Свердловина готова, облаштовано майданчик навколо неї, і, здавалося б, проблеми з водопостачанням будинку або поливом ділянки на цьому вичерпані. Але не тут-то було! З приходом зими з крана перестає текти вода, хоча тиск є і насос працює. Чому так трапляється і як з мінімальними витратами уникнути цієї неприємності, розповімо далі.

Свердловинний адаптер: що це

Свердловинний адаптер – перехідник, що дозволяє зберігати працездатність свердловини в будь-який час року. Пристосування це використовується порівняно недавно, і тому про нього на сьогоднішній день відомо мало.

Але сказати, що пристрій є концептуально новим винаходом, і до його появи водонапірні споруди працювали недостатньо добре, не можна, тому що його аналогом є кесон. Він являє собою порожнистий герметичний резервуар-колодязь для обслуговування обладнання, що знаходиться всередині нього, і дозволяє підтримувати потрібну температуру повітря поблизу робочих механізмів, що забезпечують перекачку води.

Свердловинний адаптер займає набагато менше місця, тому може використовуватися в спорудах будь-якого діаметру. До того ж основна конструкція, що складається з двох труб і гумового кільця, що забезпечує герметичність стикового з’єднання, набагато дешевше, ніж кесон.

Віддати перевагу приладу, уважно і тому, що воно має практично безстрокову експлуатацію. Найдешевші конструкції роблять із пластику, корпус найбільш надійних виготовляється з бронзових і латунних сплавів, нержавіючої сталі і сплаву FZR, тому перепади температур, опади та інші зовнішні впливи не страшні.

Принцип роботи адаптера і монтаж

Робота пристрою полягає в створенні ідеальних умов і заснована на з’єднанні деталей магістралі, зокрема, що нагнітає і подає частин автономного водопроводу. Установка конструкції передбачає поєднання отвори в обсадної трубі з глибинним насосом.

Що таке свердловинний адаптер і навіщо він потрібен?Зовнішня частина конструкції надійно закріплюється за допомогою гайки, а внутрішня втягається в клинові санчата нерухомого ділянки. Для герметизації стику між частинами пристосування прокладається ущільнююче кільце. Збірку можна зробити як самостійно, так і з залученням фахівців (які зроблять це набагато швидше і з гарантією!).

Плюси і мінуси використання

Використання глибинного перехідника дозволяє опустити насос нижче лінії промерзання грунту. Це забезпечить захист водяного струменя від кристалізації і дає можливість отримувати воду в будинок незалежно від пори року і температури за вікном.

Видимими плюсами можна також назвати:

  • простоту експлуатації та установки (без зварювання і бетонування);
  • надійність;
  • низьку ціну.

Найголовнішим плюсом використання нехитрого пристосування є відсутність необхідності в спорудженні кесона. Це робить можливим облаштування свердловин без втрати місця на ділянці.

Недоліком застосування свердловинного адаптера можна назвати необхідність:

  • копки приямку в разі необхідності проведення планового ремонту;
  • наявності технічного приміщення в будинку.

Встановлювати чи ні свердловинний адаптер, кожен споживач повинен вирішити для себе самостійно. Але перед тим слід повністю оцінити всі плюси цього недорогого пристосування і небезпеки, які підстерігають при відсутності його.

Вас цікавить що таке свердловинний адаптер і навіщо він потрібен??

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку