Буріння – перший етап створення свердловини. Після нього потрібно облаштувати джерело. Можливі різні варіанти. Можна облаштувати свердловини з кесоном і без нього. Кесон – це резервуар, розташований під землею. Він захищає обладнання від вологи, бруду і промерзання. Від кесона відмовляються з різних причин: економія бюджету, глинистий ґрунт або високий рівень ґрунтових вод.

Облаштовуючи свердловину без кесона, можна вибрати 2 варіанти монтажу:

 • з приямком;
 • зі свердловинним адаптером.

Ми пропонуємо облаштування свердловин без кесона під ключ. Дізнатися вартість і замовити послуги ви можете за телефоном або використовуючи форму зворотного зв’язку на сайті.

Спорудження приямка: за і проти

Облаштування свердловини без кесонаПриямок – найпростіша споруда для захисту свердловини. Це заглиблення, вирите навколо гирла. Всередину встановлюють запірну арматуру системи водопостачання. Приямок – примітивний аналог кесона, що виконує його функції:

 • захист обладнання від промерзання;
 • захист гирла свердловини від потрапляння дощу, ґрунтових і стічних вод;
 • створення місця для розміщення механізмів і обладнання для роботи насоса.

Приямок негерметичний, тому його не споруджують на ділянках, де ґрунтові води залягають близько до поверхні. Облаштування приямка виправдане, тільки якщо води залягають глибше 5 м.

Як побудувати приямок своїми руками

Спорудити приямок можна своїми руками. Для цього потрібно викопати котлован глибиною 1.5-2 м. Розмір вибирають, виходячи з майбутніх особливостей свердловини. Приямок має бути приблизно на 40 см ширшим за конструкцію, щоб усередину легко помістилося все потрібне обладнання. Можна зробити круглий або квадратний приямок.

Коли котлован викопано, необхідно добре утрамбувати дно і захистити стіни від осипання і потрапляння води. Зробити це можна, обклавши стіни плівкою. Земляні роботи проводять у суху погоду, коли ґрунт досить щільний.

На дні необхідно спорудити подушку з піску і щебеню. Оптимальна товщина – від 10 до 15 см. Додатковий шар глини захистить приямок від потрапляння вологи. Бетонувати дно – не найкраща ідея. Через рух ґрунту воно руйнуватиметься, знадобиться частий ремонт.

Стіни можна облаштувати різними способами:

 • для круглого приямка підійдуть бетонні кільця;
 • квадратну споруду можна викласти цеглою;
 • бетонні стіни – варіант, що підходить для будь-якої форми.

Всередину укладають шар утеплювача. Це можуть бути різні матеріали, зокрема пінополістирол, пінополіуретан, пінопласт або піноплекс, мінеральна вата. Важливо вибирати матеріали, що не вбирають вологу.

Зверху приямок можна накрити бетонною кришкою, ЗБ-люком, металевою або дерев’яною кришкою. Важливо, щоб кришка була знімною, адже може знадобитися обслуговування або ремонт обладнання.

Така система виходить досить теплою, а єдиним недоліком залишається низька герметичність. Всередину можуть потрапляти атмосферні опади та побутові стоки. Всередину не рекомендується встановлювати автоматику і гідробак.

Необов’язково облаштовувати приямок самостійно. У нашій компанії можна замовити буріння, облаштування і тампонаж свердловини під ключ за вигідними цінами.

Як облаштувати гирло свердловини оголовком

Облаштування свердловини без кесонаЯкщо гирло свердловини не заглиблене в землю, його захищають за допомогою встановлення оголовка. Цей елемент надійно захищає водопровід від потрапляння пилу, бруду, комах і дрібного сміття. Оголовок – це насадка на гирло свердловини. Він складається з 2 фланців, між якими знаходиться кільце ущільнювача. Усі елементи з’єднані болтами.

Для створення оголовка будуть потрібні:

 • оголовок;
 • трос;
 • труба;
 •  кутові відводи.

Розмір оголовка мінімальний, тому він не займає багато місця і не потребує додаткового простору.

Принцип роботи та пристрій адаптера

Адаптер – пристрій для зміни напрямку потоку. Він ставиться на глибині від 1.5 м. У цьому разі виведення водопроводу здійснюється через обсадну трубу. До адаптера кріпиться занурювальний насос. Робота системи регулюється автоматикою.

Адаптер складається з 2 частин корпусу, з’єднаних безрізьбовим з’єднанням. Він захищає зовнішню частину системи водопостачання від промерзання. Пристрій застосовується для врізки водопроводу в усі типи обсадних труб. Ланки адаптера щільно примикають одна до одної, підвищуючи герметичність конструкції. Порівняно з кесоном це більш економічний варіант облаштування. Встановлення пристосування не передбачає складних робіт.

Технологія встановлення адаптера

Облаштування свердловини без кесонаПорядок робіт під час облаштування адаптера:

 1. Викопування траншеї від гирла свердловини до точки введення водопроводу в будівлю.
 2. Створення отвору в обсадній трубі.
 3. Встановлення незнімної частини адаптера.
 4. Підключення труби до адаптера і насоса.
 5. Монтаж зворотного клапана на насос.
 6. Встановлення знімної частини адаптера.
 7. Монтаж труб і кабелів.
 8. Встановлення гідробака й автоматики.
 9. Розводка водопроводу.

Свердловина без кесона з адаптером стабільно працює в будь-якому режимі: коли вода потрібна періодично, наприклад, для поливу, або постійно. Низька вартість монтажу – ще одна перевага такої системи.

Переваги нашої компанії

Компанія “Юрський Горизонт” пропонує буріння та облаштування свердловин за вигідними цінами. Ми також проводимо геофізичні дослідження та пошук води. Замовити наші послуги можна в 12 регіонах України.

Ми маємо у своєму розпорядженні потужну бурову техніку для створення свердловин глибиною від 25 до 350 метрів. Для облаштування використовуються пластикові та металеві труби діаметром від 90 до 420 мм. У нас також можна замовити встановлення теплових насосів, ремонт і обслуговування встановлених конструкцій за низькими цінами.

Вас цікавить облаштування свердловини без кесона?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку