Установка насосного обладнання – один з центральних етапів облаштування свердловини. Навіть якщо буріння було виконано професійно і з дотриманням технології, неграмотно змонтований насос не дозволить автономного джерела функціонувати на повну потужність. Щоб застерегти себе від таких негативних наслідків, важливо дотримуватися базових правил монтажу та враховувати поради фахівців, які дозволять уникнути поширених помилок в роботі.

Підготовка до встановлення насоса

Перший етап робіт – підготовча складання устаткування. Вона виконується за наступною інструкції:

 1. На патрубок насосного приладу встановіть зворотний клапан і чашоподібний фільтр для захисту від мулу. Якщо в комплектації вже передбачений клапан, додатковий елемент не потрібен.
 2. Підключіть до насоса муфти ПНД, а потім виконайте підмотування з’єднань льоном або аналогічним матеріалом.
 3. Підключіть до муфти трубу. Уздовж неї укладете силовий кабель, який своїм перетином відповідає перетину головного кабелю насосного приладу, а потім за допомогою пайки з’єднайте їх.
 4. Через спеціальні вушка на насосі протягніть трос і закріпіть його металевими хомутами.
 5. Щільно з’єднайте між собою трубу, силовий кабель і троси, використовуючи пластикові хомути. Крок між сполуками – 70-120 см.

Занурення насоса

Щоб в процесі роботи обсадная труба не ушкодилася, перед безпосереднім опусканням на корпус погружного слід надіти ущільнювальне гумове кільце. Далі можна опускати агрегат в свердловину – повільно занурюйте його в вироблення, намагаючись не смикати жоден з елементів. Якщо в процесі установки виникли труднощі, виконайте кілька обертань в протилежні сторони. Дійте акуратно, щоб не деформувати обсадних колон.

Занурювальне обладнання необхідно опустити до позначки 1-2 м до дна свердловини. Потім трос слід закріпити на свердловину оголовке на спеціальному кронштейні. Після цього потрібно приєднати водоподаючого трубу до водопровідної системи. Якщо встановлюється тепловий насос, виконується підведення до опалювальної системи.

На завершення монтажу необхідно визначити точку роботи насоса:

 • виміряйте реальний витрата води;
 • манометром визначте тиск у водопроводі при роботі обладнання;
 • виміряйте рівень електроспоживання під час роботи приладу.

Як встановити насос в свердловину: поетапний монтаж, помилки та поради фахівцівПорівняйте отримані показники з даними, які вказані в техпаспорті. Якщо реальні параметри перевищують задекларовані виробником, трохи прикрийте засувку насоса, щоб створити додатковий опір.

Помилки монтажу та поради фахівців

При установці насоса найчастіше мають місце такі помилки:

 • використання дешевих матеріалів. Для роботи підходять тільки високоякісні комплектуючі, що витримують підвищені навантаження на розтягнення. Кабелі повинні бути призначені саме для насосів, а їх переріз повинен відповідати рекомендаціям виробника, які вказані в паспорті насосного обладнання.
 • неякісна захист вузлів. Всі сполучні вузли системи повинні бути гідроізольовані і закриті.
 • застосування невідповідного троса. Для насоса потрібно використовувати не стандартні оцинковані, а нержавіючі вироби – вони розрахований на тривалу роботу в воді.
 • зміщення оголовка свердловини. В процесі монтажних робіт скважинная оголовка може зміститися, що негативно позначається на функціонуванні системи – її потрібно зафіксувати додатковими гвинтами.

Плануючи монтаж насоса, пам’ятайте, що тільки чітке дотримання інструкції дозволить вам добитися грамотної установки обладнання, а разом з ним – і безпроблемного запуску всієї системи водоподачі.

Вас цікавить як встановити насос в свердловину: поетапний монтаж, помилки та поради фахівців?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку