Рекомендації по догляду за свердловинами

Важливо розуміти, що свердловина – це штучне джерело, яке повинне ефективно працювати.

На відміну від природного джерела, в якому рух вода постійний і вона самостійно очищується, вода у свердловині може застоюватися. Особливо якісно треба пропрацювати свердловину, що тільки пробурили. Для цього необхідно очистити горизонт від глинистих часток, які потрапили під час буріння, або при безфільтрових свердловинах від залишків шлаку, який потрапив в тріщини.

Маркери несправності свердловини

Свідоцтвом тому, що свердловина потребує додаткового обслуговування або ремонту є поява однієї або декількох проблем, серед яких не лише значне зниження кількості подання води, але і поява:

  • осаду;
  • домішок;
  • неприємного запаху.

Своєчасне проведення заходів дозволить уникнути глобальних несправностей устаткування і зберегти фінанси.

Ефективні способи прочищення свердловини

Рекомендації по догляду за свердловинамиУ переліку основних методик, за допомогою яких можна швидко і якісно прочистити будь-яку водоносну свердловину, відносять прочищення і промивання, а також продування устаткування. Найскладнішим технічно і дієвим способом очищення конструкції вважається процедура гідравлічного удару.

Прочищення з желонкою

Прочищення водозабірної свердловини робиться механічним шляхом. Основним інструментом виступає желонка. Пристосування такого типу дає можливість вичерпати пісок і мул, які найчастіше стають причиною погіршення якості води.

Конструкція пристосування для захоплення мулу і піску є довгою трубою на краю якої знаходиться шаровий клапан. Нижній край труби загострений, що дозволяє їй під своєю вагою легко увійти до мулу і піску. До верхньої частини міцно кріпиться мотузок, за який труба зі сміттям піднімається на поверхню. Полегшити процес очищення дозволяє використання триноги, до якої за допомогою пазового ролика кріпиться канат.

Прочищення свердловини за допомогою желонки є фізично важким. Але за умови механізації праці операція може здійснюватися користувачем самостійно.

Промивання

Процедура промивання свердловини припускає очищення від мулу і піску за допомогою води. Рідина повинна подаватися під натиском і з дотриманням деякого тимчасового інтервалу.

Очищення за допомогою методу промивання може робитися тільки за наявності спеціального устаткування. Процедуру зазвичай роблять фірми, які займаються виготовленням і обслуговуванням артезіанських колодязів.

Продування

Метод продування свердловини також можуть робити тільки фахівці, в арсеналі яких є устаткування, здатне подавати в конструкцію стисле повітря з додаванням абразиву. В процесі очищення водозабірної свердловини методом продування брудна вода з мулом і піском повинна вийти на поверхню. Цей спосіб дуже брудний і підходить на тих ділянках, де колодязь обладнаний на далекій відстані від будинку або інших об’єктів.

Гідравлічний удар

Методика гідроудару вважається найбільш дієвою. Головною перевагою використання цієї технології є те, що мул і пісок не підіймаються на поверхню.

Суть операції з очищення свердловини полягає в поданні всередину системи спеціальних очищаючих засобів і використанні спеціального інструменту, при взаємодії з яким усередині труби станеться вибух. При успішному проведенні операції пісок і мул вибуховою хвилею втиснуться в грунт, а вода зможе безперешкодно поступити в трубу.

догляд за свердловиною

Рекомендації по догляду за свердловинами

Серед Полтавського і Сеноманського горизонтів є близько 20% свердловин, які вимагають особливого підходу. Це пов*язане з тим, що в цих пісках є присутніми дрібні частки, так звані “пил” або “пудра”. Це проблема для свердловини. Режим відкачування динамічний: через день свердловина повинна працювати по 3-4 години. В такому режимі: 30-40 хвилин відкачування, 20-30 хвилин перерва і так до повного очищення. Перерва потрібна не для насоса, а для свердловини, щоб сколихнулися гідродинамічні рівні, за рахунок чого забезпечується динамічний режим роботи. Такі свердловини на відміну від інших повинні трішки попрацювати і взимку (якщо це не постійно житловий будинок).  Обов’язковим є гарне відкачування для усіх свердловин на початку весни. Треба з усією відповідальністю прислухатися до рекомендацій професійних працівників. Якщо монтаж устаткування робили наші фахівці, у вас має бути записаний телефон техслужби – це «швидка допомога» для вашої свердловини. У переважній більшості випадків питання до роботи свердловини – це такі дрібниці, як “заїло реле”, “вийшло повітря з гідроакумулятора”, “низька напруга” і так далі. Вимагайте від фахівців, щоб вони вас проконсультували з приводу навіть таких дрібниць – це збереже вам час і нерви. Частіше всього, з неполадками, що виникли може впоратися будь-хто і взагалі така консультація згодиться вам для післягарантійного періоду. За бажання замовника, можна скласти договір і на післягарантійне обслуговування.

З повагою, компанія «ТОВ Юрський горизонт»

Як ми можемо вам допомогти?

Зв’яжіться з нами і Ви отримаєте повну консультацію в найближчому офісі Вашого регіону.

Знайшла через сайт, була вкрай здивована швидкістю і якістю виконання робіт. Зараз у мене є свердловина і повне водопостачання будинку! Величезне спасибі!

Одесская область, Болград
Валентина Чернушко
Одеська область, Болград