Подача води в будинок може здійснюватися як від водопровідної мережі, так і від власного водозабору. Буріння свердловини – вдале рішення, якщо у вас немає доступу до центрального водопроводу. З огляду на великий асортимент насосів, вибрати відповідний пристрій буває досить проблематично. Компанія “Юрський Горизонт” займається бурінням і облаштуванням свердловин на воду, а також їхнім ремонтом і діагностикою. З огляду на особливості ґрунту на ділянці, місцевого клімату та інших чинників, наші фахівці підкажуть, якому рішенню краще віддати перевагу. На всі роботи надається гарантія.

Як влаштований гідрофор?

Гідрофор або занурювальний насос - що вибрати?Гідроакумулятор, або гідрофор – пристрій у системі водопостачання, що автоматично підтримує потрібний напір води. Складається він із таких елементів:

  • напірний гідрофорний резервуар;
  • насос вбудований у резервуар;
  • реле тиску.

При значній витраті води необхідний бак більшого розміру, а також високоефективний насос. Якщо місткість бака занадто мала порівняно з потребою у воді, насосне обладнання буде часто вмикатися і вимикатися у водопровідній системі. Це скоротить термін роботи його двигуна і сприятиме збільшенню рахунків за електроенергію.

Гідроакумулятори, особливо якщо вони оснащені великими резервуарами, зазвичай встановлюються в підвалі або іншому окремому приміщенні. Однак у продажу можна знайти пристрої більш компактних розмірів. Варто відзначити легкий монтаж систем: встановлюються в кухонній шафі.

Фахівці компанії “Юрський Горизонт” надають свої послуги по всій Україні за прийнятними цінами. Пропонуються найкращі рішення під конкретні потреби замовників на кожному етапі облаштування свердловини.

Типи насосного обладнання для гідрофорів

Для підйому води зі свердловин, колодязів, створення тиску в невеликих системах водопостачання застосовується самовсмоктувальне обладнання.

Всмоктувальні насоси необхідні в разі, коли занадто маленький діаметр свердловинної труби (зазвичай 2 дюйми) унеможливлює використання класичного заглибного насосного обладнання.

Компактні гідроакумулятори підходять для будинків на дачних ділянках, де ви проживаєте відносно короткий час і тільки в певні періоди року. Пристрої цього типу гарантують відповідний напір технічної води в сезон. Коли в них більше немає потреби, вони легко демонтуються, транспортуються і зберігаються взимку в підвалі або в гаражі.

Переваги та недоліки гідрофорів

Великим плюсом гідроакумуляторів вважається відносно легкий доступ до насосного обладнання та інших компонентів пристрою. Таким чином, у разі поломки установки можна без проблем оглянути або відремонтувати.

Їхнім мінусом, однак, є гучність і вібрації від двигуна насоса, що працює всередині будівлі. З цієї причини популярністю користуються комплекти глибоких свердловин, в основі яких знаходиться занурювальний насос, поміщений всередині свердловини.

Характеристики заглибних насосів

Гідрофор або занурювальний насос - що вибрати?Занурювальне насосне обладнання – єдиний вибір, якщо в нас є глибока свердловина, в якій водна поверхня нижча за 8 м. Продуктивність насоса, натиск і висота підйому залежать від потужності мотора і конструкції самого пристрою. При цьому необхідний напір залежить від глибини всмоктування, висоти монтажу кранів і дистанції до водозабору.

Переваги застосування заглибних насосів

  1. Велика висота підйому води на ділянці. Можна качати прісну воду з глибоких колодязів, значно віддалених від точок використання або розташованих набагато нижче. Це особливо важливо, коли будівлі розташовані на пагорбах або схилах.
  2. Відсутність шуму. Пристрій функціонує в глибокому колодязі, тому звуки, що генеруються пристроєм, абсолютно не чутні в житловому будинку.
  3. Енергоефективність під час занурення у воду. Це призводить до значно менших рахунків за електроенергію порівняно з всмоктувальним насосом такої ж потужності.

У будівлю подається тільки труба, що нагнітає воду, і саме тут найчастіше розташовується гідрофорна цистерна, яка забезпечує оптимальний тиск у побутовій установці.

У разі поломки занурювальний насос доведеться діставати зі свердловини разом із трубою, якою перекачується вода. Це досить трудомістке завдання, і його складно виконати одній людині. Перед вибором установки також важливо пам’ятати, що кабель електроживлення в занурювальному насосі повинен мати правильну довжину і добре підібраний діаметр дротів до потужності мотора і його загальної довжини. Використання занадто тонкої труби значно збільшує ризик виходу насосного обладнання з ладу.

Гідрофор або занурювальний насос: чому віддати перевагу?

Під час пошуку відповіді на це запитання слід враховувати:

  • глибину води в колодязі;
  • потреба у воді в житловому будинку;
  • ефективність пристрою;
  • режим роботи набору для забору води.

Для забезпечення водопостачанням цілий рік підходить як гідрофор, так і заглибний насос. Однак переваги того чи іншого обладнання можна побачити, порівнявши їхній коефіцієнт корисної дії, напір і здатність функціонувати в тихому режимі.

Гідрофор або занурювальний насос - що вибрати?Гідрофорні насоси характеризуються набагато тривалішим терміном служби, ніж заглибні аналоги. Вони можуть функціонувати понад 30 років. Тому, якщо вода перебуває на рівні 6-7 м, у цій ситуації можна використовувати гідрофор.

Однак у разі, якщо вода нижча за 8 м, слід застосовувати занурювальний насос.

Процес облаштування системи автономного водопостачання вимагає знання певних особливостей технології. Тому слід довірити його професіоналам із багаторічним досвідом. Фахівці компанії “Юрський Горизонт” займаються проєктуванням, бурінням і облаштуванням свердловин на воду під ключ за доступними цінами. Досвід і знання наших майстрів дають змогу правильно підбирати обладнання в кожному конкретному випадку. Ми застосовуємо технології, що не загрожують навколишньому середовищу. Крім того, ми використовуємо сучасне обладнання та матеріали високої якості.

Вас цікавить гідрофор або занурювальний насос – що вибрати??

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку