Свердловина на дачі розв’язує проблеми з водопостачанням. Воду можна використовувати для поливу, літнього душу, технічних потреб або повноцінного водопостачання дачного будинку. Над свердловиною можна встановити колонку або ж підвести водопровід до будинку.

Замовити буріння та облаштування можна в нашій компанії. “Юрський Горизонт” пропонує проєктування свердловин, бурові роботи, обслуговування та ремонт. Усі наші послуги можна замовити за доступною ціною.

Види свердловин

Буріння свердловин на дачіСвердловини розрізняють за різними параметрами, включно з глибиною, конструктивними особливостями та характеристиками води. Для дачної ділянки підійдуть свердловини:

 • піщані;
 • абіссінський колодязь;
 • артезіанські.

Піщані джерела мають глибину до 50 метрів, де водоносний шар містить пісок. Вода чудово підійде для поливу і технічних потреб. Пити її можна тільки після ретельного очищення. Артезіанські свердловини можуть досягати глибини 100-200 метрів. Вони досягають вапнякового шару, де вода значно чистіша. Абіссинський колодязь має глибину до 30 м, вода піднімається поверхневим насосом.

Обладнання для влаштування свердловини на дачі

Без встановлення обладнання система водопостачання не працюватиме. Облаштування свердловини вирішує кілька важливих завдань:

 • Захист від забруднень. Це пил, бруд, дрібне сміття, дощова і тала вода.
 • Захист від замерзання.
 • Забезпечення надійного і безпечного під’єднання труб, насоса й автоматики.

Існують різні способи облаштування – з кесоном або адаптером, з гідроакумулятором або накопичувальним баком. Можна вибрати занурювальний насос, який опускають глибоко у свердловину, або встановити поверхневий насос. Автоматику та інші елементи управління можна розмістити в дачному будинку, а якщо ви вирішили зробити колонку, то знадобиться мінімум обладнання.

Використання обладнання допоможе створити повноцінну систему водопостачання:

 • насос;
 • блок автоматики, що відповідає за управління подачею води;
 • обсадні труби;
 • мембранний бак (гідроакумулятор) або відкритий накопичувальний бак.

Накопичувальний бак необхідно підняти якомога вище, щоб підтримувати в системі достатній тиск. Саме підйом на висоту – ключ до створення потрібного тиску. Зазвичай бак встановлюють на горищі. Мембранний бак можна встановити в будь-якому місці, навіть у підвалі.

Підготовка до буріння свердловини

Буріння свердловин на дачіПеред початком бурових робіт місце захищають від осипання ґрунту. Верхні шари ґрунту схильні до осипання, тому навколо майбутньої свердловини рекомендується вирити захисний шурф – невелику яму глибиною до 2 м і діаметром 1-1.5 м. Для піщаної свердловини можна вирити яму меншу, ніж споруда для артезіанського джерела.

Зміцнити стіни й підлогу шурфу можна дошками. Зверху роблять настил, якщо бурові роботи будуть проводитися не відразу. Перед початком буріння у верхньому настилі роблять отвір строго по центру. Якщо ви вирішили замовити буріння та облаштування свердловини в нашій компанії, ми проведемо всі необхідні підготовчі роботи та буріння під ключ.

Процес буріння свердловини на дачі

Буріння – це процес, спрямований на руйнування і подальше вилучення зруйнованих шарів ґрунту. В отриманий отвір буде встановлено обсадну трубу для підйому води. Тип буріння підбирається залежно від глибини джерела і ґрунту.

Шнекове буріння здійснюється обладнанням із гвинтоподібними лопатями (воротом). Обертальні рухи бура ефективно руйнують ґрунт, забезпечують підйом і викид на поверхню землі. Механізм підходить для м’яких ґрунтів і неглибоких свердловин, але не розбиває тверді породи.

Роторне буріння здійснюється пристроєм з воротом, який ефективно руйнує тверді породи. Бур здійснює поступальні рухи. Використання механізму виправдане для твердих ґрунтів.

Дослідження ґрунту і глибини залягання водоносних шарів – ключ до правильного вибору методу буріння. Вартість роботи залежить від обраного методу.

Методи усунення засмічень у свердловині

Буріння свердловин на дачіУ ґрунтових водах можуть бути частинки піску і землі, які з часом призведуть до засмічення свердловини. Це легко помітити за зниженням тиску у водопроводі або переривчастою подачею води. Зробити очищення можна різними способами:

 • Водяний компресор подає струмінь води під напором, який легко пробиває піщані, мулисті або вапнякові пробки.
 • Повітряний компресор підійде для усунення м’яких засмічень, таких як мул. Створюваний вакуум дає змогу пробити трубу по всій довжині споруди.
 • Вибух невеликої місткості з порохом у глибині свердловини. Вибухова хвиля легко руйнує засмічення.
 • Кислота, залишена в трубі на 1-2 дні, легко розчиняє засмічення. Важливо вибрати правильну концентрацію, щоб не пошкодити труби.

Регулярне очищення і тампонаж допомагає підтримувати стабільне водопостачання на дачній ділянці.

Переваги нашої компанії

ТОВ “Юрський Горизонт” пропонує буріння свердловин на дачі за доступними цінами. З нами можна укласти договір на послуги з обслуговування та ремонту. Ми надамо практичні рекомендації з облаштування, розповімо про переваги та недоліки різних видів джерел, проведемо установку потрібного обладнання під ключ.

Якість роботи та прийнятна вартість – головні принципи нашої роботи. У нашому розпорядженні сучасна техніка і досвідчені фахівці з буріння.

Вас цікавить буріння свердловин на дачі?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку