Будівництво свердловини дає змогу розв’язати проблему відсутності центральних комунікацій. Одним із пріоритетів під час планування робіт має бути виявлення оптимального місця розташування на ділянці. Важливо враховувати глибину водоносного горизонту і віддаленість від можливих джерел забруднення. Обладнання для проведення бурових робіт підбирають залежно від запланованої глибини, особливостей місцевості та інших чинників. Компанія “Юрський Горизонт” займається бурінням і облаштуванням свердловин на воду, зокрема промислового типу. На всі роботи надається гарантія.

Типи бурових установок

У чому різниця між установками для буріння?Вода – це найцінніша корисна копалина. Це важливий засіб для розвитку сільського господарства та промисловості. Підземні води є корисною копалиною, запаси якої поновлювані в процесі експлуатації. Перед бурінням свердловини на воду проводять пошукову розвідку. Її метою є виявлення місцезнаходження артезіанських покладів джерельної води і вивчення водовіддачі водоносного горизонту. Великий асортимент технічних засобів для буріння свердловин дає змогу групувати обладнання за різними параметрами.

Поділ за технологією

Залежно від методу буріння виділяють такі види бурових установок:

 1. Шнекові. Ґрунт руйнується буром, який обертається, і в міру просування виноситься на поверхню.
 2. Шарошечні. Ґрунтові відкладення руйнується ударним способом. При цьому здійснюється просування породи повітряним потоком на поверхню.
 3. Вібраційні. За допомогою генератора здійснюється вібрація. Віброзонд вирізає ґрунт. Забезпечується рух породи по суміжних агрегатах, і потім вона викидається на поверхню.
 4. Ударно-обертальні. Техніка здійснює буріння за допомогою обертальних і ударних імпульсів. Установки цього типу можуть використовуватися для пророблення отворів глибиною до 2000 м.
 5. Ударні (снарядні). Спочатку встановлюють забій, потім проводять серію ударів по ньому.

Важливо знати, що техніка для ударного буріння використовується для різання отворів у пухких і м’яких ґрунтах. У твердих породах обладнання може працювати не глибше 100 м.

Фахівці компанії “Юрський Горизонт” мають великий досвід буріння свердловин на воду по всій Україні, зокрема в граніті. Ми використовуємо інноваційні рішення і застосовуємо екологічні технології.

Залежно від типу живлення

Відповідно до цього критерію технічні засоби для буріння свердловин бувають:

 1. Дизельні. Випускаються переважно малогабаритними. Відрізняються високою мобільністю. Підходять для занурення до 100 м. Працездатність забезпечує потужний дизельний двигун.
 2. Електричні. Працездатність обладнання забезпечується живленням від електричного генератора або електричної мережі.
 3. Електрогідравлічні. Основними робочими механізмами є конусоподібний циліндр і діелектричний тримач.
 4. Дизель-електричні. Особливістю цієї високопотужної техніки є незалежне функціонування головних механізмів. У дію вони приводяться електричним приводом.

Пристрої останнього типу здатні бурити свердловини для експлуатаційних і розвідувальних робіт.

Залежно від способу пересування

Виходячи з цього критерію, бурова техніка буває:

 1. Переносна. Має невеликі габарити, швидко збирається, найчастіше живиться від електрики.
 2. Переносна ручна. Цю малогабаритну систему здебільшого використовують для монтажу стовпів, паль, під час ремонту, а також під час монтажу систем опалення.
 3. Самохідна. Відрізняється можливістю проведення маніпуляцій у важкопрохідних місцях.
 4. Стаціонарна. Безліч вузлів і окремих деталей утворюють багатофункціональну систему. Майданчик має бути спеціально підготовлений: поверхня вирівняна, під’єднані комунікації.

Для правильного вибору бурильного обладнання потрібно уточнити мету пророблення отвору в ґрунті.

Якої глибини має бути свердловина на воду?

У чому різниця між установками для буріння?

Бурові установки наділені різними технічними можливостями. Фахівці підбирають відповідне обладнання для досягнення певної глибини.

Для видобутку продукту буріння проводять на глибину не менше 30 м. У більшості випадків доводиться заглиблюватися на 50-100 м, щоб отримати напірну свердловину, яка забезпечить чималий об’єм води для постачання будівлі та господарських потреб.

Буріння може проводитися з промиванням або без цієї процедури. У першому випадку є можливість за 1 годину пройти до 12 м. Що стосується буріння без промивання, вдасться заглибитися лише на 2 м на годину.

Для обслуговування свердловин застосовують глибинні насоси. Таке обладнання вирізняється високою ефективністю, забезпечує рух води з хорошим напором. При цьому глибинні насоси мають компактні розміри. Поверхневе обладнання підходить для підйому води з глибини не більше 25 м. Вони встановлюються над колодязем. Поверхневі пристрої називають насосами для поливу і садовими насосами.

Як проводиться розвідувально-експлуатаційне буріння на воду?

У чому різниця між установками для буріння?Метою цього виду робіт є уточнення місцезнаходження продукту для майбутнього його видобутку. Розвідувальне буріння – це спосіб пошуку і розвідки глибини залягання артезіанських вод.

Види розвідувальних свердловин:

 • структурні – для підготовки до пошукових робіт;
 • пошукові – для виявлення ґрунтової води або артезіанських покладів джерельної води на різній глибині.

Буріння розвідувально-експлуатаційних свердловин проводять із метою вивчення параметрів водоносного горизонту для проєктування водопостачання. Цей вид робіт включає попередній огляд майданчика.

Фахівці компанії “Юрський Горизонт” з 2008 року займаються бурінням свердловин на воду, їх облаштуванням, обслуговуванням і ремонтом. Бригада робітників зробить усі виміри, врахує нюанси місцевості та виконає замовлення в найкоротші терміни.

Вас цікавить у чому різниця між установками для буріння??

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку