Артезіанська свердловина – чудовий спосіб забезпечити домогосподарство автономним водопостачанням. Однак іноді вода зі свердловини не відповідає вашим очікуванням. Щоб упевнитися у високій якості води, проводять її аналіз. Він показує вміст хімічних елементів, шкідливих домішок і наявність бактерій.

Компанія “Юрський Горизонт” пропонує дослідження води в Києві та інших регіонах за доступними цінами. Ми проводимо дослідження в короткі терміни, щоб ви могли користуватися водою з джерела без затримок. Також у нас можна замовити такі роботи як буріння, облаштування, ремонт і тампонаж свердловин.

Коли потрібен аналіз води зі свердловин?

Аналіз води зі свердловиниПриватні джерела не підлягають обов’язковій перевірці згідно із законом. Утім, ми рекомендуємо провести аналіз проб, щоб переконатися в чистоті води. Це буде корисно в низці випадків:

 • Облаштування нової свердловини. Перевірку рекомендується робити через місяць після монтажу.
 • Ви регулярно п’єте воду з джерела. Якщо її якість не перевірена, а в складі підвищений рівень забруднень, це може негативно позначитися на здоров’ї.
 • Ви продаєте ділянку. Показавши покупцеві результати аналізів, ви підвищите привабливість ділянки та навіть зможете трохи підвищити ціну.
 • Ви купуєте ділянку, на якій є свердловина, але продавець не перевіряв воду. Дослідження покажуть, чи можна використовувати джерело для водопостачання.
 • Якщо свердловину обладнано на території санаторію, дитячого закладу, або медичного закладу, закон вимагає перевірки води.

Перевірку якості води слід проводити щонайменше раз на кілька років. Її склад і рівень забруднення може змінюватися під впливом природних причин: паводки, потрапляння стічних вод, обробка прилеглих земель добривами.

Зазначимо, що незадовільна якість води не завжди свідчить про те, що свердловиною не можна користуватися. У нас можна замовити систему очищення води, яка значно підвищить її якість.

Де проводять аналіз води зі свердловин?

Сьогодні багато лабораторій пропонують аналіз води зі свердловин і колодязів. Вартість і якість послуг можуть відрізнятися. Ми рекомендуємо звертатися у великі компанії з великим досвідом – такі, як “Юрський Горизонт”. Ми працюємо з 2008 року і за цей час здобули репутацію надійного партнера, коли справа стосується свердловин.

Ми працюємо прозоро, з укладенням договору та переліком усіх проведених тестів. За результатами перевірки клієнт отримує детальний протокол з усіма показниками, що впливають на якість води.

Параметри оцінки води зі свердловини

Аналіз води зі свердловиниІснує безліч аналізів, що дають змогу оцінити якість води з колодязя. Це органолептичний, хімічний, мікробіологічний і комплексний аналіз. Саме останній покаже повну картину і дасть змогу отримати уявлення про придатність води до вживання.

При оцінці слід звернути увагу на такі параметри:

 • Активність іонів водню (pH). Нормальний показник коливається в діапазоні від 6 до 9.
 • Жорсткість. Жорсткість питної води має бути не вищою за 7-10 мг-екв/л (не більше 350 мг/л).
 • Мінералізація показує вміст у воді органічних і неорганічних речовин. Показник має бути в межах 1000-1500 мг/л.
 • Вміст нітратів. Їх концентрація не повинна перевищувати 45 мг/л.
 • Рівень сульфатів і хлоридів. Концентрація не повинна перевищувати 500 мг/л і 350 мг/л відповідно.
 • Окислюваність. У нормі вона становить 5-7 мг/л.
 • Вміст мікроорганізмів. Аналіз показує наявність бактерій в 1 мл. Згідно з нормами їх не повинно бути в питній воді.

Якщо воду вживатимуть у їжу, також важливо оцінити органолептичні властивості, такі як смак, запах, колір і прозорість.

Важливі етапи аналізу води

Аналіз води зі свердловиниТільки правильно проведений аналіз дасть точний результат. Важливу роль відіграє дотримання таких етапів:

 1. Для комплексного дослідження беруть 2 проби в різні контейнери (для хімічного та мікробіологічного аналізу).
 2. Доставка контейнерів із водою в лабораторію. Важливо, щоб матеріал був доставлений відразу, інакше органолептичні властивості можуть бути порушені через тривале перебування в закритій місткості.
 3. Мікробіологічний аналіз для виявлення у складі мікроорганізмів.
 4. Хімічний аналіз для оцінки вмісту різних речовин.
 5. Внесення даних до висновку.

Зазвичай проведення досліджень займає не більше 3-5 днів. Термін залежить від завантаженості лабораторії.

Скільки коштує зробити аналіз води зі свердловини

Вартість послуг залежить від переліку потрібних аналізів. Стандартна перевірка обійдеться приблизно в 1000 грн, розширений аналіз – у 1500 грн, а комплексне дослідження коштуватиме 2000 грн. Замовити аналіз і дізнатися точну вартість можна за телефоном.

Переваги нашої компанії

Ми займаємося бурінням і облаштуванням свердловин з 2008 року. Завдяки величезному досвіду ми знаємо, на що звернути увагу під час бурових робіт і монтажу обладнання. Консультації для клієнтів безкоштовні, як і виїзд майстра на ділянку. Ми допомагаємо отримати дозвіл на свердловину. А якщо ви хочете знати, яку воду отримуєте зі свердловини, ми проведемо комплексний аналіз.

Замовити наші послуги можна в Києві та інших регіонах України – представництва відкриті в 12 областях.

Вас цікавить аналіз води зі свердловини?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку