Перевірка глибини свердловини після буріння – дуже важливий момент. Він вимагає відповідального підходу від виконавця, і тому така дія найкраще довірити кваліфікованому майстру або підрядної компанії, що має відповідні сертифікати та дозволи.

Параметри свердловини: як і чим перевірити

Глибина свердловини – це відстань від поверхні землі до водоносного шару. Для розробника даний показник має важливе значення, адже від цього залежить вартість робіт. Споживачеві це дає можливість дізнатися, наскільки довго прослужить спорудження, і якою буде якість питної води. Якщо ж джерело облаштовується без залучення сторонніх фахівців, то домашньому майстру просто необхідно розуміти, наскільки він заглибився в грунт, і як скоро досягне поставленої мети.

Крім того, проведення вимірювань на місцевості дозволить уточнити характеристики споруди, і звірити їх зі значеннями, зазначеними в технічному паспорті.

Якщо водозабірних споруд тільки в проектах, то дізнатися, як глибоко залягає вода, можна кількома способами. Наприклад:

  • опитати сусідів по ділянці;
  • вивчити дані геологічних досліджень (специфіку грунтів, схеми водяних пластів і т.д.);
  • провести тестове буріння на місцевості, де буде розташовуватися водозабір.

Способів виміру ємності вже готового споруди також чимало. Найпримітивнішим і дуже популярним у домашніх умільців, які вирішили здобути воду самостійно, наприклад, для поливу рослин на власній ділянці, вважається використання грузика і лінійки. Професіонали віддають перевагу точному акустичному глибиномір.

Як перевірити глибину свердловини після бурінняНайпростіше пристосуванням для проведення заміру й аналізу отриманих даних, користуватися яким можуть навіть неспеціалісти, є каротажний кабель з магнітними мітками. Якщо створенням джерела займається бурова компанія, то ємність готового водозабірної споруди можна дізнатися за кількістю використаних штанг.

Принципи та особливості проведення робіт

Особливості, а також плюси й недоліки робіт з використанням перерахованих вище пристосувань, розглянемо далі.

Вантаж і лінійка

Найпростішим у виготовленні й використанні пристосуванням є лінійка (будівельна рулетка) із закріпленим на ній важком. Нехитрий пристрій опускають в отвір, а в момент, коли натяг закінчується, помічають позначку.

Недоліком використання даного методу є те, що він підходить для вимірювання неглибоких отворів. Хоча домогтися точності даних таким чином дуже складно, але саме так можна дізнатися, наскільки високо в спорудженні піднялася вода.

Каротажний кабель з магнітними мітками

Дана конструкція за принципом роботи схожа на пристосування, описане вище. Виглядає каротажний кабель з магнітними мітками, як котушка з плоским проводом, на кінці якого закріплено металеве грузило. Прилад оснащений зчитувачем, який, у міру розмотування дроту з нанесеними мітками, визначає значення глибини.

Крім цього, пристосування має відкалібрований ролик, яким користуються при необхідності встановити показання, розташоване в проміжку між маркуванням.

Акустичний глибиномір

Професійним пристроєм, що працює за принципом ехолокації, користуватися найбільш просто. Процес полягає в наступному: в отвір водозабору надсилається акустичний сигнал, який, відбиваючись від нижньої точки, через деякий проміжок часу повертається на поверхню. Час, який проходить від моменту відправки звуку до його прийому, фіксується приладом, а потім трансформується в відстань.

Недолік застосування такого методу тільки один: глибиномір є дорогим задоволенням, і купувати його для дзвінків за однієї свердловини вкрай недоцільно.

Якщо виникла необхідність у вимірі глибини свердловини, і ці виміри повинні бути зроблені максимально точно, то найкращим виходом з такої ситуації буде залучення фахівців, що працюють з високоточними пристроями.

Вас цікавить як перевірити глибину свердловини після буріння?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку