Відсутність централізованого водопостачання не є перешкодою для створення комфортних умов в заміських будинках. Установка свердловини є відмінним розв’язання такої проблеми. В якості основного агрегату, що забезпечує підйом води зі свердловини, виступає глибинний погружний насос, який розміщується всередині обсадної труби. Оскільки відстань між зовнішніми поверхнями насоса і труби незначне, влаштуванню доводиться функціонувати в обмеженому просторі. Саме ця особливість конструкції провокує часто неприємність для власників заміських ділянок.

Витяг насоса зі свердловини

При виникненні ознак, що вказують на погіршення роботи насосного пристрою або його повної зупинки, при безуспішною спробі його вилучення виникає питання, як дістати насос зі свердловини.

Не рекомендується розв’язувати проблему самостійно, довірившись повчанням колег і знайомих. Дістати насос зі свердловини краще довірити професіоналам. Фахівці нашого ТОВ “Юрський Горизонт” швидко усувати неполадки, проінформують щодо причини, що спровокувала проблему, що дозволить згодом не допустити таких повторів.

Витяг застряглих насосів в свердловинахПричини застрявання насоса
Чергова спроба витягнути глибинний насос зі свердловини може завершитися невдачею з різних причин. Найпоширенішими є:

  • провисання електричного кабелю, що обвиває навколо корпусу насосного обладнання й знедвижують його;
  • деформування поверхні труб, яке часто трапляється з причини зсуву грунту;
  • замулювання, з яким стикаються при невикористанні свердловини протягом тривалого періоду часу;
  • проникнення в трубу сторонніх предметів;
  • монтаж свердловини, при якому були допущені серйозні помилки (замість нарізного сполучення деякі недосвідчені майстри проводять зварювальні роботи, при цьому шви з задирок можуть спровокувати будь-які інші неполадки).

Способи вилучення насосів зі свердловини

Корисно знати, як дістати насос зі свердловини, якщо обірвався трос, який обмотав пристрій і знерухомила його. Забезпечити однакове натяг підвісного троса, кабелю і гнучкого шланга вдається при спуску насоса у свердловині до граничної глибини. Далі потрібно з однаковою силою тягнути трос, шланг і кабель.

Після вилучення насоса рекомендується трос, кабель і гнучкий шланг закріпити пластиковими хомутами на рівній відстані. Це дозволить запобігати провисанню тросу в майбутньому.

Якщо не використовувати свердловину протягом року, в більшості випадків доведеться зіткнутися теж з неприємною ситуацією. При спробі накачати воду, виявляється, що засмоктало насос у свердловині. З метою усунення такої проблеми рекомендується не поспішаючи розгойдувати пристрій, поступово піднімаючи його вгору. Розмити шар мулу вдається також за допомогою води, яку заливають через оголовок свердловини.

Якщо в новій свердловині застряг насос, слід запідозрити негативний вплив вапняку. Він також спочатку замулює свердловину, блокуючи рух насоса. Усунути проблему теж можна розгойдуванням пристрою. Разом з цим рекомендується використовувати додаткові засоби, що сприяють розчиненню вапняку.

При наявності професійного обладнання будь-яка проблема вирішується не тільки швидко, але і запобігає виникненню супутніх неприємностей. Фахівці нашого ТОВ “Юрський Горизонт” гарантують швидке і якісне усунення проблеми, витяг застряглих у свердловинах насосів, відновлення нормального функціонування локального водопостачання.

Вас цікавить витяг застряглих насосів в свердловинах?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку