Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/vas16/burenie-ug.com.ua/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/vas16/burenie-ug.com.ua/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2862

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/vas16/burenie-ug.com.ua/www/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
Що таке дебіт свердловини на воду - причини зниження дебіту свердловин

Свердловина – гідротехнічна споруда, що представляє собою надійне джерело отримання якісної води в умовах відсутності центрального водопостачання. Незважаючи на те, що експлуатаційний термін свердловин досить високий, фахівці настійно рекомендують здійснювати профілактичні огляди пристрою, а при необхідності проводити ремонти з рекомендованою періодичністю.

Практичне спостереження за функціонуванням діючих свердловин дозволило виявити достатню кількість факторів, що впливають на зниження рівня продуктивності свердловини, слідом за яким вона може повністю вийти з ладу. Знижений дебіт свердловин – найпоширеніший ознака, помітивши який слід негайно проводити ремонтні роботи.

Що таке дебіт свердловини на воду

Дебіт свердловини по суті являє собою продуктивність свердловини. Він вказує на швидкість і кількість подачі води.

Для повноцінного забезпечення водопостачанням конкретного об’єкта спочатку визначається дебіт свердловини. На підставі отриманого показника проводяться розрахунки, спираючись на результати яких вдається правильно підібрати насосне обладнання з урахуванням необхідної потужності.

В окремих випадках фахівці можуть констатувати маленький дебіт свердловини, що тягне за собою зменшення загального обсягу закачується води. Попередити такі небажані обставини вдається, якщо чітко розуміти, від чого залежить дебіт свердловини, які обставини провокують зменшення його показників.

Причини зниження дебіту свердловин

В якості основних причин падіння дебіту свердловини розглядають:

  • кольматаж (Перфораційні осередку фільтрів, отвори, зазори піддаються хімічному заростання, заповнення. В таких випадках внутрішній простір труби значно зменшується. Швидкість розвитку кольматажу залежить, перш за все, від складу води, від присутніх в ній хімічних елементів, тому при проведенні розрахунків результати лабораторних проб води повинні обов’язково враховуватися);
  • замулювання, механічне засмічення (Всі зазори, щілини, отвори засмічуються піском або частинками грунту. Фахівці, враховуючи особливості грунту, повинні правильно облаштувати обсипання);
  • замулювання через тривалих перерв в експлуатації;
  • недостатній обсяг води через буріння декількох свердловин на невеликій відстані один від одного, за умови, що місце буріння характеризується малопотужним водним шаром.

Що робити, якщо Ви помітили зниження дебіту свердловини?

Якщо виникають ознаки, що вказують на зниження водного дебіту, рекомендується звернутися за допомогою до фахівців. Тільки вони здатні виявити причини, що провокують проблему, розробити заходи на швидке її усунення.

Фахівці ТОВ “Юрський Горизонт” мають багатий багажем професійних знань, підкріплених тривалим практичним досвідом. Вони зможуть встановити відповідність продуктивності насоса щодо дебіту свердловини. Не допускається, щоб продуктивність насоса була вище або нижче рекомендованої, оскільки така невідповідність провокує збільшення швидкості фільтрації.

Також фахівці ТОВ “Юрський Горизонт” визначать оптимальний рівень занурення насоса. Надмірне занурення на дно здатне спровокувати прискорення вимивання частинок, слідом за цим руйнується конус фільтрації, виникає необхідність в подальшому ще глибше занурювати насос. В результаті спостерігається циклічність процесу, що тягне за собою негативні наслідки.

Якщо буріння свердловини і її подальше технічне обслуговування доручити справжнім професіоналам, проблем з локальним водопостачанням не буде.

Вас цікавить причини зниження дебіту свердловин?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку