Щоб водозабірну свердловину можна було цілий рік експлуатувати, всі гідравлічні трубопроводи від споруди повинні прокладатися нижче за рівень промерзання. При цьому труба для свердловинного насоса повинна перетинати обсадку на переході від вертикального напрямку в горизонтальне. Фахівці компанії «Юрський Горизонт» мають досвід та необхідні можливості для правильного облаштування системи, а також виконання робіт з буріння артезіанських свердловин на воду. Монтаж надійного та високоякісного обладнання проводиться професійно та швидко.

Облаштування системи індивідуального водопостачання взимку

Кесон або адаптер – що краще для облаштуванняГлибока свердловина на ділянці є альтернативою централізованому водопроводу. Інвестиції окупаються за кілька років використання, оскільки до нуля знижуються витрати на водопостачання.
Утеплення свердловини на зиму дає низку переваг господарям будинку. Насамперед не промерзатимуть водопровідні комунікації. Також забезпечується надійний захист водозабірної частини від попадання в систему дощової, паводкової та ґрунтової води.
Свердловини облаштовуються таким чином, щоб можна було безперешкодно проводити монтаж чи демонтаж насосів. Крім того, за необхідності ремонту або підтримки продуктивності можливе використання спеціальних інструментів.

Позитивні якості та недоліки кесона

Дане пристосування є підземною конструкцією над свердловиною, яка герметично пов’язана з обсадкою. Можна без перешкод зробити установку насоса.
Обсадні конструкції вважаються найважливішим елементом свердловини. Колони встановлюють на всю глибину отвору – від водоносного шару до поверхні землі. Частину обладнання залишають над рівнем ґрунту, тим самим створюючи гирло та не допускаючи обвалення землі.
При встановленні обсадної труби майстри створюють свого роду канал, яким і надходить вгору чиста вода. Гладкі стіни сприяють вільному потоку води. А тиск у стволі підтримується на потрібному рівні внаслідок герметичності контуру.
До початку робіт з облаштування свердловини важливо вирішити, буде кесон з пластику або краще віддати перевагу металевим аналогам.
Якщо говорити про мінуси кесона, то вони всі стосуються конструкції з пластику:

  1. Нема сенсу встановлювати «вічну» пластикову конструкцію, адже термін служби свердловини становить 30—50 років.
  2. При кріпленні пластикового кесона застосовуються ущільнювачі з гуми, які стають непридатними приблизно через 10 років.
  3. При підвищенні рівня ґрунтової води встановлення кесона із пластику передбачає використання бетонної якірної плити. Внаслідок цього процес ускладнюється, тому монтаж обійдеться вам дорожче.

В силу перелічених причин варто зробити вибір на користь металевого продукту.

Плюси та мінуси адаптера

Кесон або адаптер – що краще для облаштуванняЗалежно від місця буріння, можливе встановлення свердловинного адаптера в нижній частині конструкції. Таке рішення особливо актуальне під час буріння на пісок.
Свердловинний адаптер – сучасний пристрій, застосування якого дозволяє заощадити значну суму грошей. Але цей варіант має чимало недоліків:

  • установка/розбирання насосного обладнання повинна проводитись професіоналами з використанням спеціальних інструментів;
  • обмеження глибини монтування насоса;
  • нерухома складова пристосування створює чимало труднощів у процесі ремонту;
  • виведення на полив можливе лише з будівлі;
  • складності при зливанні системи водопостачання.

Адаптер рекомендований лише для невеликої глибини установки насоса, а також у випадку, якщо у житловій будівлі передбачена кімната, де буде розміщено спецобладнання.

Правила монтажу, експлуатації та обслуговування кесона та адаптера – порівняльна таблиця

Параметр Кесон Адаптер Роз’яснення
Гідравлічну складову заглиблюють нижче за рівень промерзання Так Так
Вільна заміна насоса Так З використанням спеціальних інструментів З адаптером можливі проблеми в процесі встановлення (попадання забруднень)
Злив рідини з системи Так З використанням спеціальних інструментів
Герметичність конструкції Так Так У роз’ємному кріпленні адаптера можливе підкопування після першої заміни насоса
Монтаж гідробака та автоматики У кесоні чи будівлі Тільки у будівлі Вмонтований гідробак у кесоні дозволяє заощаджувати 1 м² площі
Техобслуговування чи ремонтні роботи Так Ні Щоб опустити інструмент, адаптер доведеться розкрити ґрунт і розібрати пристрій.
Виведення на полив Так Тільки з дому
Роз’ємні кріплення в недоступних ділянках Ні Є Протиріччя Будівельним нормам та Правилам (адаптер передбачає три роз’ємні з’єднання в недоступних ділянках)
Ціна Вище Нижче Якщо система використовувалася 20-50 років, різниця у вартості виявиться досить відчутною.

Подана таблиця підтверджує перевагу кесона проти адаптера. Тому рекомендуємо вам не економити, коли йдеться про таке важливе питання.
Якщо у вас залишилися сумніви, чому віддати перевагу — кесону або адаптеру, фахівці компанії «Юрський Горизонт» готові допомогти вам вибрати найбільш вигідний варіант з точки зору практичності та матеріальної вигоди.
Наші майстри якісно виконають роботи з облаштування свердловини. При бурінні, у тому числі по гранітах, застосовуються технології, які не загрожують навколишньому середовищу. Крім того, використовується сучасне обладнання та добротні матеріали.

Вас цікавить кесон або адаптер – що краще для облаштування?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку