількості запасів (показник зумовлює термін експлуатації джерела)

і підготовку дозвільної документації. Тільки за наявності повної картини залягання артезіанських вод і отримання усіх офіційних допусків і дозволів на розробку родовища можна починати роботи з облаштування глибинного колодязя.

Користь і шкода артезіанської води

Якщо людина питиме брудну воду, то вже через короткий проміжок часу вона матиме справу з проблемами в роботі опорно-рухового апарату, гострими захворюваннями внутрішніх органів, а також помітить стрімке погіршення стану шкірних покривів і волосся. На противагу цьому виступає вживання для пиття і приготування їжі вод з артезіанських джерел. Чиста підземна вода, яка зуміла утворитися в ході природних процесів усередині земної кори, має корисні властивості й дозволяє не лише нормалізувати кислотно-лужний баланс в організмі, але і:

 • сприятливо впливає на роботу ШКТ;
 • дає можливість зміцнити кістки скелета і зубну емаль;
 • усуває проблеми з обміном речовин;
 • запобігає захворюванням нервової системи.

Перелік обмежень, в яких описуються протипоказання до використання артезіанської води, містить рекомендації для людей, що страждають важкими захворюваннями серця або травної системи. При цьому обмеження не є повними, і торкаються тільки води з певним хімічним складом. За умови установки додаткової системи очищення для нормалізації показників насичення солями та адаптації до нормативних показників, пити воду з підземних джерел зможуть і люди з перерахованих категорій.

Артезіанська свердловина для особистого користування

Отримати доступ до чистої й корисної води, яка дозволить поліпшити якість життя людей, можна за допомогою буріння свердловини на власній ділянці. Геологічна структура пластів на території України дозволяє знайти джерела у будь-якому регіоні. Варіюватися буде тільки мінеральний склад води та глибина буріння свердловини для встановлення системи. Користь артезіанської води для людиниЗрозуміти, скільки треба бурити до водоносного шару, а також визначити дебіт свердловини можна розрахунково-експериментальним способом. Для цього проводяться геолого-розвідувальні процедури, технологія яких дозволяє встановити напрям течії підземної річки й виявити основні властивості (хімічний склад, що впливає на мінералізацію) води. Облаштування свердловини слід довіряти фахівцям. Тільки вони можуть зробити операції з дотриманням технології, а також встановити устаткування так, що воно прослужить увесь гарантійний термін використання свердловини (близько 50 років) без несправностей. Фахівці ТОВ «Юрський Горизонт», що займається бурінням колодязів для здобичі води з артезіанських джерел, мають достатній досвід і знають особливості проектування свердловин у різних шарах грунту. Дізнатися, скільки коштує облаштування свердловини у вашому регіоні, а також отримати консультацію фахівців ТОВ «Юрський Горизонт» з питань підготовки документації або обслуговування устаткування колодязів, можна за допомогою електронної пошти або форми для зворотного зв’язку. Контактні телефони по регіонах легко знайти у вкладці «Контакти».

Вас цікавить користь артезіанської води для людини?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку