Бурильні роботи передбачають виконання цілої низки послідовних дій, багато з яких під силу лише професіоналам. Професійне буріння та облаштування артезіанських свердловин на воду мінімізує ймовірність виникнення проблем у процесі експлуатації, проте це означає гарантовану відсутність можливих форс-мажорів. Фонтануючий самовилив джерела цілком може стати прикладом такої неприємності, тому так важливо знати про ймовірні причини та шляхи усунення проблеми. Фахівці компанії «Юрський Горизонт» допоможуть оперативно знайти рішення та попередять повторну появу води на поверхні.

Чому з’являється самовилив свердловини

Артезіанська свердловина з самовиливом — що робити?При облаштуванні труби будь-якої свердловини та для стабільного водопостачання будинку завжди використовується спеціальний насос, основне завдання якого – підйом рідини назовні. Однак у низці випадків її вихід можливий і без застосування такого обладнання, коли статичний рівень води виявляється вищим за лінію ґрунту. Перебуваючи під тиском, вона просто виливається назовні, попередньо пробивши свердловину. Доки у водоносному горизонті достатній запас процес не припиниться, тому часто доводиться вживати радикальних заходів: або ліквідувати новоорганізоване джерело за допомогою цементного розчину, що швидко схоплюється, або облаштовувати його з урахуванням нових обставин.

Простіше кажучи, основна причина утворення самозливної системи — властивості артезіанського горизонту. Якщо доводиться бурити на вапняк, завжди потрібно бути готовим до високого тиску води, яка в результаті проникне через нього через залишений буровою установкою отвір. Досягши певного рівня, рідина зупиняється в трубі й утворює статичне дзеркало, але в низці ситуацій можливий вилив назовні. Особливо неприємним вважається самовилив з простору за трубами, тому що закласти таку пробоїну досить складно. При порівняно невеликому тиску допоможуть кільця і ​​штанги, але зазвичай потрібні кардинальніші заходи при такому своєрідному  ремонті свердловини на воду.

Як зупинити процес самовиливу

Якщо в процесі бурильних робіт все ж таки доводиться стикатися з самовиливним потоком на ділянці, то після їх закінчення фахівці бурової компанії можуть зробити одну з таких дій:

  1. Встановити заглушку на гирлі для запобігання розриву обсадної колони (доречно при невисокому натиску).
  2. Збільшити розміри колони над поверхнею ґрунту (підвищення висоти стовбура зупинить воду на певному рівні, правда це зручно лише в тих випадках, коли лінія статичного дзеркала трохи вище поверхні землі).
  3. Відвести потік, що з’явився вбік, з подальшим облаштуванням джерела. Вибрана для скидання ділянка повинна бути пустельною, щоб рідина, що виводиться через відсічний штуцер, нікому не завадила.

Всі роботи виконуються до настання морозів, інакше замерзла вода може просто розірвати обсадну колону, що лише додасть проблем.

Особливості облаштування джерел з самовиливом

Артезіанська свердловина з самовиливом — що робити?Вирішивши використовувати самовилив артезіанської свердловини з користю для себе, потрібно бути готовим до додаткових матеріальних і трудових витрат, але в більшості випадків прийняте рішення виявляється дуже вдалим. Облаштувати джерело можна кількома способами: за допомогою кесона або крана на літо.

  1. Для постійного водопостачання будинку (цілий рік) виконується врізання, ставиться кран, а на трубу монтується оголовок з обтискною муфтою. Як тільки самовилив припиниться, від крана роблять розведення й утеплюють свердловину шляхом встановлення кесона, щоб джерело не стало взимку. Такий варіант розв’язання проблеми дозволяє завести воду не тільки в житловий будинок, а й у лазню, альтанку або будь-яке інше господарство, причому свердловина ніяк не відрізнятиметься від інших. Достатня кількість води на території завжди розширює можливості власника ділянки.
  2. Для поливу прибудинкової території використовується «літній» варіант відведення рідини, що надійшла, без її застосування всередині приміщень. Літній кран монтують посеред двору, але на зиму його доведеться залишати відкритим, заздалегідь подбавши про відведення зайвої води до стічної канави. Якщо цього не зробити ділянка виявиться підтопленою навіть у морози (температура рідини в артезіанському джерелі завжди утримується на рівні +5 градусів, тому на подвір’ї стоятимуть калюжі). Закривши воду на зимовий період, є ймовірність розриву труб у сильні морози.

Який би варіант усунення самовиливу ви не обрали, організаційні роботи в будь-якому випадку обійдуться дорожче приблизно на ⅓ від звичайної вартості. Неважливо проводиться буріння по чорнозему, піску або граніту.

У чому переваги фонтануючої свердловини

Попри певні незручності, пов’язані з мимовільним підняттям артезіанської води назовні, з цього процесу можна отримати певну вигоду. Крім стабільно сильного тиску чистої рідини для забезпечення життєдіяльності ділянки це:

  • можливість встановлення більш бюджетного насоса (немає сенсу купувати дорогі глибинні системи);
  • підвищена продуктивність (фонтануючі джерела видають по 5000—15000 літрів води на годину), чого буде достатньо навіть для організації басейну або невеликого декоративного ставка біля будинку.

Щоб отримати максимальну користь зі свердловини, варто довірити розв’язання проблеми кваліфікованим фахівцям бурових компаній. Досвідчені співробітники «Юрського горизонту» точно знають, як вигідно усунути навіть найскладніші ситуації з вигодою для власника джерела. Крім того, можливість проведення комплексних робіт унеможливлює ускладнення та мінімізує ризик форс-мажорних ситуацій.

Вас цікавить артезіанська свердловина з самовиливом — що робити??

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку