Організація на ділянці якісного водопостачання потребує професіоналізму від бурильників, тому до вибору бурової компанії варто підходити з усією відповідальністю. Геофізичні дослідження та пошук води на прибудинковій території — лише початок робіт, але вже цьому етапі можна визначити шахраїв. Уникнути небажаних наслідків співпраці з ненадійними організаціями можна лише знаючи, на що звертати увагу у процесі укладання договору та безпосереднього виконання поставлених завдань. Фахівці компанії «Юрський Горизонт» завжди відповідально ставляться до своєї роботи. У сьогоднішній статті ми розповімо, які методи обману використовують шахраї.

Укорочена обсадна колона

Способи обману клієнтів при бурінні свердловиниЯкщо використовується класичний метод монтажу подвійної труби з її встановленням на вапняк, зрозуміло, обидві частини мають бути однієї довжини (у внутрішній трубі тече вода, а зовнішня просто зміцнює її). Недобросовісні компанії заощаджують і встановлюють зовнішню обсадну трубу лише до лінії вапняку, тобто в середньому коротше на 5—10 м. До водного горизонту доходить лише пластик, який при тривалій експлуатації часто деформується глинистими прошарками. Зазвичай такий варіант використовується недобросовісними буровиками на ділянках, де вони точно знають рівень залягання вапняку і добре орієнтуються в розрізах породи. На жаль, виявити халтуру не вдасться навіть за особистого контролю, адже непідготовленій людині складно зрозуміти, коли час проводити обсадку.
У такій ситуації власнику доводиться забути не тільки про свердловину, а й нерідко про самий насос, дістати який часто просто неможливо. Подача води в будинок буде здійснюватися до того моменту, поки частина пластикової труби, що залишилася неприкритою, не деформується під вагою грунту. Тому якщо вам пропонують за порівняно низькою вартістю пробурити джерело з пластиковим і металевим виробом – потрібно задуматися про можливу каверзу.

Труби з неякісних матеріалів

Якісні труби, які будуть служити вам вірою та правдою не один десяток років, виготовляються переважно зі сталі. Несумлінні бурильні компанії можуть замінювати їх виробами з ПНД (технічний пластик) або дешевшим варіантом. Це загрожує не тільки швидким зношуванням системи й неминучим ремонтом свердловини, а й неприємним смаком, води, яка проходячи такими трубами насичується частинками з нехарчового матеріалу. Регулярне вживання рідини загрожує проблемами зі здоров’ям, особливо у дітей та людей старшого віку.

Монтаж труб з тонкими стінками

Заміна матеріалу під час буріння свердловин — ще один частий вид обману від недобросовісних бурильних компаній. При заявлених у документах розмірах труб 133 мм, з товщиною стінок 4,5-5 мм, при організації свердловини може використовуватися 4 або навіть 3,5 мм. Оскільки на виготовлення таких труб витрачається менше металу – коштують вони дешевше, але відповідно й прослужать менше.
У деяких випадках використовуються посилені труби, коли до виробу 133 мм та товщиною стінок 4 мм приварюють безшовні кінці з товщиною 5 мм. Перевірити реальну товщину труби звичайний замовник не зможе.

Обман під час вимірювання глибини джерела

Багатьох власників хвилює можливість “зайвого буріння” для отримання більшої оплати, але насправді жодної бурової компанії це не вигідно. Чим глибше джерело, тим більше сил і часу витрачають фахівці на його обладнання, що явно не принесе більше грошей за витрачені сили. Несумлінним бурильникам набагато зручніше і вигідніше пробурити свердловину за 50 м взяти оплату та перейти на нове місце. Однак похибки 1-3 або навіть 5 м все ж таки не рідкість, тому при здачі роботи варто простежити за кількістю піднятих бурових штанг. Перемноживши їх кількість на довжину, ви отримаєте реальну глибину своєї криниці.

Наслідки організації низькоякісної недорогої свердловини

Якщо реклама не виправдала себе і вам довелося зіткнутися з шахраями бурової галузі, яке б обладнання вони не використовували, наслідки порушень та економії рано чи пізно дадуть себе знати. Як мінімум засмічення фільтрової частини призведе до падіння тиску води в системі, не кажучи вже про наявність піску та частинок глини в самій рідині або можливу поломку дорогого насосного обладнання.
Іноді результат такої співпраці ще гірший, адже регулярне вживання води з домішками іржавого металу, часток не харчового пластику та інших хімічних елементів часто спричиняє появу алергічних реакцій, хронічних захворювань органів ШКТ і навіть онкології.

Як виявити шахраїв

Способи обману клієнтів при бурінні свердловиниБудь-яку неприємність простіше попередити, ніж намагатися впоратися із її наслідками. Це твердження стосується і вибору відповідної бурової компанії для співпраці. Щоб убезпечити себе від шахраїв, важливо враховувати такі важливі моменти:

  1. На офіційному сайті обраної вами компанії має бути не тільки реклама із зазначенням пошти та телефону, але координати організації, а ще кращі відгуки та приклади виконаних робіт.
  2. Занадто низька ціна також є підставою замислитися над способом економії з боку буровиків. Ціни на матеріали та обладнання завжди приблизно однакові і якщо на тлі решти конкретна пропозиція видається занизькою — це привід проаналізувати її ще раз.
  3. Серйозні бурильні компанії не пропонуватимуть труби б/в. Це говорить про те, що їхні співробітники недостатньо компетентні в питаннях облаштування свердловини, а на складі для економії лежить велика кількість дешевшого матеріалу, що вже використовувався. Зрозуміло, ніколи не можна бути до кінця впевненим у його надійності.
  4. Відсутність власного автопарку чи взагалі пропозиція замовнику самому знайти транспорт для перевезення матеріалів та обладнання, також не додає солідності бурильної компанії та має викликати чимало запитань. Це ж стосується випадків, коли бурильники беруть в оренду самі бурильні установки.

Ну і нарешті, якщо фахівці обраної компанії вимагають від вас передоплати, всі суми мають бути чітко прописані в укладеному договорі. Тільки на його підставі й після проєктування джерела повинні починатися бурильні роботи. Реклама з обіцянками на кшталт «організація свердловин за 1 день» — це добре, але, щоб не втратити гроші, важливо з всебічно оцінити доступні пропозиції.

Вас цікавить способи обману клієнтів при бурінні свердловини?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку