Автономне водопостачання зі свердловини важко уявити без насоса. На жаль, обладнання іноді виходить з ладу. Це може статися навіть за умови правильної експлуатації та дотримання всіх інструкцій. Дістати глибинний насос зі свердловини та замінити його – непросте завдання. Довірити таку роботу краще професіоналам з нашої компанії.

Що глибша артезіанська свердловина, то складніше підняти гідромашину. Ми маємо у своєму розпорядженні всю необхідну техніку, а наші співробітники мають багаторічний досвід роботи. Замовити послуги “Юрського Горизонту” можна в Києві та інших регіонах. Зв’яжіться з нами, щоб отримати прайс.

Коли потрібно міняти насос

Заміна свердловинного насосаЗаміна заглибного насоса може знадобитися з різних причин. Це поломки обладнання, діагностика і ремонт свердловини. Поширені причини поломок насосного обладнання:

 • Пошкодження силового кабелю, що живить двигун.
 • Знос підшипників. У двигунах встановлено підшипники, які з часом можуть зношуватися. Це призводить до появи шуму, вібрації та перегріву насоса.
 • Засмічення. Водоносні шари містять пісок, глину, вапняк та інші частинки, які з часом можуть забити насос. Це відбувається, якщо швидкість потоку води занадто низька або обладнання встановлено неправильно.
 • Пошкодження обмотки. У ній може виникнути коротке замикання або інше пошкодження через перевантаження або постійну роботу в неправильному режимі.
 • Робота в холостому режимі. Якщо насос часто працює без води, він швидко виходить з ладу.
 • Неякісне насосне обладнання. Купівля насоса неперевіреного виробника за низькою ціною, найімовірніше, виллється в додаткові витрати на купівлю нового обладнання.

Замінити заглибний насос своїми силами досить складно. Спочатку його потрібно підняти на поверхню, а це непросте завдання.

Підйом насосного обладнання

Щоб усунути несправності або встановити новий насос, необхідно підняти старий пристрій. Через особливості конструкції свердловини насос може виходити насилу. Підйом виконується вручну з використанням спеціальної лебідки й напрямних роликів. Якщо піднімати насосне обладнання неакуратно, можна пошкодити трубу, що призведе до дорогого ремонту свердловини.

Методи підйому:

 1. У разі слабо натягнутого троса або кабелю насос опускається нижче з урахуванням можливості труби. Потім обладнання піднімають з одночасним натягом троса, кабелю електроживлення і труби.
 2. Наявність мулу в трубі сприяє тому, що гідромашина може сильно засмітитися. У такому разі піднімати його необхідно повільними, плавними розгойдуваннями по свердловині вгору і вниз.
 3. Якщо у свердловину потрапили сторонні предмети, їх необхідно видалити з просвіту труби. Можливий підйом сміття спеціальною штангою або проштовхування на дно.

Виконувати таку роботу можуть професіонали з відповідним досвідом. Фахівці нашої компанії виконають підйом насоса під ключ, не пошкодивши основну конструкцію свердловини. Наші співробітники добре знають, які складнощі можуть виникнути в процесі роботи.

Проблеми під час підйому насосного обладнання та способи їх вирішення

Під час вилучення глибинного насоса зі свердловини можуть виникнути різні проблеми. Більшість із них можна вирішити без спеціалізованого обладнання з високою вартістю.

Заклинювання корпусу

Заміна свердловинного насосаПоширена проблема – заклинювання корпусу помпи у вузькій обсадній трубі. Це відбувається через закручування сильно ослабленого кабелю в петлю. Потім петля потрапляє в просвіт між корпусом насоса і стінками труби. Першопричина такої ситуації – неправильний монтаж насоса. Під час встановлення необхідно скріплювати хомутами кабель живлення і шнур, на якому підвішено насос у свердловині. Хомути кріплять по всій довжині з’єднання.

Щоб витягнути помпу, можна спочатку проштовхнути її у зворотному напрямку – вниз. Це можна зробити тонкою трубою або іншим вузьким предметом із тупим кінцем (у жодному разі не гострим). Важливо не докладати занадто великих зусиль, щоб не відірвати насос від фіксувального шнура. Якщо це станеться, пристрій впаде на дно свердловини та підняти його буде неможливо.

Коли вдалося проштовхнути помпу трохи вниз, необхідно злегка витягнути кабель живлення, щоб зменшити петлю. Після цього насос має легше вийти по обсадній трубі на поверхню.

Засмічення свердловини мулом

Мул зазвичай засмічує джерела, які не використовувалися тривалий час. Спочатку мул заповнює дно свердловини, а потім піднімається все вище, засмічуючи й корпус насоса. У результаті витягти його по обсадній трубі стає неможливо. Коли насос довго не використовується, мул засмічує нутрощі корпусу помпи. Без ретельного очищення обладнання не працюватиме, а з часом повністю вийде з ладу.

Вихід – дістати насос зі свердловини, що замулилася, розгойдуючи страхувальний трос, з’єднаний із кабелем електроживлення. Спочатку його натягують, потім відпускають, створюючи розгойдувальні рухи. Коли вдалося трохи розгойдати насос, і він почав підніматися, вода, розташована нижче, почне розмивати мул, полегшуючи подальше вилучення.

Перешкоди в обсадній трубі

Іноді насосне обладнання не вдається витягти через те, що в шахті є перешкоди. Помпу вдається зрушити з місця, але подальший вихід ускладнений. Це відбувається з різних причин:

 • деформація і зміщення обсадної труби через сезонний рух ґрунту;
 • виникли щілини та викривлення в місцях стикування труб, з яких зроблено обсадну колону;
 • неякісні зварні шви на металевій обсадній трубі;

Щоб витягти гідромашину, рекомендується натягнути страхувальний трос з одночасним обертанням. Корпус помпи починає обертатися, змінюючи положення в обсадній трубі. Це допоможе знайти положення, в якому перешкоди не завадять підйому обладнання.

Заклинювання стороннім предметом

Заміна свердловинного насосаСвердловини без оголовка і кесона схильні до забруднення сторонніми предметами, які можуть просто впасти в шахту. Це особливо часто трапляється зі свердловинами невеликого діаметра. Потрапляючи всередину, сторонній предмет заклинює корпус насоса, і підняти його досить складно.

Щоб витягти насос, виконують короткі ривки тросом, намагаючись зрушити перешкоду і сам пристрій. Ривки мають бути плавними, не створювати надмірного натягу. У результаті таких рухів перешкода зрушиться з місця, і насос легко вийде назовні. Іноді вдається підняти помпу тільки на певну висоту, але не на поверхню. У цьому разі потрібна спеціалізована техніка, а вартість роботи буде вищою.

Вапняний наліт

Вапняний наліт часто виникає на стінках обсадної колони через склад води. Коли його стає занадто багато, товстий шар перешкоджає підйому насоса. У цій ситуації можна піднімати пристрій плавними ривками, однак це не завжди приносить результати. Може знадобитися очищення обсадної труби від нальоту.

Щоб уникнути проблем під час підйому насоса зі свердловини, необхідно вибирати модель з мінімальним розміром. Чим більшим буде зазор між корпусом помпи й обсадною трубою, тим більше шансів легко витягти обладнання без складних маніпуляцій.

Замовити підйом і заміну насоса можна в нашій компанії. Ми пропонуємо доступний прайс на тампонаж свердловин і послуги з ремонту.

Переваги нашої компанії

ТОВ “Юрський горизонт” пропонує буріння та облаштування свердловин у різних регіонах України за доступною ціною. Наші представництва відкриті в Києві та 12 регіонах України. Ми використовуємо сучасні методи буріння, потужну техніку і багаторічний досвід роботи.

Ми виконуємо ремонт і заміну насосного обладнання у свердловинах будь-якого типу і розміру під ключ. Фахівці “Юрського Горизонту” знають, які складнощі можуть виникнути в процесі роботи, а також знайомі з методами їх усунення.

Вас цікавить заміна свердловинного насоса?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку