Колодязі будуються шляхом буріння в землі та доступу до підземного водоносного горизонту. Звідти вода подається в будинок. Приватний будинок або котедж із колодязем можна під’єднати до міської каналізаційної системи, або обладнати септик. У нашій компанії можна замовити облаштування колодязів, буріння і тампонаж свердловин за доступними цінами.

Водопостачання приватного будинку з колодязя: плюси та мінуси

Водопостачання з колодязяАвтономне водопостачання з колодязя відрізняється від водопроводу, підключеного до свердловини. Воно має переваги, але не позбавлене недоліків.

Плюси:

 • Не потрібні дозволи. Джерело можна облаштувати в будь-якому місці ділянки.
 • Навіть якщо електрику відключать, набирати воду з колодязя можна відром.
 • Низька вартість облаштування.
 • Свердловинам іноді потрібен ремонт, тоді як у колодязі практично нема чому ламатися.

Мінуси:

 • Глибина менша, ніж в артезіанської свердловини. Вода у верхніх водоносних шарах не така чиста, тому навряд чи підійде для пиття.
 • Для очищення води потрібно кілька потужних фільтрів.
 • Необхідне регулярне очищення цього виду джерел від забруднень.
 • Високий ризик забруднення паводковими та стічними водами.

Перед тим як провести водопровід від колодязя, важливо ретельно зважити всі плюси та мінуси. Ми надаємо послугу облаштування колодязів під ключ.

Автономне водопостачання з колодязя

Щоб водопостачання було стабільним, важливо вибрати відповідне місце для колодязя. Під час вибору враховують такі особливості:

 • місце на ділянці, де ґрунтові води залягають близько до поверхні землі, стане найкращим для колодязя, адже його не доведеться копати на велику глибину;
 • для водопостачання будинку колодязь має розташовуватися якомога ближче до будівлі;
 • колодязь має бути віддалений на безпечну відстань від септика, вигрібної ями, загонів для тварин та інших джерел забруднення.

Водопостачання з колодязяСтіни можна спорудити з різних матеріалів, включно з бетонними кільцями, цеглою, каменем, колодами. Однак найчастіше використовують бетонні кільця. Це простий у монтажі матеріал, що має високу міцність. Для додаткового захисту шви між кільцями обробляють гідроізолюючими розчинами.

Провести водопровід можна двома способами:

 • З розширювальним баком. Вода подається в бак занурювальним або поверхневим насосом. Бак встановлюють якомога вище, наприклад, на горищі. Внаслідок цього у водопроводі підтримується тиск. Кожен метр висоти водяного стовпа дасть приблизно 0.1 атмосфер тиску в системі.
 • З насосною станцією. У ній об’єднані насос, гідроакумулятор і реле, що керує роботою насоса. Насос подає воду в бак-гідроакумулятор, звідки вона надходить у водопровід будинку. Це дає змогу підтримувати високий тиск у системі. Насос вмикається, коли в баку-гідроакумуляторі не залишиться води.

Система з розширювальним баком працюватиме навіть без електрики, поки в баку є вода. Вартість монтажу нижча. Система з насосною станцією практично відразу перестане давати воду, адже ємність гідроакумулятора зазвичай невелика.

Наші фахівці допоможуть вибрати систему відповідного виду для вашого будинку або котеджу. Консультацію і виїзд нашого співробітника можна замовити безкоштовно.

Переваги нашої компанії

“Юрський Горизонт” займається бурінням і облаштуванням артезіанських свердловин під ключ з 2008 року. У нас величезний досвід, професійна техніка та кваліфіковані фахівці. Ми пропонуємо проєктування свердловин, облаштування, ремонт і обслуговування за вигідними цінами. Наші представництва є в 12 областях України, тому замовити наші послуги можна в різних містах.

Якість і прозорість роботи – наші головні принципи. Ми надаємо клієнтам детальний кошторис, щоб вони бачили всі витрати. Ми працюємо чітко в строк із дотриманням будівельних вимог.

Вас цікавить водопостачання з колодязя?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку